Diyarbakır

MENÜ
BU ALANA İLAN VERMEK İÇİN TIKLAYIN
 • Hilton Garden Inn Diyarbakir
  ADRES

  alöz Caddesi Sağlık il Müdürlüğü bitişiği No:28 Diyarbakır, Türkiye

  TELEFON

  0412 241 15 50

  Web Sitesine Git

ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM

Elazığ yoluna çıktıktan sonra 3 Kuyular TOKİ konutlarına kadar devam edin. TOKİ konutlarını geçtikten sonra sağ tarafta Diyarbakır Tüyap Fuar ve Kongre Merkezine ulaşabilirsiniz.

TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM

Araştırma Hastanesine gelen tüm toplu taşıma araçları ile gelebilir ve Araştırma Hastanesi önünde inebilirsiniz. Diyarbakır Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile Araştırma Hastanesi arası yürüme mesafesindedir.

FUAR DÖNEMLERİ ÜCRETSİZ SERVİSLERİMİZ

Fuar dönemlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Önü ve Park Orman Önünden Diyarbakır Tüyap Fuar ve Kongre Merkezine, Diyarbakır Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Önü ve Park Orman Önüne ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. (Servis saatlerimiz fuara göre değişmekte olup, ortalama her 2 saatte bir hareket etmektedir.)

DİYARBAKIR

Dinlerin, medeniyetlerin, kültürlerin buluştuğu Diyarbakır, dokuz bin yıllık geçmişiyle Türkiye'nin en kalabalık on ikinci; Güneydoğu'nun ikinci şehri. Bu kadim coğrafyada her şey, Anadolu'nun binlerce yıllık kozmopolit yapısını simgeler gibidir. Kervansaraylardan hanlara, kalelerden köprülere, halk oyunlarından el sanatlarına, camilerden kiliselere hatta mutfağa dek gözlemlenen çeşitlilikle konuklarını ağırlayan Diyarbakır'da cumhuriyet devrinde kayda değer sosyal, kültürel ve ekonomik yenilikler yapılmıştır.

1950'lerden sonra büyüyen yeni şehir; yollar, hastaneler, okullar ve modern yapılarla gün geçtikçe gelişmiş; Diyarbakır kara, hava ve demir yollarıyla ülkenin dört yanına bağlanarak önemli merkezlerden biri haline gelmiştir. Diyarbakır, sadece Türkiye'nin değil bölgesindeki komşu ülkelerinde tarım, hayvancılık, inşaat, gıda sektörleri için önemli bir ticaret kapısıdır.

Diyarbakır Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için; https://goturkey.com/tr/city/detail/diyarbakir