Aşağıdaki kayıt formunu doldurarak Tüyap Fuarcılık Grubu fuarlarının basın bültenlerine düzenli olarak ulaşabilirsiniz. Sorularınızı press@tuyap.com.tr mail adresinden bize iletebilirsiniz.

Hangi sektörlerden haberdar olmak istersiniz?
  • Filtrele
  • Filtreleri Kaldır

Ziyaretçilere Kapılarını Açan Samsun İnşaat Fuarı İlk Günden Büyük İlgi Gördü

02.05.2024Karadeniz’in tek inşaat fuarı olan Samsun İnşaat Fuarı, 2 Mayıs’ta Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Daha ilk günden büyük ilgi gören Fuar, sektörün önemli buluşma noktası olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Plastik Atıklara Değer Katan Türkiye’nin Tek Fuarı RePlast Eurasia 2 Mayıs’ta İlk Kez Kapılarını Açtı

02.05.2024Plastik atıkların geri kazanımı ve yeniden değerlendirilmesi için kritik önem taşıyan RePlast Eurasia Plastik Geri Dönüşüm Teknolojileri ve Ham Maddeleri Fuarı2 Mayıs’ta Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de kapılarını ilk kez ziyaretçilere açtı.

Avrasya’nın en büyüğü Maden Türkiye Fuarı 2 Mayıs’ta başladı

02.05.2024Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 2 Mayıs 2024 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından bu yıl 11. kez düzenlenen fuar 5 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilir.

Kauçuk Avrasya Fuarı başladı

17.05.2024Kauçuk sektörünün heyecanla beklediği etkinlik olan Kauçuk Avrasya Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde bugün kapılarını açtı. 20 Nisan’a kadar sürecek etkinlikte 140’ın üzerinde yerli ve yabancı katılımcı firma, yenilikçi ürün ve teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturuyor.

İstanbul'da Medikal Sektörün Geleceği Konuşuluyor: Expomed Eurasia Kapılarını Açtı

17.05.2024Medikal dünyanın en önemli buluşma noktalarından biri olan ve RX Tüyap tarafından düzenlenen Expomed Eurasia, 25 Nisan’da İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. 31. kez düzenlenen fuar, bu sene de tıbbi cihaz, medikal malzeme ve sağlık alanındaki en son yenilikleri sektör profesyonelleriyle buluşturuyor. 25 ülkeden 700'den fazla yerli ve yabancı firma ve firma temsilcisinin katıldığı fuarda ziyaretçiler, tıbbi malzeme, cihaz ve teknolojideki yenilikler ile buluşuyor

Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia ve Fastener Expo Eurasia Kapılarını Açtı

02.05.2024Hırdavat ve bağlantı elemanları endüstrilerinin profesyonelleri İstanbul'da buluşuyor. Sektörün en önemli buluşma noktası olan Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia ile Avrasya Endüstriyel Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Fuarı Fastener Expo Eurasia ile eş zamanlı olarak 9 Mayıs Perşembe günü İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın ikinci ve üçüncü günleri gelecek ziyaretçiler, güncel sektörel konularda bilgilendiren HISİAD Akademi Seminerlerine katılma fırsatı da yakalayacak.

Adana İnşaat Fuarı, 5 yıl aradan sonra sektör profesyonellerini yeniden buluşturdu

02.05.2024Yapı, inşaat, ısıtma, soğutma, havalandırma, klima (IHS) ve güneş enerji sistemleri gibi inşaat sektörünün tüm aktörlerini içine alan 14. Adana İnşaat Fuarı, 5 yıl aradan sonra açıldı

Kitapseverlerin heyecanla beklediği Eskişehir Kitap Fuarı, 4 yıl aradan sonra kapılarını açtı

02.05.20244 yıl aradan sonra şehre geri dönen Eskişehir Kitap Fuarı, 27 Nisan’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuar, 5 Mayıs Pazar akşamı saat 19.30’a kadar Eskişehir Ticaret Odası Fuar Merkezi'nde ziyaret edilebilecek. Kitapseverler, 276 marka, yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun stantlarını ziyaret etme, 93 kültür etkinliğine katılma ve 522 imza gününde yazarlarla bir araya gelme fırsatı yakalayacak.

Oyuncak sektörünün dünyaya açılan kapısına 57 ülkeden 3 bin 887 profesyonel ziyaretçi

Oyuncak sektörünün dev oyuncularını bir araya getiren Avrasya’nın en kapsamlı ve uluslararası buluşması olan Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı 6 – 9 Mart 2024 tarihleri arasında 6. kez gerçekleşti.  Sektörün son trendlerinin sergilendiği fuar,
57 ülkeden 518’i yabancı olmak üzere 3 bin 887 profesyonel ziyaretçiyi
Tüyap çatısı altında buluşturdu.  

Türk kırtasiye sektörünün uluslararası arenasına 63 ülkeden 7 bin 231 profesyonel ziyaretçi

Kırtasiye sektöründe Avrasya bölgesinin en büyük fuarı ünvanı ile 28 Şubat – 2 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, yurt içi ve yurt dışından 63 farklı ülkeden gelen 7 bin 231 sektör profesyonelini katılımcı firmalarla buluşturdu.  Sektörün ihracat kapasitelerini artırmak adına köprü vazifesi gören
fuar için 2025 yılı hazırlıklarına başlandı.

İstanbul Uluslararası Oyuncak Fuarı oyuncak sektörünün devlerini buluşturuyor

Oyuncak sektörünün dev oyuncularını bir araya getiren Avrasya’nın en kapsamlı ve uluslararası buluşması olan İstanbul Oyuncak Fuarı, 6. kez kapılarını açtı. En son trendlerin sergilendiği fuar, 14 ülkeden yerli yabancı 158 firma, 184 marka ve profesyonel ziyaretçileri bir araya getiriyor.  

Konya Tarım Fuarı 20. kez açıldı

Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen 20. Konya Tarım Fuarı başladı. Yoğun ilgiyle açılan fuara, 200 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. 5-9 Mart 2024 tarihleri arasında açık kalacak fuara, 400’den fazla yerli ve yabancı firma katılıyor.  
7 salon ve açık alanda kapılarını açan fuarda; tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, traktör ve tarım makineleri yan sanayi, çiftliklere yönelik diğer ekipman ve hizmetlerle sektörü ilgilendiren binlerce ürün sergileniyor.

Bursa Kitap Fuarı, 21. Kez Kitapseverlerle Buluşacak

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar, 2-10 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenecek ve birbirinden değerli 300’e yakın marka, yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapacak.

Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8. kez kapılarını açtı

Kırtasiye sektöründe Avrasya bölgesinin en büyük fuarı unvanını taşıyan Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 28 Şubat tarihinde kapılarını açtı. Türk firmalarının farklı coğrafyalara ulaşarak ihracat kapasitelerini artırmak adına köprü vazifesi gören Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda sektörün ihtiyacı olan tüm ürünler yer alıyor. Fuar, 2 Mart’a kadar İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Halı sektörünün güçlü markaları Gaziantep’te buluşacak

01.01.2024Halı sektörünün güçlü firmalarını bir araya getirecek olan Gaziantep Halı Fuarı, Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından, Gaziantep Ticaret Odası iş birliğiyle 28-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde (OFM) düzenlenecek.
 
Orta Doğu ve MENA bölgesi ağırlık olmak üzere Kuzey Afrika ve Avrupa’dan çok sayıda yabancının fuarı ziyaret etmesi hedefleniyor. Fuarda, el yapımı halı ve seccade çeşitlerine kadar sektörün tüm üretim kalemlerine yer verilecek.
 

Sırbistan’da yatırımcı bulmak isteyen firmalar WindoShow’da buluşacak

01.01.2024Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı SEEBBE ile gücünü birleştiren WindoShow, pencere, kapı ve cam sektörünün dev firmalarını Güneydoğu Avrupa'nın yükselen yıldızı Belgrad'da ağırlayacak. 22-25 Nisan 2024 tarihleri arasında eş zamanlı olarak düzenlenecek iki fuarın bölgede benzersiz etkide bir iş platformu yaratması bekleniyor. WindoShow 2024’ü Tüyap’ın iştiraki olan International Trade Fair (ITF) ve SEEBBE’nin milli katılımını Tüyap Fuarcılık Grubu organize ediyor.

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, sektörün lider isimlerini 20. kez profesyoneller ile buluşturuyor

01.01.2024​İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 20. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 22-24 Şubat 2024 tarihleri arasında sektördeki tüm yenilikleri gözler önüne sermeye hazırlanıyor. İplik sektörünün en önemli ticari buluşması konumunda yer alan fuar, sektörde lider isimlerin buluşması için etkin bir platform sunuyor. 

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı Sona Erdi

01.01.2024Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı Sona Erdi
IIFF2024 için 152 Ülkeden 144 Bin 196 Profesyonel İstanbul’a Geldi

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı

01.01.2024Mobilya sektörünün heyecanla beklenen büyük buluşması Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı- IIFF 2024 düzenlenen törenle açıldı. Törene İstanbul Valisi Davut Gül, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, TİM Başkanı Mustafa Gültepe, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Avrupa Mobilya Endüstrisi Başkanı Edi Snaidero, MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, TÜYAP Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Türkiye’nin en büyük karavan fuarında ziyaretçi akını yaşandı

01.01.2024İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 6-14 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen KARAVANİST Fuarı’nda ziyaretçi akını yaşandı. 9 gün boyunca açık kalan fuarı, 76 ülkeden 71.437 kişi ziyaret etti. Bir sonraki fuar ise 14-22 Aralık 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yılın ilk kitap fuarı Adana’da açıldı

01.01.2024Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Fuarcılık A.Ş. destekleriyle düzenlenen Çukurova 16. Kitap Fuarı, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. İlk günden yoğun katılımın olduğu fuar, 21 Ocak’a kadar devam edecek.

Çukurova Kitap Fuarı 16. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

01.01.2024Çukurova Kitap Fuarı 16. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor
 
Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ve Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Fuarcılık A.Ş. destekleri ile hazırlanan Çukurova 16. Kitap Fuarı, 14 – 22 Ocak 2024 tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Türkiye’nin en büyük karavan fuarı KARAVANİST açıldı

01.01.2024İstanbul 4. Karavan ve Ekipmanları, Tiny House, Outdoor ve Kamp Malzemeleri Fuarı KARAVANİST, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. KARAVANİST Fuarı, 6-14 Ocak 2024 tarihleri arasında 9 gün boyunca karavan ve doğa tutkunları bir araya getirecek.
Balkanlar ve Avrupa olmak üzere 65 ülkeden fuara gelecek ziyaretçileri, yenilikçi ürünlerin yanı sıra fuar süresince söyleşi, oyun ve yarışmaların olduğu renkli bir etkinlik takvimi bekliyor.     

Moda Gaziantep Fuarı 2. Kez Kapılarını Açtı

01.01.2023Moda Gaziantep Fuarı, 19 Aralık 2023 tarihinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenle kapılarını açtı. Fuar, 19-22 Aralık 2023 tarihleri arasında; ekonomide yüksek katma değer oluşturan ve teknolojisini sürekli geliştiren tekstil ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren lider firmalar ile sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. Fuarı 4 gün boyunca 65 ülkeden 10 bini aşkın ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Türkiye’nin en büyük karavan fuarı KARAVANİST misafirlerini ağırlamaya hazır!

6-14 Ocak 2024 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan KARAVANİST 2024, 9 gün boyunca karavan ve doğa tutkunları bir araya getirecek. Balkanlar ve Avrupa olmak üzere 63 ülkeden fuara gelecek ziyaretçileri, yenilikçi ürünlerin yanı sıra fuar süresince söyleşi, oyun ve yarışmaların olduğu renkli bir etkinlik takvimi bekliyor.     

Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları 122 ülkeden 56 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı

Avrasya Bölgesi’nin alanındaki en büyük ve prestijli fuarları Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları sona erdi. 11-14 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’daki           Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarları,  122 ülkeden 56.398 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, dünya halı devlerinin gövde gösterisine sahne oldu

5-8 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen CFE 2023-Carpet and Flooring Expo sona erdi. Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği iş birliği ile düzenlenen fuar, dünya ve Türkiye’deki halı devlerinin gövde gösterisine sahne oldu.
 
Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya bölgeleri başta olmak üzere 103 ülkeden 21 bin 284 ziyaretçiyi ağırlayan fuara yüzde 25’i yabancı olmak üzere 400 firma ve temsilcisi katıldı.

Makine Sektörünün Bursa Buluşması BUMATECH Kapılarını Açtı

Makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası buluşması BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları açıldı.
Fuarların açılışına Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Önceki Dönem Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Makina İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı S. Emre Gencer, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında düzenlenen fuarlara, 25 ülkeden 400’ün üzerinde firma ve firma temsilciliği katılıyor. 92 ülkeden 37 binden fazla yakın profesyonel ziyaretçinin fuar sonuna kadar katılımcılar ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Adana Tarım Fuarı 16. kez kapılarını açtı

Türkiye’nin en büyük ovası olan Çukurova bölgesinin tek uluslararası nitelikteki tarım fuarı olan Adana 16. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı 7 Kasım Salı günü kapılarını açtı. Fuar, 11 Kasım’a kadar TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde tarım ve hayvancılık sektörünün yerli ve yabancı paydaşlarını bir araya getirecek.

Türk Mermerinin Dünyaya Açılan Kapısına 58 Ülkeden 20 Bin 926 Profesyonel Ziyaretçi

Dünyanın En Ağır Mermer Fuarı’ndan Sektöre Dev Katkı
 
Doğal taş sektörünü buluşturan en ağır fuar olan “Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı” sona erdi. 25 – 28 Ekim 2023 tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarı 58 ülkeden 20 bin 926 kişi ziyaret etti,  20 milyon dolarlık iş hacmi oluşturuldu.

Tüyap, Barcelona IBTM World’de fuarcılık sektörünü temsil edecek

44 yıllık fuarcılık deneyimine sahip Tüyap Fuarcılık Grubu, 28-30 Kasım 2023 tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilecek IBTM World Fuarı’na katılıyor. Tüyap, kongre ve insentif alanlarında turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak kabul edilen IBTM World’de ilk kez fuar ziyaretçileriyle bir araya gelecek.

