17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu

15 - 17 Aralık 2022
Tüyap Fuar ve Kongre MerkeziTüyap Fuar ve Kongre Merkezi
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
TAKVİME EKLE2022-12-15 10:00 AM 2022-12-17 06:00 PM Europe/Istanbul17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu

Fuarda Temassız Bir Deneyim için MyTüyap Uygulamasını İndirin!
MyTuyap mobil uygulaması ile size özel bir fuar deneyimi sunuyoruz! MyTuyap ile profil oluşturun, kişiselleştirilmiş firma eşleşmelerinizi görüntüleyin, fuar planınızı oluşturun ve fuarda istediğiniz noktaya iç mekan navigasyonu sayesinde hiç zaman kaybetmeden ulaşın. Kartvizit değişim özelliği ile kartvizit bilgilerinizi QR kodu ile paylaşın, karşınızdaki kişinin bilgilerini almak için yine aynı işlemi yapın. Bilgileri tek tıkla telefonunuza kaydedebilirsiniz ya da kayıtlı e-posta adresine gönderebilirsiniz.
Fuar Deneyimini Arttırmak İçin Hemen İndir!
Mytuyap.com/app
Tüyap Fuar ve Kongre MerkeziTÜYAPinfo@tuyap.com.trfalse

17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu

Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu ilk olarak 1986 yılında gerçekleştirilmiş ve o tarihten bu yana iki yılda bir Türkiye'nin tanınmış 5 üniversitesi tarafından sırayla düzenlenmektedir. Bu yıl 17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu, İstanbul Teknik Üniversitesi Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı'nın ortak ev sahipliğinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Ayrıca ilk defa Maden Türkiye 2022 Fuarı Sempozyum süresince aynı mekanda eş zamanlı olarak yapılacaktır.
 
Sempozyum, alanında uzman seçkin mühendis ve bilim insanlarının yanı sıra önde gelen üretici ve temsilcilerini bir araya getirerek bilimsel ve teknik gelişmeleri ve yenilikleri farklı platformlarda tartışmaya sunacaktır. Günümüzde madencilik endüstrileri sürekli artan üretim maliyetleri ve işlenmesi zor karmaşık cevherler ile karşı karşıya olduğundan, sempozyum çok daha verimli süreçlerin geliştirilmesi, sürdürülebilir operasyonlar, kaynakların etkin kullanımı, teknik ve bilimsel gereksinimlerin tartışıldığı bir ortam sağlayacaktır.
 
Sempozyumdaki oturumlar cevher karakterizasyonu, analitik teknikler, boyut küçültme ve sınıflandırma, fiziksel-fizikokimyasal-kimyasal süreçler, atık bertarafı ve yönetimi, geri dönüşüm, ikincil geri kazanım, otomasyon, modelleme, simülasyon ve diğer bağlantılı alanlar ile ilgili araştırma konularını içerecektir.