GRUP ŞİRKETLERİMİZ

TÜYAP KONYA FUARCILIK

Anadolu yarımadasının ortasında İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya Türkiye’nin en büyük yüzölçümünü sahip olan ilidir. Zengin yeraltı kaynaklarının üzerinde yüksek düzlüklere yerleşen ovalardan oluşan Konya tarımsal üretimdeki öncülüğünün yanı sıra düzenli gelişen sanayi faaliyetleri ile organize bir sanayi bölgesi olmuştur. Tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile de dikkat çeken Konya AB üyesi ülkeler ve Türkiye’nin yakın komşuları ile yoğun işbirliği içinde olup İç Anadolu’nun en önemli üretim ve ihracat merkezlerinden biridir.

Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş., 2003 yılında başlayan faaliyetleri çerçevesinde; tarım/gıda/ambalaj, yapı malzemeleri/teknolojileri, ısıtma/soğutma/havalandırma, yerel yönetim ihtiyaçları, metal işleme/üretim teknolojileri, elektrik, elektronik, istifleme, lojistik döküm endüstrisi konularında işleticisi olduğu KTO-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde hazırladığı fuarlar ile   2016 yılı Mayıs sonu itibariyle 57 ülkeden 18.720’e katılımcı firmaya hizmet vermiş, bu fuarlarda 72 ülkeden 3.898.832 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

Fuar alanı 66.000 m2kapalı, 20.000 m2 açık olmak üzere toplam 86.000 m2’den oluşmaktadır. 3500 araçlık açık ve katılımcılar için özel 500 araçlık otoparkı, 50 adet TIR parkı, toplantı, seminer ve özel görüşmeler için 250 kişiden 600 kişiye değişen çok amaçlı 2 adet toplantı salonu, lokanta, tamamen klimatize edilmiş ideal çalışma ortamı, 2400 kVA/h elektrik gücü, pnömatik sistem, su ve pis su sistemi, özel güvenlik, ilk yardım hizmetleri, haberleşme hizmetleri yanında kablosuz internet erişimi ile üstün nitelikte hizmet sunmaktadır.

Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. çalışmalarını, T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Tarım İl Müdürlüğü, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğinde sürdürmekte, hazırladığı fuarlarda başta Selçuk Üniversitesi ile Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği (TARMAKBİR) ve Takım Tezgahları İşadamları Dayanışma Derneği (TİAD) olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, odalar, birlikler ve yayın grupları ile işbirliği yapmaktadır.