25. İntermob Fuarı’nda, yüzlerce iş bağlantısı gerçekleşti

İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İntermob Fuarı, Türkiye içinden ve dışından 554 firma ve firma temsilcisini ağırladı. Fuarı, Avrupa, Balkanlar, Afrika, Orta Asya ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere geniş bir coğrafyadan Türkiye dahil 112 ülkeden toplam 37.610 nitelikli sektör profesyoneli ziyaret etti.  Fuarda yüzlerce iş bağlantısı gerçekleştirildi.  

WoodTech fuarına yoğun ilgi

Ağaç işleme makine sektörünün Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarı olan WoodTech, bu yıl 98 ülkeden toplam 22.381 ziyaretçiyi ağırladı. 19-23 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 36. kez kapılarını açan fuar, 2022 yılına göre yüzde 30 oranında bir büyüme sağladı.

Ağaç işleme sektörünün en büyük buluşması WoodTech Fuarı %30’luk büyüme ile kapılarını açtı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da WoodTech Fuarı’nın katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Ağaç işleme sektörünün 36. buluşmasında WoodTech Fuarı, 19 Ekim'de kapılarını açtı!

Tarımın Karadeniz’deki birleştirici gücü Samsun Tarım Fuarı, 8. kez kapılarını açıyor

8. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Samsun ve Karadeniz’de yer alan üreticileri, 18-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir kez daha bir araya getiriyor. Fuara, bölgeden üretici birlikleri, bölgesel ürün yetiştiricileri ile tüm tarım kooperatiflerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.  

Avrasya’nın en büyük Ambalaj Fuarı 11 Ekim’de Tüyap’ta kapılarını açtı

Avrasya coğrafyasında her yıl düzenlenen en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında Büyükçekmece, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Fuar, 1.200’den fazla firma ve firma temsilcisini ve 120’nin üzerinde ülkeden 15 bini yerli olmak üzere 80 bin ziyaretçiyi ağırlayacak.

60 ülkeden iş insanı Türk üreticilerden Türk mermeri almak için Bursa Blok Mermer Fuarı’na geliyor

Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu ülkemizde yedinci kez düzenlenecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, doğal taş sektörünü,
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanıyor.
 
Doğal taş sektörünün marka fuarı olan Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İlk yılında 550 blok mermerin sergilendiği, bugün itibariyle 50 bin metrekare alanda sergilenecek 2.200 blok mermerin alıcılarını beklediği dev fuar, dört gün boyuca sektörün nabzının Bursa’da atmasını sağlayacak.

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 28 Ekim’de 40. kez kitapseverlerle buluşacak

40. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI’NIN  ONUR YAZARI VE TEMASI BELİRLENDİ 

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur yazarı Nermin Abadan Unat olacak.  1000 'i aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla yüzlerce yazarı İstanbul ve çevre kentlerden okuyucularla buluşturacak fuarın Ana Teması ise “Yaşasın Cumhuriyet” oldu. 

Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar ve El Aletleri Fuarı WoodTech, bu yıl 10 salonda açılıyor!

Ağaç işleme makine sektörünün Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarı olan WoodTech, 19-23 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 36. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu yıl 10 salonda birden düzenlenecek fuarda ağaç işleme endüstrisinin yerli ve yabancı lider isimleri yerlerini aldı. 

2022 yılına kadar mobilya yan sanayi fuarı Intermob ile eş zamanlı düzenlenen WoodTech, bu seneden itibaren kendi tarihinde düzenleniyor. 2022 yılına göre %35 oranında büyüme gösteren fuar, 10 salonda ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Tarımda değişim ve gelişimin buluşma noktası Eskişehir Tarım Fuarı 4. kez kapılarını açıyor

Eskişehir Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Eskişehir ve civarında yer alan bölgelerden üreticileri dördüncü kez bir araya getiriyor. Kuraklığın tarımsal üretimde yarattığı tehdit karşısında etkili bir bilinç oluşturmayı hedefleyen fuar, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, 6-10 Eylül 2023 tarihlerinde Eskişehir Ticaret Odası – Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Ambalaj sektörü Ekim ayında Tüyap’ta bir araya gelecek

Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı, Avrasya Ambalaj İstanbul 2023 adıyla bu yıl 11-14 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Türk ambalaj endüstrisine 360 derece bir bakış sunacak olan bu fuara, on binlerce ziyaretçi bekleniyor.

BURTARIM 2023 Fuarı, tarım sektörünün nabzını tutacak

BURTARIM 2023 Fuarı, 20. kez kapılarını açarak tarım ve hayvancılık sektörünün çeşitli katılımcılarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu etkinlik, yerel üreticilerden uluslararası markalara kadar geniş bir yelpazeyi kucaklayarak sektörün önde gelen etkinliklerinden biri haline gelmiştir. 3 Ekim'de başlayacak olan fuara, 15 farklı ülkeden 200'den fazla firmanın katılması bekleniyor.

Mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektörü 25. İntermob Fuarı'nda buluşacak

30 Eylül - 3 Ekim 2023 tarihleri arasında Büyükçekmece - İstanbul'daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan 25. İntermob Fuarı, mobilya yan sanayi ve aksesuarları alanının önde gelen firmalarına ev sahipliği yapacak.

Makine, yazılım, otomasyon ve havacılık sektörünün lider firmaları Eskişehir Endüstri Fuarı’nda yerini aldı

Eskişehir’in Ar-Ge, Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye’nin havacılık, savunma ve makine sanayindeki yerli üretim gücünü ortaya koymak üzere üçüncü kez ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.
 
27 - 30 Eylül’de gerçekleşecek olan fuarda, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketleri, imalat sanayi ve teknoloji üreten nitelikli tedarikçilerin katılımı ile gerçekleşecek B2B iş görüşmeleri kapsamında bir pazarlama platformu oluşturulacak. Fuar süresince “Vizyoner Genç” ve “Teknoloji Sokağı” etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

CFE 2023 - Carpet & Flooring Expo Fuarı’nın imzaları atıldı

Türk halıcılık sektörü İstanbul’da buluşacak

Türk halıcılık sektörünü, 5-8 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) bir araya getirecek CFE 2023 - Carpet & Flooring Expo Fuarı’nın resmi protokolü imzalandı. 
Halıda bir dünya markası olan Türkiye’yi daha yukarılara taşımayı amaçlayan fuar, Tüyap Fuarcılık Grubu organizatörlüğünde, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği iş birliğinde hazırlanacak.

4 Fuar Tek Çatı Altında 24 – 27 Mayıs Tarihleri Arasında Tüyap İstanbul’da

Boru, Profil Tel ve Çelik ana başlıklarıyla Tube & Steel; İletken, Tel ve Tel Üretimi ana başlıklarıyla Wire Tech; Endüstriyel Hırdavat, El Aletleri ve Genel Hırdavat, Mobilya ve Yapı Hırdavatı ana başlıklarıyla Hardware Eurasia; Endüstriyel Bağlantı ve Sabitleme Elemanları ana başlıklarıyla Fastener Expo Eurasia Fuarları 120 ülkeden, 6.000 'in üzerinde uluslararası ziyaretçi olmak üzere toplamda 30.000 'den fazla ziyaretçi hedefiyle sektörün lider firmalarını 24-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında eş zamanlı olarak İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor.

19. Konya Tarım Fuarı Yarın Açılıyor

Avrupa'nın her yıl düzenlenen en büyük tarım fuarı konumunda olan Konya Tarım Fuarı 14-18 Mart 2023 tarihlerinde 19. kez Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde ziyaretçileriyle buluşacak. Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı fuarları arasında gösterilen Konya Tarım Fuarı, 14-18 Mart 2023 tarihlerinde tarım sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Gerek katılımcısı, gerek profesyonel ziyaretçisi gerek sergileme alanlarının genişliğiyle Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olma unvanını elinde bulunduran Konya Tarım Fuarı geçtiğimiz yıl 5 gün boyunca 20 ülkeden 461 firma, 101 ülkeden 207.133 ziyaretçiye ev sahipliği yapmış, yurt içinden de 81 ilden ziyaretçi ağırlamıştı.  

TÜYAP, fuarcılık faaliyetlerini Balkanlar’a genişletti

44 yıllık fuarcılık deneyimine sahip Tüyap Fuarcılık Grubu, dünya genelindeki 6 irtibat ofisine ve 27 ülkedeki 80’in üzerinde temsilcilik ağına ek olarak Belgrad’da Mayıs 2022’de International Trade Fair (ITF) şirketini kurarak global varlığını güçlendiren önemli bir adım attı. Ülkemizin ihracat hedeflerine katkı sağlayacak olan bu girişimin ilk etkinliği, 8 - 11 Mart 2023 tarihlerinde Belgrad Fuar merkezinde eş zamanlı gerçekleşen All4Wood ve WindoShow Fuarları olacak.

Tüyap'tan 2022 Yılında Ekonomiye 37 Milyar Dolarlık Katma Değer Sağlandı

Türkiye'nin lider fuar şirketi Tüyap, 2022 yılında düzenlediği 49 fuar ile 216 ülkeden toplam 3 milyon 750 bin 772 iş insanına ulaştı. 60 ülkeden 12 bin 247 firmanın katılım gösterdiği fuarlar sayesinde Türkiye ekonomisine 37 milyar dolarlık katma değer sağlandı. Tüyap Fuarcılık Grubu CEO’su Zeynep Ünal Öztop, 2022 yılında imza attıkları fuarlar sayesinde özellikle ekonomi ve turizm sektörlerine büyük katkılarda bulunduklarını belirterek, Tüyap olarak çalışmaya, üretmeye ve katma değer sağlamaya devam edeceklerini söyledi. 

Kitap Şehre Geri Dönüyor: Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 39. kez kapılarını açıyor

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, iki yıl pandemi arasından sonra kapılarını 39. kez açıyor. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, yurt içi ve yurt dışından birbirinden değerli yayınevlerini, yazarları ve okurları ağırlayacak, yüzlerce kültür etkinliğine ve binlerce imza gününe ev sahipliği yapacak.

TÜYAP, Polonya’nın en büyük fuar şirketlerinden Ptak Warsaw Expo ile güçlerini birleştiriyor

Türkiye'nin lider fuar şirketi TÜYAP ile Polonya’nın en büyük fuar şirketlerinden Ptak Warsaw Expo, iki ülkenin ticari ilişkilerine ivme katacak bir protokole imza attı. Bu kapsamda iki şirket de organizasyon ve tanıtım gibi konularda güçlerini birleştirecekler.

MAKTEK Avrasya Fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Makine sektörünün bölgedeki en büyük buluşmasına ev sahipliği yapan MAKTEK Avrasya Fuarı kapılarını açtı. Fuar, 1 Ekim’e kadar makine sektörünün bölgedeki en büyük buluşmasına ev sahipliği yapacak. Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle başarıyla düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı, dün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Bin firma ve firma temsilciğinin 14 salonda 120 bin metrekarelik alanda ürünlerini 6 gün boyunca sergileyeceği fuara 105 ülkeden 70 bin civarında ziyaretçi bekleniyor.
Bu yıl uluslararası unvanı alan fuarın, açılış törenine MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, TİM Başkan Vekili Kutlu Karavelioğlu ve Altay Bölgesi Hükümet Başkan Yardımcısı Aleksandr Klimin de katıldı.

Tarım makineleri ve teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ilk B2B fuarı Agro Show Eurasia 07-10 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul’da kapılarını açacak

Tüyap tarafından Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği Derneği TARMAKBİR iş birliği ile düzenlenen Agro Show Eurasia 07-10 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.   Tarım makineleri ve teknolojileri sektöründeki tamamen yabancı müşterilere odaklanan Türkiye’nin ilk B2B fuarı Agro Show Eurasia’nın sektörün bütün global markalarını içinde barındıran marka bir fuar olması hedefleniyor.

Konfeksiyon Makineleri Sektörünün Lider Markalarını Buluşturan IGM 2022 Fuarı, 27. Kez Kapılarını Açıyor

Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise önemli konfeksiyon makineleri fuarlarından biri olan IGM 2022, 8 Eylül’de ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Sektörün lider üreticilerini 27. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturan IGM 2022, 4 gün boyunca dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel ziyaretçilere ve küresel alıcılara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İkinci Yarı Tüyap Tarım Fuarları Karadeniz’in En Büyük Fuarı Samsun ile Devam Ediyor

Verimli tarım topraklarının diyarı Karadeniz’in en büyük fuarı Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 14-18 Eylül’de 7. kez kapılarını açacak.
Birçok meyve ve sebzenin yanı sıra özellikle çeltik, bal, fındık gibi bölgeye has ürünlerin, üreticilerinin ve bu ürünlere yönelik teknolojilerin yer alacağı bu büyük bölgesel buluşmanın ardından, tarım sektörü Bursa ve Adana Tarım Fuarları ile uluslararası çaptaki İstanbul Agro Show’da bir araya gelecek.

Fastener Expo Eurasia Fuarı, 2023’te Tüyap çatısı altında sektörü buluşturacak

Reed Tüyap Fuarcılık ve Bağlantı Elemanları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) arasında Fastener Expo Eurasia Fuarı için bugün iş birliği protokolü imzalandı.

Bugüne kadar açılacak en büyük MAKTEK Fuarı 26 Eylül’de başlıyor

Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle başarıyla düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı 26 Eylül Pazartesi günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Junioshow Fuarı kapandı

Junioshow Fuarı 11 Bini Aşkın Sektör Profesyonelini Ağırladı Bebek Çocuk Konfeksiyonu Sektörü “Junioshow”la Büyüyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle düzenlenen "Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı” Junioshow sona erdi. 105 firmanın katıldığı fuarı, dört gün boyunca 67 ülkeden 11 bin 162 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Junioshow Fuarı, Dünya Fuarcılık Günü’nde Kapılarını Açtı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle düzenlenen bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün büyük buluşması Junioshow Fuarı kapılarını açtı. Dünya Fuarcılık Günü’nde ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan fuarı, 4 kıtadaki 70’i aşkın ülkeden 1000’e yakın yabancı alıcının ziyaret etmesi bekleniyor.

Kültür şehri Bursa’da Kitap Fuarı yoğun ilgi ile sona erdi, 240 bin 763 kitapsever yayınevleriyle buluştu

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi desteği ile düzenlenen Bursa 19. Kitap Fuarı,  20 Mart 2022 Pazar akşamı yoğun ilgi ile sona erdi. Fuarı, bu yıl 240.763 kitapsever ziyaret etti.

