ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM

Karaisalı Yoluna çıktıktan sonra Carrefour yanındaki Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’ndan Seyhan Baraj Gölü tarafına doğru hareket edin sol tarafta Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ni göreceksiniz.

TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM

Toplu taşıma araçlarını kullanarak Karaisalı Yolu (Carrefour Yakınları) ve Dr. Sadık Ahmet Bulvarı yakınlarında inerek Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşabiliriniz. (5-10 dakika yürüyüş mesafesindedir.)

ADANA

Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri Adana, aynı zamanda yoğun ekonomik dinamizmiyle Anadolu'nun zengin kaynaklarının Akdeniz'e kavuştuğu bereketli Çukurova'nın da merkezinde bulunur. Çukurova, stratejik konumu, ulaşım ve konaklama imkânları, tarım, sanayi ve turizm potansiyeliyle Türkiye'nin özellikle Ortadoğu ve Afrika'ya açılan kapısıdır.

Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında verimli sulak arazide kurulu Adana'nın sekiz bin yıllık geçmişi vardır. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan kent, Seyhan Barajı'nın inşası ve tarım tekniklerindeki gelişimlerle beraber 1950'lerden itibaren tarımsal verimlilik alanında büyük gelişme göstermiştir.

Ev sahipliği yaptığı farklı festivallerle de ülke gündemine renk katan şehir sadece tarım ve hayvancılıkta değil gıda, madencilik, inşaat, ambalaj sektörlerinde de öne çıkmaktadır.

Adana Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için; https://goturkey.com/tr/city/detail/adana