Türkiye’de bir ilk yaşatacak olan İstanbul Mobilya Fuarı iki fuar merkezinde başladı

25.01.2022Türkiye mobilya sektörü, bugün itibariyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak düzenlenen IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda profesyonel ziyaretçilerle buluşuyor. 25-30 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenen ve Türk fuarcılık tarihinin en büyük fuarı olan IIFF 2022, aynı anda iki fuar merkezinde düzenlenmesiyle Türkiye’de bir ilk yaşatıyor. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Fuarcılık ve Mos Fuarcılık iş birliğiyle toplam 25 salonda gerçekleşen fuara 6 kıtadan olmak üzere 170 ülkeden yüz binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi 2022 yılı fuarlarına hazırlanıyor

21.01.2022Karadeniz Bölgesi’nin gelişen uluslararası ticaret potansiyelinin merkezinde en büyük ve en önemli fuar alanı olma özelliğine sahip Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi,  iki ayrı sergileme salonu, fuaye ve açık alan ile toplantı salonlarından oluşan toplam 52.000 m2 alanı ile 2022 fuarlarına hazırlanıyor. 

İstanbul İplik Fuarı Şubat Ayında Ziyaretçilerle Buluşacak

17.01.2022Hazır giyim ve tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olan iplik endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler 18. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek. Tüyap tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 24-26 Şubat 2022 tarihlerinde sektördeki tüm yenilikleri gözler önüne serecek.

Junioshow Fuarı’nı 28 binden Fazla İş İnsanı Ziyaret Etti

18.01.2022Junioshow Fuarı ile Sektör 2022’ye Hızlı Başladı
 
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle düzenlenen Junioshow Fuarı’nı 28 binden fazla kişi ziyaret etti. Fuar boyunca 4 kıta 71 ülkeden 1.300’ü aşkın yabancı iş insanı, Bursalı firmalarla ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü üretiminin merkezi Bursa, Junioshow Fuarı ile 2022 yılına hızlı başladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle son 2 yıldır düzenlenemeyen Junioshow Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı.

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörünün Kalbi Junioshow ile Atıyor

12.01.2022Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) işbirliğiyle düzenlenen bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün kalbinin attığı Junioshow Fuarı, 2 yıllık aranın ardından yeniden kapılarını açtı. Fuara katılan firmalar 4 kıta 70’i aşkın ülkeden 1.000’e yakın yabancı alıcı ile görüşme imkânı buldu.

Karavan ve Doğaseverler İkinci Kez Tüyap’ta Buluşuyor

08.01.2022Doğayla iç içe yaşamayı sevenlerin tercihi olan karavanların en yeni modellerinin sergilendiği Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı ve doğa ile iç içe olmayı sevenlerin tüm malzemelerini bulabildiği Outdoorist Fuarı, 8 Ocak Cumartesi günü, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. 16 Ocak 2022 Pazar gününe kadar açık olacak olan fuarlar, hafta içi her gün saat 10.00 ile 19.00 arası ziyaret edilebilecek. Her bütçeye uygun kamp malzemeleri ve karavanlar fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Fuarlarda 148 firma ve firma temsilciliğinin en yeni ve özel modelleri tanıtılıyor.

İstanbul Mobilya Fuarı Türkiye’de ilk defa iki fuar merkezinde aynı anda

28.12.2021İhracatta 4 milyar dolar sınırını aşmaya hazırlanan mobilya sektörü, 2022’de Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük fuarında bir araya gelecek. 25 – 30 Ocak 2022 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak düzenlenecek Türk fuarcılık tarihinin en büyük fuarı IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı, mobilya sektörünü Türkiye’de ilk kez iki ayrı fuar merkezinde buluşturacak. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Mos Fuarcılık A.Ş. iş birliğiyle toplam 25 salonda gerçekleşecek fuara 6 kıtadan olmak üzere 150’den fazla ülkeden on binlerce sektör profesyonelinin katılması bekleniyor.

Tüyap, İstanbul Oyuncak Fuarı ile sektörün küresel faaliyetlerine yön verecek

23.12.2021Tüyap, oyuncak sektörünün Avrasya’daki en büyük ve en kapsamlı uluslararası buluşması için hazırlıklarını hızlandırdı. Her sene sektörde en yeni trendlerin belirlendiği İstanbul Oyuncak Fuarı’nın 4’üncüsü Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliğinde 17-20 Mart 2022 tarihlerinde, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. 4. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı, oyuncak sektörünün devleri ile yerli üreticileri bir araya getirerek sektörün küresel ticari faaliyetlerine kılavuzluk etmeyi sürdürecek. Avrasya’nın en geniş ürün yelpazesine sahip olan fuar, aynı zamanda Tüyap’ın hibrit fuarcılık anlayışını dünya oyuncak pazarına tanıtacak. 3. yılında pandemiye rağmen %44 oranında yeni katılımcıya %48 oranında yeni ziyaretçiye ulaşan fuar, 2022 yılında da kapsam ve ziyaretçi ağını genişleterek sektörün gelişimine yön verecek.

Sektörün merakla beklediği Junioshow Fuarı’na 4 kıtadan 70’in üzerinde ülkeden yoğun ilgi

20.12.2021Tüyap, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün 2 yıl aradan sonraki en büyük buluşmalarından birine ev sahipliği yapacak. Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Junioshow, 12 Ocak 2022’de kapılarını açacak. 70’in üzerinde ülkeden ve 50’ye yakın sanayi şehrinden 1000’den fazla nitelikli iş insanını Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırlamaya hazırlanan Junioshow Bursa Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı, 0-12 yaş arası bebe ve çocuk modasında ilkbahar- yaz trendlerini belirleyecek.
 
Ocak ve haziran ayları olmak üzere yılda 2 kez, 4 ayrı salonda 20 bin metrekarelik alanda düzenlenen Junioshow’un bu seneki ilk organizasyonunda 200’e yakın firma tarafından 10 bini aşan model sergilenecek. Sektördeki en yeni gelişmelerin damga vuracağı fuar, Amerika, Ortadoğu, Rusya, Avrupa, Afrika ve Türki Cumhuriyetlere uzanan oldukça geniş bir coğrafyadan alım heyetleri ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak. Düzenlendiği her yıl milyonlarca dolarlık iş hacmi yaratan fuar, bu sene de uluslararası verimli iş birliklerine sahne olacak. Yabancı ziyaretçilerle yerli firmaları tek çatı altında buluşturarak 4 günde sektörün ihracat faaliyetlerine nitelikli bir değer kazandıracak.

PlastEurasia İstanbul, 30’uncu yılında 60 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı

14.12.2021Dünya plastik endüstrisi, 30’uncu kez bölgedeki sektörün en önemli fuarı olan PlastEurasia İstanbul’da buluştu. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.ve PAGEV iş birliğiyle düzenlenen fuar, 4 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. 120 bin metrekarelik alanda 854 katılımcı firma ile 60.742 ziyaretçiyi bir araya getiren fuar, önemli iş bağlantılarına sahne oldu. 138 ülkeden 8.971, Türkiye’nin dört bir yanından 51.771 ziyaretçiyi, Rusya’dan Ortadoğu ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyayı temsil eden 39 ülkeden 900’ün üzerinde alım heyetini ağırlayarak bu seneki ziyaretçi sayısında rekora imza attı. Fuar, yarattığı katma değerle plastik endüstrisinin geleceğine projeksiyon tuttu.
 
PlastEurasia İstanbul’un geçtiğimiz fuarlarda olduğu gibi bu sene de plastik sektörünün ticari faaliyetlerine büyük bir açılım getirdiğini belirten Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, “Fuarımızı 30’uncu yılın verdiği coşkuyla hem katılımcı ve ziyaretçi sayıları hem de yarattığımız iş hacmi açısından her zamankinden daha büyük bir başarıyla tamamladık. Fuarımız sektör temsilcilerimiz için verimli iş birliklerine sahne oldu.  Plastik sektörü, fuarımız aracılığıyla sektörün yıllık ihracat bilançosuna nitelikli bir değer kazandırdı” dedi.
 

Madencilik sektörünün Avrasya’daki en kapsamlı buluşması Tüyap’ta başladı

09.12.2021Madencilik sektörü 9. kez aynı çatı altında buluştu. Sektörün Avrasya’da düzenlenen en kapsamlı buluşması Maden Türkiye 2021, 9 Aralık tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve Tüyap Fuarcılık Grubu İcra Kurulu Başkanı Zeynep Ünal Öztop’un konuşmalarıyla kapılarını açtı.
KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı destekleriyle düzenlenenfuar, yurt içinden ve yurt dışından nitelikli firmaların katılımı ile sektör profesyonellerini bir araya getirdi. 91 ülkeden aldığı ziyaretçi kaydı ile bu yıl da sektör profesyonellerinin tercihi olan fuar, Tüyap’ın geliştirdiği dijital çözümlerle etki alanını genişletecek. Katılımcı firmalar ve ziyaretçiler online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda fuar sırası ve sonrasında bir araya gelerek uzun soluklu iş birlikleri kurabilecek

Dünya plastik endüstrisi 30. kez Tüyap’ta buluşuyor

01.12.2021Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan PlastEurasia İstanbul, 30’uncu yılında en büyük üreticileri bir araya getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve PAGEV iş birliği ile 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, 120 bin metrekarelik alanda Avusturya, Belçika, Brezilya, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Kore, Rusya, İspanya, Tayvan, İngiltere ve Suudi Arabistan’dan 700’ün üzerinde katılımcı firmayı ile 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamak için gün sayıyor. Fuarın katılımcılarına sunduğu dijital çözümlerle ticari iş birlikleri fuar tarihi öncesinde başlayacak ve fuar sonrasında da devam edecek. Fuar Türk plastik sektörü için verimli iş birliklerine sahne olacak.

BUMATECH, 4 Günde 55,2 Milyon Dolarlık Rekor Satış Gerçekleştirdi

29.11.2021Tüyap, makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası dev buluşmasında 63 ülkeden 32.000’in üzerinde ziyaretçiyi bir araya getirdi. 350 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki 7 salonda, 40 bin metrekarelik alanda düzenlenen BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları, bu yıl da makine imalat sektörünün en önemli buluşması olarak satış rekoruna sahne oldu

1 milyar TL’lik iş hacmi yaratması beklenen BUMATECH Fuarı Tüyap Bursa’da kapılarını açtı

24.11.2021

Makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası buluşması, Tüyap Bursa’da başladı. 45 ülkeden iş insanları ile 353 firma ve firma temsilciliğini Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getiren BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları, makine imalat sektörünün bu yılki en büyük buluşmasına sahne olacak. 19 yıldır düzenlenen uluslararası nitelikteki Bursa Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri ve Otomasyon Fuarları’nı tek çatı altında buluşturan BUMATECH, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda 30.000’den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

24 Kasım tarihinde yapılan açılış töreni ile kapılarını aralayan fuarın, 1 milyar TL’lik iş hacmi yaratarak sektörün 2021 ihracat bilançosuna önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

İnşaat sektörünün bölgedeki en önemli buluşması Eskişehir 2. Yapı Fuarı başladı

25.11.2021Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi beraberinde, Eskişehir Ticaret Odası iş birliğinde, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ile organize edilen Eskişehir 2. Yapı Fuarı 2021 Yapı Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı ETO –TÜYAP Fuar Merkezi’nde başladı.
25-28 Kasım 2021 tarihleri arasında zengin içeriği ile inşaat sektörünün Anadolu’daki buluşma noktası olacak Eskişehir 2. Yapı Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerine yeni iş bağlantıları kazandıracak.
 

Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinin sektörle buluşacağı Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı açıldı

23.11.2021Ülkemizin kırktan fazla ilinden 82 firmanın katılımıyla gerçekleşen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen; Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR) destek ve iş birlikleri ile gerçekleştirilen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 23-28 Kasım 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

İnşaat ve yapı sektörlerine değer katan detaylar Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları’nda buluşuyor

3.11.2021Pencere, alüminyum, cam ve kapısektörlerininAvrasya’daki dev buluşması İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından sektörün gelişimine yön veren firmaların katılımı ile düzenlenen Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, inşaat ve yapı sektörlerine hibrit fuar deneyimi yaşatacak.3 Kasım tarihinde organize edilen bir törenle kapılarını açan fuar, pencere, alüminyum, kapı ve cam sektörlerinin öncü firmalarını 6 Kasım tarihine kadar Tüyap’ta tek çatı altında buluşturacak. Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Fuarlarımızın son 2 senedir yoğun bir şekilde gerek konvansiyonel gerekse dijital mecralarda hem yurt içi hem de yurt dışı odaklı tanıtım faaliyetlerini yürüttük. Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Kafkaslar, Kuzey Afrika’dan yaklaşık 80 ülkeden 300’e yakın alım heyeti organize ettik. Bu sene ilk defa 145 ülkeye ulaştık. 12 binin üzerinde yabancı olmak üzere toplam 50 bine yakın ziyaretçi hedefliyoruz. İlk göstergelere göre ciddi bir yurt dışı ilgisi var. Bunun da ihracatımıza önemli bir değer kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

Çukurova bölgesinin en büyük tarım buluşması Tüyap Adana’da başladı

2.11.2021Tüyap, 2-6 Kasım tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14. Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı’nda 100’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğini bir araya getiriyor. Fuarda katılımcıların sergileyeceği en yeni teknolojiye sahip ürünlerle Türkiye’nin zengin tarım topraklarına sahip Çukurova’nın tarımsal gücünün yanı sıra giderek yaygınlaşan seracılık faaliyetlerini de destekleyecek.
 

Maden Türkiye 2021 ile sektör tek çatı altında toplanıyor

1.11.2021Tüyap, madencilik sektörünün Avrasya’da düzenlenen en kapsamlı buluşması Maden Türkiye 2021’de sektörün tüm paydaşlarını 9. kez tek çatı altında buluşturacak. KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı destekleriyle 9-12 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, yurt içinden ve yurt dışından nitelikli firmaların katılımı ile sektör profesyonellerini bir arada buluşturacak. Şimdiden 59 ülkeden aldığı ziyaretçi kaydı ile bu yıl da sektör profesyonellerinin tercihi olmaya hazırlanıyor.
 
Tüyap’ın geliştirdiği dijital çözümlerle katılımcı firmalar ve ziyaretçiler online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda fuar öncesi, sırası ve sonrasında bir araya gelerek uzun soluklu iş birlikleri kurabilecekler.

Tarım sektörünün Çukurova bölgesindeki en büyük buluşması Tüyap’ta başlıyor

28.10.2021Tüyap, tarım sektörünü 2 yıl aradan sonra Çukurova coğrafyasında gerçekleşecek en büyük ve en kapsamlı fuarda buluşturacak. Tüyap, 2-6 Kasım tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği 14. Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı’nda 100’ün üzerinde firma ve firma temsilciliği biraraya getirecek. Fuar, sergileyeceği en yeni teknolojiye sahip ürünleriyle Türkiye’nin zengin tarım topraklarına sahip Çukurova’nın tarımsal gücünün yanı sıra giderek yaygınlaşan seracılık faaliyetlerini de destekleyecek. Tarım teknolojilerinde tohumculuk, seracılık, bahçecilik gibi özel alanların yanı sıra en yeni hayvancılık teknolojilerini de ziyaretçilerine tanıtacak. Çukurova Bölgesi’nde seracılık faaliyetleriyle öne çıkan firmaların yoğun ilgisinin beklendiği fuar; Irak, Suriye, Lübnan gibi Orta Doğu ülkeleri, Körfez ülkeleri ve İran’dan 250‘nin üzerinde yabancı iş insanını tek çatı altında buluşturacak

Ambalaj endüstrisinin 26’ncı randevusu Tüyap’ta ilk kez hibrit formatta başladı

22.10.2021Ambalaj endüstrisinin ilk hibrit buluşması Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği iş birliğinde, sektörün gelişimine yön veren çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, yurt içi ve yurt dışından 60.000 ziyaretçiyi 26’ncı kez bir araya getirecek. Düzenlenen törenle kapılarını açan fuar, ambalaj sektörünün Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının eseri olan en yeni ürünlerini 23 Ekim tarihine kadar Tüyap’ta sergileyecek. Ambalaj endüstrisine ilk kez hibrit fuar deneyimi yaşatacak olanfuar, katılımcılarafiziksel fuarın yanı sıra Business Connect Programı üzerinden de dijital ortamda verimli iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak.

Tüyap oyuncak sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşmasında dünya devlerini ağırlayacak

19.11.2021Tüyap, oyuncak sektörünün 2022’deki en önemli randevusu olan 4. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı ile sektörün üretim gücüne ve ihracatına yükselen bir değer kazandıracak.
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliği ile 17-20 Mart 2022 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, 2022 yılında da oyuncak sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olarak Türk firmalarının uluslararası ticaret yolculuğunu şekillendirecek. Tüyap, geliştirdiği Business Connect Programı aracılığıyla fuara fiziksel olarak katılamayanların seyahat engelini ortadan kaldıracak. Program kapsamında katılımcılara fuardan önce, fuar sırasında ve sonrasında olacak şekilde yeni nesil fuarcılık deneyimi yaşatacak. Dijital ortamda sunduğu online çözümler ile ziyaretçiler ve katılımcılar arasında etkili bir ticaret koridoru oluşturarak verimli ve sürdürülebilir bir iş birliği ortamı yaratacak.
 
Geçtiğimiz yıl 53 ülkeden 658 yurt dışı, 77 ilden 6.332 yurt içi ziyaretçi olmak üzere toplam 6.990 sektör profesyoneline ev sahipliği yapan fuar, bu sene de Türk firmalarının farklı coğrafyalara ulaşarak ihracat kapasitelerini artırmak adına köprü vazifesi görecek. Tüyap, yurt dışı ofislerinin yoğun çalışmalarıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’de de dünyanın dört bir yanından alım heyetlerini fuarda ağırlamayı hedefliyor. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile hazırlanan Alım Heyeti Programı kapsamındaki çalışmaları soluksuz sürdürülüyor.
 

Ambalaj sektörünün hibrit buluşması için hazırlıklar tamamlandı

11.10.2021Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, ambalaj sektörünün ilk hibrit buluşması için hazırlıklarını tamamladı. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği iş birliğinde, sektörün gelişimine yön veren çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 20- 23 Ekim tarihlerinde 26’ncı kez ziyaretçilerini ağırlayacak.
 
İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez hibrit olarak düzenlenecek fuar, katılımcılarafiziksel fuar ortamının yanı sıra Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda verimli iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak. İhracattaki başarısını yılın ilk 6 ayında taçlandıran sektör, AR-GE ve inovasyon çalışmalarının eseri olan en yeni ürünlerini Tüyap’tan dünya ülkeleriyle tanıştıracak.

Kırtasiye sektörünün dünyadaki 3. büyük sektör buluşması 6. kez Tüyap’ta kapılarını açacak

19.11.2021Tüyap, kırtasiye sektörünün Almanya ve Çin’den sonraki 3’üncü dev buluşması için hazırlıklarına başladı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 16-20 Şubat 2022 tarihlerinde 6’ncı kez kapılarını açacak olan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nın 2022 yılında da kapsam ve ziyaretçi ağlarını genişletip ülke çeşitliliğini artırarak bölgenin vazgeçilmez fuarı olması bekleniyor.
 
Geçtiğimiz yıl 53 ülkeden 658 yurt dışı, 77 ilden 6.332 yurt içi ziyaretçi olmak üzere toplam 6.990 sektör profesyoneline ev sahipliği yapan fuar, bu sene de Türk firmalarının farklı coğrafyalara ulaşarak ihracat kapasitelerini artırmak adına köprü vazifesi görecek. Tüyap, yurt dışı ofislerinin yoğun çalışmalarıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’de de dünyanın dört bir yanından alım heyetlerini fuarda ağırlamayı hedefliyor. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile hazırlanan Alım Heyeti Programı kapsamındaki çalışmaları soluksuz sürdürülüyor.

Dünya plastik endüstrisi 30. kez Tüyap’ta buluşuyor

11.10.2021Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında en büyük üreticileri bir araya getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve PAGEV iş birliği ile 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, 120 bin metrekarelik alanda Avusturya, Belçika, Brezilya, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Kore, Rusya, İspanya, Tayvan, İngiltere ve Suudi Arabistan’dan binin üzerinde katılımcı firmayı ile 50 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamak için gün sayıyor. Fuarın katılımcılarına sunduğu dijital çözümlerle ticari iş birlikleri fuar tarihi öncesinde başlayacak ve fuar sonrasında da devam edecek. Fuar Türk plastik sektörü için verimli iş birliklerine sahne olacak.

TÜYAP FUARCILIK GRUBU’NUN YENİ İCRA KURULU BAŞKANI ZEYNEP ÜNAL ÖZTOP OLDU

10.10.20212013 yılından beri Tüyap Fuarcılık Grubu bünyesinde Stratejik Pazarlama, Yurt Dışı Satış ve Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Zeynep Ünal Öztop, İcra Kurulu Başkanı görevine getirildi. 
 
Robert Kolej mezunu olan Zeynep Ünal Öztop, 2006 yılında Koç Üniversitesi’nde İşletme ile Ekonomi bölümlerinde lisans eğitimini, London Business School’da İşletme yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Tüyap’a katılmadan önce uluslararası danışmanlık şirketleri Deloitte Consulting ve Boston Consulting Group’ta 7 sene boyunca yönetim danışmanı olarak görev aldı. 
 
2013’ten bu yana Tüyap Fuarcılık Grubu’nda birçok yeniliğe imza atan Zeynep Ünal Öztop, fuarcılık sektörünün içinden geçtiği hızlı dönüşüme ayak uyduracak dinamik bir İcra Kurulu yapısı ile Çeviklik Ofisi’ni hayata geçirerek Tüyap’ın sektördeki lider konumunu güçlendirecek çalışmalarını sürdürecek.

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşmasına dünyadan ve Türkiye’den ziyaretçi akını damga vurdu!

10.10.2021Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşması BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden ve Türkiye’nin 67 şehrinden gelen ziyaretçiler tarafından oldukça geniş bir katılımla başladı. İlk gününde 37 bin 163 ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, Balkan ülkelerinin tamamı, Rusya-Ukrayna bölgesi, Gürcistan, Azerbaycan ve Orta Asya ülkeleri, Körfez ülkeleri, Fas, Tunus, Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra; Kenya, Uganda, Senegal, Etiyopya gibi Orta Afrika ülkeleri ve İran’dan gelen yabancı iş insanlarının akınına uğradı. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda firmayı bir araya getiren fuar, katılımcıları verimli iş birlikleri ile buluşturdu. Fuarda şovlar eşliğinde düzenlenen traktör ile hız ve manevra, balya yükleme gibi nefes kesen yarışmalar, oldukça renkli görüntüler yarattı

İnşaat sektörünün profesyonelleri, ikinci kez Tüyap Eskişehir Yapı Fuarı’nda buluşacak

05.10.2021Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi beraberinde, Eskişehir Ticaret Odası iş birliğinde, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan Eskişehir 2. Yapı Fuarı 2021 Yapı Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı 25-28 Kasım 2021 tarihlerinde geniş konsepti ile ETO – TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor.

TÜYAP, ulusal ve uluslararası ölçekte 200’e yakın firmayı ve binin üzerinde yabancı iş insanını Bursa’da buluşturacak

30.09.2021Tarım ve hayvancılık sektörlerinin merakla beklediği dev buluşma, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.Tarım ve hayvancılık sektörünün 2 yıl aradan sonraki en büyük buluşmaları olan BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve BURSA 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı binin üzerinde yabancı iş insanı ile ulusal ve uluslararası ölçekte 200’e yakın firmayı bir araya getirecek. Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği törenle kapılarını açan fuarlar, 9 Ekim tarihine kadar traktör şovları, yarışmaları ile oldukça renkli görüntülere sahne olacak.
 
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, TARMAKBİR iş birliği ile düzenlenen fuarlarda tarım ve hayvancılığın alanına giren en yeni teknolojiler sergilenecek. Fuarlara Balkan ülkelerinin tamamı, Rusya-Ukrayna bölgesi, Gürcistan, Azerbaycan ve Orta Asya ülkeleri, Körfez ülkeleri, Fas, Tunus, Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra, Kenya, Uganda, Senegal, Etiyopya gibi Orta Afrika ülkeleri ve İran’dan binin üzerinde yabancı iş insanının katılması bekleniyor.

Eskişehir 2'nci Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açıldı

01.09.2021Eskişehir Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Eskişehir ve civarında yer alan bölgelerden üreticileri ikinci kez bir araya getirecek. Kuraklığın tarımsal üretimde yarattığı tehdit karşısında etkili bir bilinç oluşturmayı hedefleyen fuar, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, 1-5 Eylül tarihlerinde Eskişehir Ticaret Odası – Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Eskişehir ve civarındaki bölgelerden çiftçilerin yoğun bir katılımının beklendiği fuarda; tarım ve hayvancılığın alanına giren en yeni teknolojiler sergilenecek. Traktörlerden, tarımsal mekanizasyon ve teknolojilerine, sulama sistemlerinden çiftçilik ekipmanlarına, zirai ilaç, gübre, tohum, fide gibi tarımsal ürünlerden hayvansal üretim makinelerine kadar çok sayıda ürünün iklim değişikliğiyle mücadelede rol oynayan yönüne dikkat çekilecek.

Samsun Tarım Fuarı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle sona erdi

20.09.2021Tarım ve hayvancılık sektörlerinin Karadeniz Bölgesi’ndeki en kapsamlı buluşması Samsun Tarım Fuarı, 15-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 5 gün süren fuarda 72 firmayla 57,058 sektör profesyoneli aynı çatı altında bir araya geldi.

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Samsun Buluşması

14.09.2021Samsun Tarım Fuarı, 15-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına olumlu katkılar sağlayan ticari fuarlara ev sahipliği yapan Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde, bu sene altıncı kez düzenlenecek olan fuar, tarım ve hayvancılık sektörünün modernizasyonu için ihtiyaç duyulan tarımsal mekanizasyon, hayvansal üretim, su ve sulama teknolojilerindeki yeniliklerin, makine ve malzemelerin topluca tanıtıldığı bir platform olacaktır. ” dedi.

Savunma sanayinin büyük buluşması IDEF’21 yine büyük başarılara imza attı

25.08.2021Türkiye ve dünyadaki savunma sanayi devlerinin en önemli buluşma platformu olan IDEF’21 (15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı) 17 Ağustos Salı günü, İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade’nin açılış konuşmaları ile kapılarını açtı.
 

Sağlık ve Medikalin Hibrit Fuarı Expomed Eurasia açıldı

04.06.2021Pandemide önemli sorumluluklar üstlenen sağlık ve medikal sektörünün heyecanla beklediği 28. Expomed Eurasia Fuarı, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Reed Tüyap Fuarcılık’ın düzenlediği ve üç gün sürecek olan hibrit fuarda, fiziki fuarın yanı sıra önemli online etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “70’i aşkın ülkeden kayıt olan ziyaretçilerimiz online platformda ve fuar alanında 2-4 Haziran tarihleri arasında 250’i aşkın firma ve firma temsilciliğiyle bir araya gelecek. Fuarımız hayırlı olsun. 2 Haziran Dünya Fuarcılık Günü’nde açtığımız Expomed Eurasia’nın fuarların devam etmesi adına bir umut ışığı olmasını diliyoruz” dedi.

Geleceğin teknolojilerine dair her şey, Eskişehir Endüstri Fuarı’nda!

27.05.2021Türkiye’nin havacılık, savunma ve makine sanayindeki yerli ve milli gücünü ortaya koyacak olan Eskişehir Endüstri Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.  Türk havacılık, savunma ve makine sanayinin öncüsü ve gururu olan firmaların katılacağı fuarda, İHA’lar, hidrojen yakıtı ve bor gibi geleceğin teknolojilerine yön veren konular bir dizi etkinlikte masaya yatırılacak. T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın da desteklediği fuarlardan olan Eskişehir Endüstri Fuarı’nın önemli yerli ve yabancı iş birliklerine zemin oluşturması bekleniyor.
 

TÜYAP’ta Hibrit+ fuarları deneyimlerken, yeni iş bağlantıları kazanmanın keyfini çıkarın!

26.05.2021Yeni nesil fuarcılık anlayışımızın en önemli ürünü olan ve tüm paydaşlarımıza kişiselleştirilmiş fuar deneyimi sunan MyTüyap, yeni ürünü Connect ile Hibrit+ etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ticareti fuarların gücüne ek olarak dijitalde de zaman ve mekân kısıtı olmadan devam ettirme imkânı sunan platform, ilk etkinliği Expomed Eurasia - Hastane Günleri ile kullanıcıları ile buluşuyor.

Türk tarım sektörünün gururu olan Konya Tarım Fuarı’na günler kaldı

24.05.2021Tarım sektörünün heyecanla beklediği, Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olan Konya Tarım Fuarı, iki yıl aradan sonra 7-11 Haziran tarihleri arasında Konya Ticaret Odası - TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. TÜYAP Konya Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türk tarım sektörünün gururu olan Konya Tarım Fuarı, sadece ülkemizin değil Avrasya coğrafyasının da sektöründeki en önemli buluşmasıdır. Bu yıl 18’incisini düzenleyeceğimiz fuarımızı, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirmek için her türlü tedbirimizi aldık” dedi.

Expomed Eurasia’da hibrit fuar çıtası yükseliyor

13.4.2021Pandemide kritik sorumluluklar üstlenen medikal ve sağlık sektörü, 2-4 Haziran 2021’de 28. Expomed Eurasia Fuarı’nda buluşacak. 
 
Hibrit fuar anlayışıyla düzenlenecek 28. Expomed Eurasia, Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma, Rehabilitasyon, Laboratuvar Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı, üç önemli online etkinliğe de sahne olacak.
Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Bu yılki Expomed Eurasia’da hibrit fuar anlayışımızı daha da geliştirerek sektörü yenilikçi bir fuar konseptiyle tanıştıracağız. Dünyada yaşanan bu dijital dönüşüme beş senedir çok ciddi yatırımlar yaptık ve şimdi bir adım daha ileriye giderek tüm iş yapış modellerimizi dijital ortama uygun hale getiriyoruz” dedi.
 

TÜYAP İSTANBUL KARAVAN FUARI’NDA KARAVAN SATIŞLARI PATLAMA YAPTI

29.03.2021Doğa ve kamp tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği Karavanist Fuarı’nın ilk dört  gününde 100’ün üzerinde karavan satışı gerçekleştirildi. Fuarda 200’ün üzerinde de karavan siparişi alındı.  Hafta içi her gün saat 10.00 ile 18.00 arası açık olan Karavanist, 13 Nisan 2021, Salı gününe kadar ziyaret edilebilecek. İsteyenlerin karavan kiralayıp satın alabildiği fuarda, 100’e yakın firma ve 150’yi aşkın markanın son teknoloji ürünleri tanıtılıyor. Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’de bu yıl 2 bin karavanın üretileceği tahmin ediliyor. Karavanist’e açıldığı ilk saatlerden itibaren yoğun bir ziyaretçi ilgisi var. 45 bin liradan 1 milyon 200 bin liraya kadar karavanlar fuarda sergilenirken, fuar sonuna kadar 400-500 karavan siparişi alınacağını öngörüyoruz” dedi.

Eskişehir, yerli ve milli üretimdeki gücünü bu fuarda ortaya koyacak

29.03.2021Eskişehir’in özellikle havacılık ve makine imalat sanayindeki gücünü ortaya koyacak olan Eskişehir Endüstri Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarda; Eskişehir, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Sakarya, Kocaeli ve yakın coğrafyadaki sanayi şehirlerinden 100’ü aşkın firma ve firma temsilciliğinin en yeni teknoloji ürünleri sergilenecek. Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, ihracata dayalı sanayileşme modelini benimseyen Eskişehir’in ilk kez üretimdeki gücünü ortaya koyacak bir fuarı gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Doğa tutkunları Karavanist Fuarı’nda buluştu

29.03.2021Birçok kişinin hayalini süsleyen karavanların en gözde modellerinin sergilendiği Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı, 2 Nisan 2021 Cuma günü, Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. 13 Nisan 2021 Salı gününe kadar açık olacak olan fuar, hafta içi her gün saat 10.00 ile 18.00 arası ziyaret edilebilecek. Her bütçeye uygun karavanın bulunduğu Karavanist’te, 45 bin liradan 1 milyon liraya kadar karavanlar ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. İsteyenlerin karavan kiralayıp satın alabileceği fuarda,  100’e yakın firma ve 150’yi aşkın markanın son teknoloji ürünleri tanıtılıyor. Kendi karavanını tasarlayan kadın girişimcilerin özel karavanlarının da sergilendiği Karavanist’i, Instagram ve YouTube fenomenlerinin yanı sıra karavan sahibi olan Kenan Doğulu, Şevval Sam ve Pınar Altuğ gibi ünlü isimlerin de ziyaret etmesi bekleniyor.
 

Karavan Sektörünün Büyük Buluşması Başlıyor

29.03.2021Pandemi döneminde birçok insanın sahip olmak istediği karavanların en gözde modelleri, Tüyap’ın 2-10 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenleyeceği İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı Karavanist’te karavan tutkunlarıyla buluşacak.  Her bütçeye uygun karavanın bulunduğu Karavanist Fuarı’nda 1 milyon TL değerindeki modeller de en mütevazı karavanlar da görücüye çıkacak. Fuarda 100’e yakın firma ve 150’yi aşkın markanın son teknoloji ürünleri tanıtılacak. Kendi karavanını tasarlayan kadın girişimcilerin eşsiz karavanlarının da sergileneceği Karavanist’i, Instagram ve YouTube fenomenlerinin yanı sıra karavan sahibi olan Kenan Doğulu, Şevval Sam ve Pınar Altuğ gibi ünlü isimler de fuara davet edildi.

Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı açıldı

23.03.2021Kırtasiye sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk yüz yüze fuarı olan Uluslararası Okul, Kırtasiye, Kâğıt, Ofis Malzemeleri ve Oyuncak Fuarı, 22 Mart 2021 Pazartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliğiyle düzenlenen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, 6 gün sürecek. 20 ülkeden 257 marka ile 180 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuara, yerli ve yabancı alıcı ve ziyaretçi ilgisinin yoğun olması bekleniyor.
 
TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, “Türkiye, kendi coğrafyasında fuarcılık açısından vazgeçilemez bir ülke. Özellikle İstanbul, hinterlandında 1,5 milyar insanın yaşadığı bir coğrafyanın ekonomik lideri. Bunu hiçbir zaman kaybetmemek ve yeni nesillere taşımak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz” dedi.

İstanbul Oyuncak Fuarı açıldı

16.03.2021Oyuncak sektörünün devleri, İstanbul Oyuncak Fuarı’nda buluştu. Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk büyük buluşması olan 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı, 16 Mart 2021 Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dört gün sürecek olan fuara, 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Fuarı, Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor. Fuarın açılışında konuşan Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Tüyap olarak 2021 yılı fuarlarımıza İstanbul Oyuncak Fuarı gibi güzel bir fuarın açılışıyla başlıyoruz. Bu yüzden, bizim için bu açılışın anlamı daha büyük” dedi.
 

Yerli ve Yabancı Savunma Sanayi Devleri IDEF’te Buluşacak

10.03.2021Savunma sanayinin en önemli buluşması olan IDEF’21, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 25-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde her zaman olduğu gibi fiziki olarak gerçekleştirilecek. IDEF’21’e yurt içinden ve yurt dışından 1.000’in üzerinde firmanın katılması ve fuarı çok sayıda savunma sanayii profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.  Resmi makamlar tarafından, 148 ülkeden ülkelerin savunma tedarikinden sorumlu makamlardan oluşan 340 heyetin davet edildiği fuar, uluslararası iş birliklerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 

Pandemide yıldızı parlayan karavanların dünyasını Karavanist’te keşfedin

10.03.2021Pandemi döneminde birçok insanın yeni yaşam alanı haline getirdiği karavanların en gözde modelleri, Tüyap’ın 3-11 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenleyeceği İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı Karavanist’te sergilenecek. İlk kez düzenlenecek Karavanist Fuarı’nda Crawler firmasının ürettiği 1 milyon TL değerindeki karavan da görücüye çıkacak. Instagram ve YouTube fenomenlerinin yanı sıra karavan sahibi olan Kenan Doğulu, Şevval Sam ve Pınar Altuğ gibi ünlü isimler de Karavanist’i ziyaret edecekler.
 

Kırtasiye sektörü büyük buluşmaya hazır!

10.03.2021Kırtasiye sektörünün 2021’deki en önemli buluşması olan 5. Uluslararası Okul, Kırtasiye, Kağıt, Ofis Malzemeleri ve Oyuncak Fuarı, 22-27 Mart 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliğiyle düzenlenecek İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, bu yıl Avrasya coğrafyasında düzenlenecek uluslararası nitelikte ilk yüz yüze kırtasiye fuarı olacak. Fuara 20 ülkeden 205 marka ile 160 firma ve firma temsilciliği katılacak.

İstanbul Oyuncak Fuarı için geri sayım başladı

10.03.20212021 yılı için hazırlıklarına ara vermeden devam eden Türk fuarcılık sektörü, Mart ayından itibaren hızlanacak. Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, Mart ayından itibaren 2021 fuar takvimini uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Öztop, “Dünya ticaretinin merkezi, Asya’dan Türkiye’ye kayıyor. Pandemi, Türk ihraç ürünlerinin farklı coğrafyalardaki farklı alıcılara tanıtılmasında avantaj sağladı. Bu nedenle fuarlar, Türk ihracatının artırılmasına kilit rol oynamaya devam edecek” dedi.

Mart ayı fuarlar ile yoğun geçecek

10.03.20212021 yılı için hazırlıklarına ara vermeden devam eden Türk fuarcılık sektörü, Mart ayından itibaren hızlanacak. Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, Mart ayından itibaren 2021 fuar takvimini uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Öztop, “Dünya ticaretinin merkezi, Asya’dan Türkiye’ye kayıyor. Pandemi, Türk ihraç ürünlerinin farklı coğrafyalardaki farklı alıcılara tanıtılmasında avantaj sağladı. Bu nedenle fuarlar, Türk ihracatının artırılmasına kilit rol oynamaya devam edecek” dedi.

“Türkiye fuarcılıkta hızlı toparlanan ülkelerden biri oldu”

11.12.2020Dünyada hacmi 325 milyar doları bulan fuarcılık sektörü, 2020’de pandemi nedeniyle zor günler geçirdi. Ancak Dünya Fuarcılık Örgütü’nün (UFI) Kasım ayında yayınlanan Barometre Araştırmasına katılan dünya genelindeki fuar organizatör şirketlerinin yüzde 30’u işlerin normale döndüğünü açıkladı. TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Fuarcılıkta toparlanma Uzakdoğu’dan, Çin’den başladı. Rusya’dan, oradan da bize gelen bir normalleşme dalgası görüyoruz. Fuarcılıkta kapılarını hızlı açan ülkelerden biri de Türkiye oldu. O anlamda avantajlıydık. Bu süreçte açtığımız fuarlarımızda beklediğimizin çok üstünde uluslararası ziyaretçiyi ağırladık 2021’de toparlanmanın daha da hızlanmasını bekliyoruz” dedi.

MÜSİAD EXPO 2020: Üretim, ticaret ve diplomasinin kalbi

Pandemi sonrasında yapılan en büyük fuar olan, hem katılımcı hem ziyaretçilerden yoğun ilgi gören MÜSİAD EXPO 2020 başarıyla tamamlandı. 4 gün süren fuara Avrupa, Asya-Pasifik, Avrasya, Afrika ve MENA ülkeleri başta olmak üzere, 102 ülkeden 15 bine yakın ziyaretçi katıldı. “Küresel Ticaret Burada” sloganıyla yapılan fuarda, 50 ülkeden 400 alım heyeti ağırlandı. Pek çok etkinliğe imza atılan zirvede, 4 kıtadan 19 iyi niyet (MoU) anlaşmasına da imza atıldı. EXPO 2020’nin sanal fuarı 28 Kasım’a kadar online ziyaretçilere açık olacak.

Sağlık ürünlerinde 4 milyon dolarlık ticaret!

10.11.2020Pandemi nedeniyle önemi ve sorumluluğu daha da artan sağlık ve tıbbi cihaz sektörünün buluştuğu 27’nci Expomed Eurasia Fuarı, yabancı alıcı akınına uğradı. Tüyap’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın İstanbul’da düzenlediği fuara, 73 ülkeden 2 bine yakın uluslararası ziyaretçi gelirken, dijital iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden ise 1500’e yakın uluslararası online ziyaretçi katıldı. Fuarda 4 milyon dolara yakın ticaret gerçekleşti.

Sağlık ürünleri ihracatında Türkiye’ye büyük ilgi

5.11.2020Türkiye’nin pandemiyle mücadelede gizli kahramanları olan yerli ve milli tıbbi cihazlar, koruyucu ürünler, TÜYAP’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın İstanbul’da düzenlediği, 27. Expomed Eurasia Fuarı’nda 7 Kasım’a kadar sergilenecek. Fuarın açılışına online görüntülü katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “İçinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte yerli üretim ekosistemine sahip ülkelerin tıbbi cihaz tedarik sorunlarının üstesinden daha kolay geldiğini gördük. Bir ürünü üretmek kadar pazarlamak da önemli. Bu nedenle Expomed Eurasia bizim için çok kıymetli” dedi. TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop ise Expomed Eurasia’da hibrit fuarcılıkta çıtayı yükselttiklerini belirterek, fiziki fuarda ziyaretçilerin yüzde 40’ı, online platformda ise yüzde 90’nın yabancı olduğunu belirtti.

ASELSAN’ın yerli elektroşok cihazı ilk kez Expomed Eurasia’da…

4.11.2020TÜYAP’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın 5-7 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceği Expomed Eurasia’da medikal alandaki en son teknolojik ürünler sağlık profesyonellerinin beğenisine sunulacak. Türkiye’nin tek yerli elektroşok cihazı da ilk kez Expomed’de sergilenecek. Son yıllarda savunma sanayindeki başarısını medikal alanda geliştirdiği ürünlerle de gösteren ASELSAN, Heartline OED’yi standında ziyaretçilere tanıtacak.

Medikal sektörün ilk ve tek hibrit fuarı Expomed Eurasia açılıyor

30.10.2020Pandemi nedeniyle kullanımı olağanüstü seviyelerde artan tek kullanımlık tıbbi ürünler ve sarf malzemelerinin geniş bir şekilde sergileneceği 27’inci Expomed Eurasia için geri sayım başladı. Tüyap’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın 5-7 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceği Expomed Eurasia, yeni nesil hibrit bir fuar olacak. Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, seyahat kısıtları nedeniyle fuara gelemeyen uluslararası ziyaretçiler ve katılımcılar için Business Connect Programı’nı hayata geçireceklerini belirtiyor.

Tüyap’ın ilk yüz yüze fuarında 5 milyon dolarlık ticaret

26.10.2020Yeni dönemin Tüyap çatısı altında ilk yüz yüze ihtisas fuarı olan 33'üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020, yurt içi ve yurt dışından yatırımcı akınına uğradı. Reed Tüyap Fuarcılık’ın, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) iş birliği ile düzenlediği fuar, katılımcılarından tam not aldı. Pandemi şartlarında nasıl fuar düzenleneceği konusunda dünyaya örnek olan WoodTech 2020’yi yurt içi ve yurt dışından 6 bin 382 iş insanı ziyaret etti. Ziyaretçilerin büyük bölümü nitelikli yatırımcılardan oluşurken, fuara katılan firmaların yarısından fazlası fuar sırasında sipariş almanın memnuniyetini yaşadılar.

Dünya Ticaret için TÜYAP'a geldi

13.10.2020Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlarımızı yeniden yüz yüze gerçekleştirmeye başladık. Tüyap’ın yeni dönemde düzenlediği ilk fiziki fuarı olan 33'üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020’ye yurt içinden ve yurt dışından ilgi oldukça yüksek. Fuar şimdiye kadar 50 ülkeden ziyaretçi ağırladı. Sağlık Bakanlığı’nın tüm yönergelerine uygun düzenlenen fuarlarda “Ticaret İçin Önce Sağlık” ilkesinden yola çıkılarak tüm süreçler 41 yıllık deneyimimiz ile kurgulandı. TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Fuarımıza ziyaretçi olarak gelen yerli ve yabancı ilgisinden memnunuz. 50 ülkeden yabancı ziyaretçi, 11 ülkeden Tüyap davetlisi alım heyetleri şuana kadar fuarı ziyaret etti . Her dört ziyaretçiden biri yabancı… Sadece Türkiye'nin değil, yakın coğrafyanın da buluşma noktası olmayı hedefliyoruz” dedi

Güvenli Ticaretin Merkezi Tüyap

22.09.2020

Dünyayı etkisi altına alan ve uluslararası ticareti neredeyse durma noktasına getiren COVID-19 pandemisi başlangıç sürecinde ara verilen, ticaretin vazgeçilmez mecralarından biri olan fiziki fuarlar eylül ayından itibaren yeniden kapılarını açmaya başladı.

Oyuncakta yeni nesil fuar dönemi

Pandemi nedeniyle ertelenen 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, 2-5 Eylül 2020 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ‘hibrit fuar’ olarak gerçekleştirilecek. TÜYAP ve OYDER (Oyuncakçılar Derneği) işbirliği ile düzenlenecek fuar, yeni nesil fuarcılık uygulamalarıyla zenginleştirilecek. Akıllı B2B eşleştirme sistemi sayesinde fuara katılan üreticiler tüm dünyadan alıcılarla anında buluşacak. Böylece seyahat engellerine takılmayan ticaret, yıl boyu kesintisiz sürecek.

Yabancılar medikal malzeme ve sosyal izolasyonu Türkiye’de aradı!

15.06.2020Tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 yurtdışındaki firmaların ihtiyaçlarını karşılamak için rotalarını Türkiye'ye çevirmesine neden oldu. 30.738 ürünün yer aldığı Tüyap Dijital Platformlarında son 3 ayda yabancı firmalar en çok medikal malzeme ve sosyal izolasyon sistemlerini aradı.

Tüyap Fuarları ile 1.5 Milyon İş Bağlantısı Artık Dijital’de!

29.05.2020​Tüyap Fuarcılık Grubu müşterilerini ikili görüşmelerin olmadığını dönemde de desteklemeye devam ediyor. Akıllı eşleşme programını tüm katılımcılarına ücretsiz olarak açan Tüyap 365 gün boyunca müşterilerine iş bağlantıları sunmaya devam edecek.

Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarında 5 Milyon Dolarlık İhracat

09.02.2020Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’nda rekor ihracat… Bölgede ilk kez gerçekleştirilen Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük ilgi gördü. Türkiye’nin her noktasından sektör ilgililerini ağırlayan Fuar, 34 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetini de sektörün dev üreticileri ile buluşturdu. Kadın giyimden erkek giyime, çocuk giyimden kumaşa kadar her çeşitten ürüne tek seferde ulaşma imkânına sahip olan sektör profesyonelleri, Fuar’da önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi. 5 gün süren Fuar’da 5 milyon dolarlık ihracata imza atılırken 15-20 milyon dolarlık bağlantı yapıldı. Tekstil sektörüne büyük katkı sağlayan Fuar,  katılımcısının ve ziyaretçisinin yüzünü güldürdü. 

Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı Açıldı

05.02.2020Bölgenin ilk ve tek Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı,TÜYAP Adana Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı kapılarını ziyaretçilerineaçtı. Bölgesel anlamda sektörün en önemli pazarlama etkinliği olan Fuar, TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluştu. 22 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetiağırlanan Fuar’da 4 gün boyunca fuarda ticari bağlantılar kuracak. 

Junioshow 28 Bine Yakın Sektör Profesyonelini Ağırladı

13.01.2020Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü ‘Junioshow’la 2020’ye Moralli Başladı
 
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) işbirliğiyle düzenlenen Junioshow Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı sona erdi. 200’e yakın firmanın katıldığı fuarı 65 ülkeden 27 bin 892 sektör profesyoneli ziyaret etti.
 
Bebe ve  çocuk konfeksiyonu sektörünün Türkiye’deki en önemli buluşmaları arasında yer alan Junioshow Fuarı bu yıl da ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılandı. Bursa’da 2020 yılının ilk fuar organizasyonu olan ve 8-11 Ocak tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayan Junioshow, sektörün ihracatına güç kattı.  Yurt dışından 65 ülkeden 1.300’e yakın yabancı alıcının ziyaret ettiği fuar, yapılan iş görüşmeleriyle birlikte milyonlarca dolarlık iş bağlantılarına öncülük etti.

ÇUKUROVA 13. KİTAP FUARI AÇILDI

04.01.2020Kuruluşumuz  TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş.  tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği  işbirliği, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş. desteği ile düzenlenen Çukurova 13. Kitap Fuarı, 4 Ocak 2020 Cumartesi günü TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş tarafından açıldı. Düzenlenen resmi açılış törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Kenan Kocatürk, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Sayın Cihat Alagöz ve TÜYAP Kültür Fuarları Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Cemran Öder konuşmalarıyla katıldı.

BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları’na 61 Ülkeden 39 Bin 245 Ziyaretçi

02.12.2019Bilişim teknolojileri endüstrideki etkisiniher geçen gün arttırıyor. Bu etkilerin en güzel örnekleri ise 28 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarı’nda görücüye çıktı.  
7 salonda 40 bin m2 kapalı alanda, 21 ülkeden 372 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarlara61 ülkeden 39 Bin 245 ziyaretçi katılırken 
yaklaşık 1 Milyar TL lik ticaret hacmi oluşturuldu. 

BUMATECH Fuarları Başladı

28.11.2019
Katılımcılarının %80’inin yerli olması ile diğer makine fuarları arasında tek olan BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları kapılarını açtı. 21 ülkeden 372 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 65 ülkeden 40 binden fazla profesyonel ziyaretçi ve 1 milyar TL ticaret hacmi hedefleyen fuarların,  4 gün boyunca gerçekleşecek iş bağlantıları ile makine satışlarını artırması beklenmektedir.  

Çukurova’nın En Büyük Fuarı, Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları Büyük İlgi İle Sona Erdi

18.11.2019TÜYAP Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile sona erdi. 10 bin 800 m² kapalı 15 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 25 bin m²’lik alanda açılan Fuar, tüm Türkiye’den tarım profesyonellerini bir araya getirdi. Katılımcı firmalar ile alım heyetleri arasında iş bağlantılarının kurduğu Fuarı;  16 ülkeden 300 kişilik yurt dışı alım heyeti ziyaret etti. Tarım ekonomisinin can bulduğu Fuar’da, katılımcılar ve ziyaretçiler memnun olarak ayrıldı. 

Tüyap Adana 9. Geleneksel Bal Yarışmasında Adana Balı Ödüllendirildi

06.11.2019TÜYAP Adana 13. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’nın vazgeçilmez etkinliklerinden biri haline gelen 9. Adana Geleneksel Bal Yarışması’nın kazanları belli oldu. Adana Uluslararası Tarım ve Sera- Bahçe Fuarlarının simgesi haline gelen Bal yarışmasına 44 ilde faaliyet gösteren Adana arıcıları katıldı.   106 arıcının ballarını sergilediği yarışmayı Adana’nın Pozantı ilçesi ikinci sırayı Sarıçam üçüncü sırayı ise Yüreğir ilçesi oldu. Kazanlara ödülleri Adana protokolü tarafından takdim edildi. 

Çukurova’nın En Büyük Fuarı, Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları Açıldı

05.11.2019TÜYAP Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, kapılarını ziyaretçilerine görkemli bir törenle açtı. 10 bin 800 m² kapalı 15 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 25 bin m²’lik alanda açılan Fuar, tüm Türkiye’den tarım profesyonellerini bir araya getiriyor. Katılımcı firmalar ile alım heyetleri arasında iş bağlantılarının kurulacağı Fuarı;  16 ülkeden 300 kişilik yurt dışı alım heyeti ziyaret edecek. Tarım ekonomisinin can bulacağı Fuar’da, 9. Geleneksel Bal Yarışması da ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatacak.

İhracatımıza En Ağır Katkı 46 Ülkeden, 48 Şehirden Gelen 20 Bin 719 Profesyonel.

30.10.2019Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan maden ocaklarından çıkarılan toplam 2.200 blok mermerin sergilendiği Dünya’nın tek blok mermer fuarı  ‘Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’ sona erdi. 23 – 26 Ekim tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarı 46 ülkeden 20 Bin 719 kişi ziyaret etti. Tonu 250 dolardan 4 bin dolara kadar değişen 20 milyon dolar değere sahip fuar,  ülke ihracatına da en ağır katkıyı yaptı, beklentileri karşıladı.

Tüyap Adana Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuari, Ekonomiye Can Verdi

07.10.2019Türkiye’de mobilya üretiminde önemli bir yere sahip olan Çukurova, TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen 12. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı ile bölge ekonomisine can verdi. 6 gün süren Fuar’da 30 ülkeden 200 kişilik alım heyeti ağırlanırken yaklaşık 4 Milyon Dolarlık ihracat gerçekleştirildi. 70 ilden mobilya sektörü temsilcilerinin de ziyaret ettiği Fuar’da 12 Milyon Türk Liralık iş hacmine ulaşıldı. Fuar katılımcıları tarafından büyük beğeni toplayan Fuar, sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü.

Tüyap Adana Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı, Yüzde 100 Doluluk İle Açılıyor

01.10.2019Tüyap Adana Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı Ziyaretçilere Kapılarını Açtı
 
Fuarlar Kenti Adana, 2019 yılının ikinci çeyreğindeki ilk fuarını rekorlarla açıldı. TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda son 5 yılın katılımcı ve  metrekare rekorunu kırıldı. 10 bin metrekarelik kapalı alanın tamamı dolan Fuar’da, 30 ülkeden 200 kişilik alım heyeti de ağırlanacak.  Görkemli bir törenle kapılarını ziyaretçilerine açan Fuar’da, son 5 yılın bölgedeki mobilya ihracat rekorunun da kırılması bekleniyor.

Bursa Blok Mermer Fuarı

25.10.2020Blok Mermer Fuarı açıldı.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarını 5 Günde 54 Ülkeden 221 Bin 889 Kişi Ziyaret Etti

14.10.2019Güçlü ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının son trendlerinin yer aldığı Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları sona erdi.  8 - 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarları 221 bin 889 kişi ziyaret etti.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları açıldı..

08.10.2019Tarım ve hayvancılık sektörünün kıtalararası buluşması BURTARIM 2019 ve Bursa 12. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarları, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 250 bin ziyaretçi hedefi ile kapılarını açtı. 

TÜYAP, ARTİST 2019’a HAZIRLANIYOR

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Junioshow ile Dünyaya Açılıyor

08.07.2019Junioshow Fuarı’nı 13 Bine Yakın İş Profesyoneli Ziyaret Etti
 
Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün Türkiye’deki en önemli buluşmaları arasında yer alan Junioshow Fuarı sona erdi.  Yaklaşık 60 ülkeden 1.100’ü aşkın yabancı alıcının firmalarla buluştuğu fuarı, 4 gün boyunca 12.766 iş profesyoneli ziyaret etti.

UFI 2019 Operasyon ve Hizmetler Ödülü Tüyap’ın

24.05.2019Küresel Fuar Endüstrisi Birliği UFI’nin2019 Operasyon ve Hizmetler Ödülü’ne Tüyap layık görüldü. Fuar alanı hizmetlerinin yönetimi ve takibi için kendi yazılım ekibimiz tarafından geliştirilen web tabanlı uygulama 3 finalist proje arasında birinci seçildi.

Yabancı ilgisi oyuncak siparişlerini % 42 arttırdı

26.04.2019Kısa sürede alanında dünyanın en önemli ihtisas fuarlarından biri olan ve yurt dışındaki firmalar tarafından da dikkatle takip edilen ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2019’ yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı. Geçen yıla göre yüzde 69 artan ziyaretçi sayısı, satışların da yüzde 42 oranında artmasını sağladı. Bu durumun kendilerini ciddi anlamda motive ettiğini belirten TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “2020 yılı fuarı için hazırlıklarımıza şimdiden başladık” dedi.

“TÜYAP SANAT KOLEKSİYONU SEÇKİSİ” İKÜSAG’DA

25.04.2019Heykel ve yağlı boya resimlerden oluşan 18 eserin yer aldığı "TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisi”, İKÜSAG’da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Yurtdışı Tüyap Dedi, Yurtdışı Ziyaretçi Artış Oranı Yüzde 50’ye Ulaştı!

15.04.2019Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. tarafından Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) işbirliği ile TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece’de
20-24 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşen
İSTANBUL KIRTASİYE OFİS FUARI kırtasiye sektörü hedeflerini karşılayarak sona erdi.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Uluslar Arası Ziyaretçi Rekoru Kırarak Sektör Açısından Önemini Bir Kez Daha Kanıtladı

25.03.2019Reed Tüyap tarafından, 6-9 Mart 2019 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 20. Avrasya Pencere, 11. Avrasya Kapı ve 9. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 27 ülkeden 614 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 12.376’sı uluslar arası olmak üzere toplam 68.440 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.

Avrasya Cam Fuarı Sektöre Yön Vermeye Devam Ediyor

21.01.20196-9 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak olan Avrasya Cam Fuarı; bir kez daha sektörün öncü firmaları ile başta Avrasya Bölgesi olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeden profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor

Üretim ve Tasarıma Yönelik Yeni Çözümler Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarlarında

21.01.2019Reed-Tüyap tarafından 6-9 Mart 2019 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları için geri sayım başladı.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları B2B Matchmaking Sistemi ile Verimini Arttırıyor.

21.01.20196-9 Mart 2019 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Avrasya Pencere, Avrasya Cam ve Avrasya Kapı Fuarları için geri sayım sürerken fuarlara entegre edilen yenilikler ile fuarlar, her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçileri için daha verimli bir ticaret platformu haline geliyor

Junioshow Rekor Ziyaretçiyle Kapılarını Kapattı

14.01.2019Junioshow 64 Ülkeden 26.424 Profesyonel Ziyaretçiyi Ağırladı
 
Bursa’da yılın ilk fuarı olan Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı Junioshow sona erdi. 200’e yakın katılımcı firma ile katılımcı sayısında rekorla kapılarını açan Junioshow, dört gün boyunca 64 ülkeden 26.424 sektör profesyonelini ağırlayarak ziyaretçi sayısında da kendi rekorunu kırdı.

Avrasya’nın En Büyük Mobilya Yan Sanayi, Ahşap Ve Orman Endüstrisi Fuarları Ziyaretçileriyle Buluştu!

20.21.2018Reed Tüyap tarafından eşzamanlı olarak düzenlenen 31. Ağaç İşleme Makinesi - Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 21. İntermob - Uluslararası Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, mobilya ve ahşap endüstrilerini 13-17 Ekim 2018 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da buluşturdu.

Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları “68 Ülkeden 42 Bin 116 Ziyaretçi” ile Makine Satışlarına Büyük Katkı Sağladı

03.12.2018Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri, Kaynak Teknolojileri ve Otomasyon Fuarlarını tek çatı altında toplayan Bursa Endüstri Zirvesi, 68 ülkeden gelen 42 Bin 116 ziyaretçi ile yoğun ilgi gördü.  7 ayrı salonda 40 bin m2 de kapalı alanda 20 ülkeden 346 firma ve temsilciliğinin katılımıyla düzenlenen zirve, yaklaşık 500 Milyon TL’lik iş hacmine yaklaştı.  Fuarda gerçekleşen ticari faaliyetlerin ihracata da olumlu katkı yaptığını dile getiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, zirvenin Türkiye ve Dünya’nın farklı yerlerinden sektör temsilcilerini bir araya getirdiğini belirtti.

Makine sektörünün Bursa buluşması olan Bursa Endüstri Zirvesi fuarları TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı

30.11.201820 ülkeden 346 firma ve temsilciliğin katılımı ile hazırlanan ve  40 binin üzerinde ziyaretçi beklenen zirve 2 Aralık Pazar gününe kadar sürecek.

Tüyap Kitap Ve Sanat Fuarları Sona Erdi

21.11.2018Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı, 18 Kasım 2018 Pazar akşamı saat 19.00’da 611.444 kitapsever ve sanatseverin ziyaretiyle sona erdi. Fuarlarımızı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı geçtiğimiz yıla oranla %11 artış göstererek 183.755’e ulaştı.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Açıldı

10.11.2018Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.  tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10 Kasım Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de kapılarını açtı. Dokuz gün sürecek olan fuar, 18 Kasım Pazar akşamına kadar kitapseverleri ağırlayacak.

Artist 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı Açıldı

21.11.2018ARTİST 2018 / İstanbul Sanat Fuarı, yirmi sekizinci kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Beylikdüzü’nde 10 Kasım 2018 Cumartesi günü kapılarını açtı. Fuar, 18 Kasım Pazar akşamına kadar ziyarete açık olacak.
 
 
Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı, 7 no’lu ana salonunda pek çok galeriyle birlikte DENEYİM teması kapsamında büyük bir projeye; 8 no’lu salonda ise bağımsız genç sanatçılara ve etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Doğaltaş Sektörünün Marka Fuarına Ziyaretçi Akını “42 Ülkeden 22 Bin 765 Profesyonel Ziyaretçi

30.10.2018Katılımcı firmaların en kaliteli ve seçkin ürünlerini sergilediği Türkiye’de konusunda tek ihtisas fuarı” olan Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı ziyaretçilerden tam not aldı. 24 Ekim 2018 Çarşamba günü kapılarını açan Fuar; 27 Ekim 2018 Cumartesi günü  T.C. Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i ağırlayarak saat 18:30’da sona erdi.
 
“42 Ülkeden Gelen 22 Bin 765 Profesyonel ile Sektör Ticaretine Güç Kattı”

Üretime ilham veren fuar MAKTEK Avrasya, yüzleri güldürdü

22.10.2018
  • 2016’ya göre yüzde 52 oranında artan yabancı ziyaretçi
  • 2016’ya göre yüzde 46 oranında artan ziyaretçi ülke sayısı 
2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğinde; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in desteğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen MAKTEK; beklentileri karşıladı. 2016’ya göre yüzde 46 oranında artan ziyaretçi ülke sayısıyla toplamda 56.526 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuar, katılımcılardan tam not aldı. Ayrıca Fuar, ‘Sanayide Üreten Kadınlar Buluşması’ ve ‘MAKTEK Altın Pergel 1. Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması’na da ev sahipliği yaparak sektöre farklı bir bakış açısıyla baktığını da kanıtladı.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlar '58 Ülkeden 261 Bin 458' Ziyaretçi ile Sektörün Ticaretine Büyük Katkı Sağladı

15.10.2018Güçlü ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının son trendlerinin yer aldığı BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 11. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI,  13 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 18.30’da Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sona erdi.

Windo L'viv 2018

09.10.2018Windo L’viv 2018, Uluslararası Pencere, Kapı, Cam Fuarı, 4-6 Eylül tarihleri arasında L’viv Ukrayna’da, Yabancı Katılımlı Yurtdışı Fuar olarak ilk kez gerçekleştirilmiştir. 

Army 2018

09.10.2018Army Fuarları, 3 yıldan bu yana, Kubinka Hava üssünün yanında, Rus Savunma Bakanlığına ait olan Patriot Fuar Merkezinde, yine Savunma Bakanlığı himayesinde hazırlanan, Rusya coğrafyasının en büyük savunma fuarıdır.

İhracata Junioshow Damgası Junioshow’u 4 Günde 55 Ülkeden 12 Bine Yakın İş Profesyoneli Ziyaret Etti

09.07.2018Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün üretim üssü Bursa’da sektörün en önemli buluşmalarından Junioshow Fuarı sona erdi. Yaklaşık 55 ülkeden 1.000’den fazla yabancı alıcının firmalarla buluştuğu fuarı, 4 günde 12 bine yakın iş profesyoneli ziyaret etti.
 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) destekleriyle hazırlanan, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün kalbinin attığı Junioshow Fuarı sektöre güç katmaya devam ediyor. 4-7 Temmuz tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan fuarda  0-12 yaş arası bebe ve çocuk hazır giyimi sonbahar-kış kreasyonları sergilendi. Fuara, TÜYAP Bursa çalışmaları ve  BTSO’nun Ticari Safari Projesi ile 55 ülkeden 1.000’den fazla yabancı alıcı geldi.

MAKTEK 2018 için geri sayım başladı 1 milyar dolarlık iş hacmi! Yüze 12 oranında büyüme hedefi

25.06.2018Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgahlarının Avrasya Bölgesi’ndeki en önemli buluşma platformu MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açmak için hazırlıklarına devam ediyor. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğinde; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB’in desteğiyle düzenlenen fuar, binin üzerinde marka ve marka temsilcisini sektör profesyonelleriyle aynı çatı altında buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kafkasya Yapı 2018 / 23. Uluslararası Yapı ve Yapı Teknolojileri Fuarı

17.05.2018SEEBBE 2018 Fuarımızın ardından Kafkasya Bölgesine hitap eden Tiflis şehrinde düzenlenen, 26-29 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen Kafkasya Yapı 2018, 23. Uluslararası Yapı ve Yapı Teknolojileri Fuarı’nda toplam 250m2 üzerinde Türk Firmalarımızın katılımı ile açılmıştır.

SEEBBE 2018

Djazagro 2018 Fuarımızın hemen akabinde Sırbistan’ın Belgrad şehrinde, 18-21 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen SEEBBE 2018, 44. Uluslararası Yapı ve Yapı Teknolojileri Fuarı’nda toplam 620m2 üzerinde, 20 Türk Firma ve Ekonomi Bakanlığı standıyla açılmıştır.

DJAZAGRO 2018

Cezayir’in başkentinde, 09 – 12 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen DJAZAGRO 2018, 16. Uluslararası Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda, toplam 1100 m2 üzerinde, 48 firma ile Milli Katılım organizasyonu gerçekleştirdik.
 
Kuzey Afrika’da gıda ve ambalaj sektörünün en büyük buluşma noktası olan ve 20.000 m2 brüt alan üzerinde, 33 ülkeden 800’den fazla katılımcı ile gerçekleşen DJAZAGRO 2018 Fuarı, bölgede yatırım yapmak ve ticaret ağları kurmak isteyen yerli ve yabancı girişimciler için önemli fırsatlar sunmaktadır.
 

Bursa Otoshow Fuarı’nı 42 Bin 518 Otomobil Tutkunu Ziyaret Etti

Otomotiv kenti Bursa’da iki yılda bir düzenlenen BURSA OTOSHOW FUARI, 13 Mayıs 2018 Pazar günü saat 21.00’de Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sona erdi.
 
Konfor, Kalite ve Güveni Bir arada Sunan Araçlar Otomobil Severlerin ilgi Odağı Oldu
 
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan ERSÖZLÜ “Türkiye’de üretilen araç modellerinin % 60’tan fazlasının üretildiği “otomotiv sektörünün kalbi” olan Bursa’da 10 yıldır düzenlediğimiz Bursa Otoshow Fuarı’nda, DACIA, FIAT, FORD, MITSUBISHI, NISSAN, RENAULT, SUZUKI, TOYOTA gibi markaların, otomobil, suv, 4x4, pick-up ve hibrit modelleri, DAF, FORD TRUCKS, ISUZU, KARSAN, RENAULT TRUCKS, MAN gibi ticari araç markaları ve aksesuar firmaları yer aldı.  Her bütçeye hitap eden 75 adet binek ve ticari aracı 6 gün boyunca görme ve inceleme imkanı bulan 42 Bin 518 kişi tarafından ziyaret edilen Bursa Otoshow Fuarı, araç satışlarına katkı sağladı.

Otomotivin Kalbi Tüyap Bursa’da Atmaya Başladı

08.05.208Türkiye’de üretilen araç modellerinin % 60’tan fazlasının üretildiği “otomotiv sektörünün kalbi” olan Bursa’da düzenlenen BURSA OTOSHOW FUAR, 8 Mayıs 2018 Salı günü, Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan ve Haşim Kılıç,  Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Bursa protokolü ve basın mensuplarının yer aldığı kurdele kesim töreni ile Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

World Mill Tech Fuar bereketi: 20 milyon dolarlık makine satıldı

25.04.2018World Mill Tech - Dünya Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı,
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 16 ülkeden 190 marka ve 127 firmanın katılımı ile tamamlandı. Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ile Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği’nin (DESMÜD) iş birliğiyle ilk kez düzenlenen fuarı 68 ülkeden toplam 6 bin 19 kişi ziyaret etti. Fuarın açılışını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “Bakanlık olarak emrinizdeyiz. Ar-Ge ve Tasarım merkezi kurarak, nitelikli üretimi arttırmak için her türlü desteğe hazırız” dedi
İhracat atağı başlatan değirmen makineleri sektörü, fuarda 27 ülkeye 600’den fazla makine satarak, 20 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi.

Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı 46 bin Kişi Ziyaret Etti

20.04.2018Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı 46 bin Kişi Ziyaret Etti
 
TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından gerçekleştirilen Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile Bursa Rising City Gayrimenkul Fuarı’nı 5 gün boyunca 46 bin kişi ziyaret etti.

İnşaat ve Gayrimenkul Sektörünün Kalbi Bursa’da Atıyor

Nisan 2018İnşaat ve Gayrimenkul Sektörünün Kalbi Bursa’da Atıyor
Eş zamanlı hazırlanan Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile Rising City Bursa Gayrimenkul Fuarı kapılarını açtı. 30 Ülkeden 300’den fazla yatırımcıyı, 50 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması beklenen fuarlar, 15 Nisan Pazar günü saat 19.30’a kadar  ziyaret edilebilir

Interbuild 2018

INTERBUILD 2018, 33. Uluslararası Yapı ve Yapı Teknolojileri Fuarı

Değirmen Sektörünün Hedefi Tüyap’la Dünya Liderliği

Şubat 2018Değirmen makineleri ihracatında dünya ikincisi olan Türkiye, liderlik için kolları sıvadı. World Mill Tech Fuarı, Tüyap ile Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği’nin işbirliğiyle 29 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Tüyap İstanbul’da düzenlenecek. Avrasya Bölgesi’nin yeni buluşma noktası olacak fuarda, Türk firmaları milyon dolarlık anlaşmalara imza atacak. Firmalarımızın değirmen makineleri üretimlerinin yüzde 90’dan fazlasını ihraç ettiğini belirten Dernek Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, ‘3 milyar dolarlık hacme sahip dünya değirmen makineleri sektöründe ihracatta ikinci sıradayız. Fuar ile hedefimiz liderliğe yükselmek’ dedi.

TÜYAP, YEDİNCİ FUAR MERKEZİ İLE ERZURUM’DAN DÜNYA’YA AÇILIYOR

Basın Duyurusu - 2 Şubat 2018

TÜYAP Fuarcılık grubu, 2018 yılında mevcut fuar merkezleri arasına Erzurum’u da katarak büyümeye devam ediyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından ülkemize kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nin işletmesi ve yönetimini devralan TÜYAP; İstanbul,  Adana, Bursa, Konya, Diyarbakır ve Samsun kentlerindeki fuar merkezlerine 2018 yılından itibaren Erzurum’u, ekleyerek yeni fuar projelerine hazırlanıyor. Doğu Anadolu bölgesinin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız yeni fuar projeleriyle birlikte Erzurum bir çekim merkezi haline gelecek.

BUDMA 2018

2018 yılının ilk fuar katılım organizasyonunu Polonya, Poznan şehrinde yaptık.
 
Geçen yıl Poznan'a Varşova üzerinden havayolu ile ulaşım sağlamış ve rötarlardan kaynaklanan sıkıntılardan dolayı yorulmuştuk. Bu yıl önce Berlin’e havayolu ile, oradan da Poznan’a keyifli bir tren yolcuğu ile ulaştık. Kesinlikle bu yılki tercihimizin geçen seferkinden daha rahat olduğuna ekip olarak karar verdik. 2 gün önce Poznan’da standların son dokunuşlarını yaptık, eksikleri tamamladık. Alman ekolünden gelen Polonyalı standçı firma stand konstrüksiyonu konusunda iyi iş çıkardı.

Oyun kurucu değişti, çıta yükseldi

 TÜYAP’ta ilk kez düzenlenecek olan İstanbul Oyuncak Fuarı’nın çıtası yükseldi. Oyuncakçılar Derneği Başkanı Yakup Kireçci, ‘TÜYAP ile birlikte iş hacmi ve katılımcı bazında en büyük fuarımızı gerçekleştireceğiz. Orta Doğu’nun lideri, Avrupa’nın ikincisi olacağız’ dedi. TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy ise, İstanbul Oyuncak Fuarı’nı dünya ile rekabet edebilecek seviyeye getireceklerini belirtti

Oyuncakçılar TÜYAP Dedi, Oyuncak Sektörü Artık Tüyap’ta Buluşacak !

Dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan ve Türkiye’de sektörün tek büyük fuarı olan, İstanbul Oyuncak Fuarı’nın yeni adresi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi oldu. 

Mimaride Daha Az Enerji Kullanımına Yönelik Çözümleriyle Tanınan Mimar Ian Ritchie Türkiye’ye Geliyor

Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı GPD etkinliğiyle hareketleniyor
 
Dünyanın öncü cam endüstrisi konferansı Glass Performance Days  (GPD), bölgesel etkinlikler ayağını, 7 – 10 Mart 2018 tarihlerinde 4. kez İstanbul’da düzenlemeye hazırlanıyor. Mimarinin sosyal değerleri desteklemesi gerektiğini düşünen dünyaca ünlü İngiliz mimar Ian Ritchie, 8 Mart Perşembe günü GPD etkinliği kapsamında, Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı’nda mimarlarla ve Cam Endüstrisi ile bir araya gelmeye hazırlanıyor.

Stant Kiralamalarının %95’i Tamamlandı, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı ile 2018 Hedeflerinizi Büyütün

09.01.201821-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, katılımcı bazında %55 büyüyerek, 5 salon 40 bin metre kare alanda güçlü iş bağlantıları ve fırsatlar yaratmaya devam ediyor.

İhracatta ‘Junioshow’ Farkı, Junioshow İle 2018’e Moralli Başlangıç, Junioshow’u 4 Günde 24.628 İş Profesyoneli Ziyaret Etti

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu sektörünün Türkiye’deki 1 numaralı fuarı olan Junioshow Fuarı’nı 4 gün boyunca 25 bine yakın iş profesyoneli ziyaret etti.  63 ülkeden 1100’e yakın yabancı iş insanının Bursalı firmalarla buluştuğu fuar, sektörün 2018 yılına moralle başlamasına katkı sağladı. 

FOODEX SAUDI 2017, CİDDE – SUUDİ ARABİSTAN, 5. Uluslararası Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı

Senenin son yurtdışı Milli Katılımını, Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde, 12-15 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen FOODEX SAUDI 2017, 5. Uluslararası Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda toplam 300m2 üzerinde, 11 Türk Firma ve Ekonomi Bakanlığı standıyla gerçekleştirdik.

IDEF 2019 14’ÜNCÜ ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİİ FUARI 30 NİSAN-3 MAYIS 2019 TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP’TA İCRA EDİLECEK

IDEF 2019, 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Büyükçekmece/ İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde icra edilecektir.

Lokomotif Sektörün Rakipsiz Fuarı: COMVEX İSTANBUL

4 trilyon dolar ile dünya ekonomisinin yaklaşık %5’ini oluşturan otomotiv, dünyanın en büyük 4’üncü ekonomisine karşılık gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de lokomotif konumundaki otomotiv sektörü, küresel ticaretten en fazla pay alanlar arasındadır. Türkiye, Avrupa’nın en büyük ticari araç üreticisi konumundadır ve taşıt araçları sıralamasında Avrupa’da 5’inci sırada yer alır. 2016 yılına göre 2017 yılında, Türkiye’nin minibüs ihracatında %35, kamyon ihracatında %34 ve otobüs ihracatında %8 artış gerçekleşmiştir ve üretimi ihracata dönüştürme oranımız %2 artmıştır. 

Sağlık Profesyonellerinin Buluşma Noktası EXPOMED; İnovasyon alanını geliştirerek sektöre yenilik getirmeye hazırlanıyor

REED TÜYAP Fuarcılık tarafından 22 – 25 Mart 2018 tarihleri arasında 25. kez sektör profesyonellerine kapılarını açmak için hazırlanan EXPOMED,  T.C. Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği (MASSİAD) desteğiyle inovasyon alanını geliştirerek büyümeye devam ediyor.
 
Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin en büyük medikal fuarı olan EXPOMED, 2018 yılında 40’tan fazla ülkeden 800’ün üzerinde marka ve marka temsilciliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanırken; sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergileneceği bir platformla da öne çıkacak

T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan EXPOMED’e Destek

Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu olan EXPOMED Fuarı, geçen sene olduğu gibi bu sene de
T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Fuara katılan İhracatçılar Birliği üyesi firmaların stant harcamalarının yüzde 50’sini geri ödeyen T.C. Ekonomi Bakanlığı, firmaların yeni coğrafyalara ulaşarak iş fırsatları yakalamalarına destek oluyor.

Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı, GPD etkinlikleriyle hareketleniyor Yeniliklerin öncüsü

Dünyanın öncü cam endüstrisi konferansı (Glass Performance Days) GPD, bölgesel etkinlikler ayağını, 7 – 10 Mart, 2018 tarihlerinde 4. kez İstanbul’da düzenliyor. Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı ile birlikte gerçekleşecek GPD programı, camın tasarımı, kullanımı ve işlenmesindeki yeniliklere özel bir vurgu yapacak. 

101 Ülkeden 74.889 ziyaretçi Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarları yüzlerce makine satışıyla sektörü canlandırdı

Ahşap ve mobilya yan sanayi üreticileri ve ihracatçılarıyla sektörün yerli ve yabancı profesyonellerinin bir araya geldiği Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob fuarları, bu yıl bir rekora daha imza atarak 101 Ülkeden 74.889 sektör temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu. REED TÜYAP tarafından Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) ve Mobilya Aksesuar Sanayiciler Derneği (MAKSDER) iş birliğiyle düzenlenen fuar; katılımcı ve ziyaretçilerden tam not aldı.

TÜYAP ADANA 2. EV’LENİYORUZ FUARI SÜPRİZLERLE GELİYOR

TÜYAP Adana 2. EV’leniyoruz Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde 14 - 17 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Evlenecek ve evini yenileyeceklerin büyük ilgisini çekecek Fuarda, özel bir gelinlik defilesine de ev sahipliği yapacak. Ünlü tasarımcı Bekir Gökmen tarafından tasarlanan gelinliklerin sergileneceği Wedding Fashion 2018 defilesinde ünlü mankenler de sahne alacak. 2018 gelinlik modellerinin sergileneceği defilede, gelinlikleri Merve Büyüksaraç, Ece Begüm Yücetan, Sinem Sülün gibi ünlü mankenler taşıyacak. Evlenecek ve evini yenileyecekleri Fuara davet eden TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; “2017 yılı içinde ilkini düzenlediğimiz EV’leniyoruz Fuarımızı katılımcı firmalarımızın yoğun talebi nedeniyle aynı yıl içinde 2. kez düzenliyoruz. Bölgede büyük ses getiren Fuarımızda bu yıl görkemli bir defileye de imza atacağız. Evlenecek ve evini yenileyeceklerin tüm alternatifleri bir arada bulmasını amaçladığımız fuarımızda, ziyaretçilerimizi de birbirinden güzel etkinliklerle buluşturacağız.” diye konuştu.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz: ADANA İNŞAAT FUARLARI BÖLGEYE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

* Şirketiniz kuruluş sürecini kısaca anlatır mısınız; kaç yılında, nerede, nasıl, hangi pazar koşullarında ne amaçla kuruldu?

Tüyap Fuarcılık, 28 Haziran 1979 tarihinde, İstanbul’da kuruldu. Ana faaliyet konusu yurt içinde ve yurt dışında fuar düzenledi. Çağdaş fuar merkezi ihtiyacının uzun vadede karşılanmasını ise uluslararası standartlarda modern bir alt yapıya sahip “Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi”ni 1996 yılında hizmete açarak sağladı. 14 ayrı salondan oluşan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye'de özel sektörün sahip olduğu tek ve en büyük fuar merkezidir. Tüyap Fuarcılık İstanbul'daki gelişim ve büyümesine paralel olarak, Anadolu'ya da birçok yatırım yaptı. Tüyap Fuarcılık, yurt içinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya, Samsun ve Trabzon,  yurt dışında da 7 ülkede Kahire, Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Ürdün ve Üsküp  ofisleri ve 27 ülkedeki 89 temsilcilik ağıyla, dünyada ve ülkemizde fuarcılık sektörünün önde gelen kuruluşlarından birisi haline geldi. TÜYAP Fuarcılık Adana’daki faaliyetlerini ise 2006 yılında aktif hale geldi. 

TÜYAP 11.ÇUKUROVA MOBİLYA FUARINA REKOR ZİYARETÇİ

11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı, 6 günde 40 bin 422 ziyaretçi ağırladı. Bu yıl son 10 yılın en fazla ziyaretçi sayısına ulaşan Mobilya Dekorasyon Fuarı hem ziyaretçilerin hem de katılımcıların beğenisini topladı. Yurt dışı ve yurt içi alım heyetlerinin de yoğun ilgi gösterdiği fuar ile ilgili gelecek yılın planlarına ve çalışmalarına da başlandı. 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı’nın başarılı bir şekilde son bulduğunu belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “ Bu yıl 11’ncisini düzenlediğimiz Fuarımız, kendi ziyaretçi rekorunu kırdı. 6 günde fuarımızı 40 bin 422 kişi ziyaret ederken 15 ülkeden 200 yurt dışı alım heyetini de fuarımızdaki katılımcı firmalarımız ile buluşturduk. Fuarımızı destekleyen kurum ve kuruluşların temsilcilerine, katılımcı firmalarımıza ve ziyaretçilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

11. ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI YENİ İŞ ORTAKLIKLARINA İMZA ATTIRIYOR

15 ülkeden 200 yurt dışı alım heyetinin katılımıyla süren 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı büyük ilgi ile devam ediyor. Çukurova Bölgesinde mobilya ve dekorasyon sektörünü harekete geçiren fuar, yurt dışı heyetleriyle birlikte yeni iş bağlantılarının kurulmasını sağladı. Filistin Hebron Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mohammed Ghazi Hirbawi ile Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, iki şehir arasındaki ticari işbirliğinin arıtılmasına yönelik protokol imzaladı. TÜYAP Adana 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı vesilesiyle ticaret köprülerinin kurulması ve geliştirilmesi yolunda önemli adımlar atılmaya başlandı.  

7. ADANA GELENEKSEL BAL YARIŞMASINDA ADANA BALINA ÖDÜL YAĞDI TÜYAP ADANA 7. GELENEKSEL BAL YARIŞMASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜYAP Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’nın vazgeçilmez etkinliklerinden biri haline gelen 7. Adana Geleneksel Bal Yarışması’nın kazanları belli oldu.  115 arıcının ballarını sergilediği yarışmayı Adana’nın Feke ilçesinden Hüseyin Başer kazandı. İkinci sırayı Yüreğir’den katılan Hasan Yiğit alırken üçüncü ise İmamoğlu’ndan Hidayet Akıllıca oldu. Bal yarışmasının Adana Uluslararası Tarım ve Sera- Bahçe Fuarlarının simgesi haline geldiğine değinen TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Adana’da; Bingöl, Kars, Muğla ballarına rakip olacak nitelikte ballar üretiliyor. Bu yıl 7.sini düzenlediğimiz bal yarışmamızda emeği geçen Adana Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize, Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze, Adana Ticaret Borsamıza ve Adana Arıcılar Birliğimize teşekkür ediyoruz. Dereceye giren bal üreticilerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.

TÜYAP ADANA 11. ULUSLARARASI TARIM FUARI TÜM ZAMANLARIN ZİYARETÇİ REKORUNU KIRDI

Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, rekor ziyaretçi ile kapandı. 10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 250 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açan Fuar, 5 günde 201.757 kişiyi ağırladı. 11. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, 9 ülkeden yaklaşık 250 kişilik yabancı alım heyeti ağırladı. Fuarın oldukça başarılı bir şekilde son bulduğunu ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Rekorlarla açtığımız fuarımızı bir de ziyaretçi rekoru kırarak kapattık. Adana Tarım Fuarı tarihinin en fazla ziyaretçisini 11. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarımızda ağırladık. 5 günde toplam 201 bin 757 tarım profesyonelini katılımcı firmalarımız ile buluşturduk. Önemli iş bağlantılarına vesile olduğumuz fuarımıza katılan tüm firmalarımıza ve ziyaretçilerimize çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

75.758 KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ TÜYAP DİYARBAKIR EV’LENİYORUZ FUARI BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI…

TÜYAP Fuarcılık tarafından Diyarbakır Valiliği,
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Diyarbakır Ticaret Borsası, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’in değerli destekleri alınarak 12 Ekim Perşembe günü Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açılan Diyarbakır EV’leniyoruz Fuarı 15 Ekim Pazar günü sona erdi. 

TARIM SEKTÖRÜNÜN BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK BULUŞMASI TÜYAP DİYARBAKIR TARIM HAYVANCILIK FUARI ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

TÜYAP DİYARBAKIR FUAR VE KONGRE MERKEZİ’NDE 18 NİSAN SALI GÜNÜ KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇAN DİYARBAKIR 8. TARIM HAYVANCILIK FUARI 22 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ SONA ERDİ. 

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, Bu Yıl Rekora İmza Attı

108 ülkeden 59.326 ziyaretçi

2016’ya göre yüzde 7 büyüme

Ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine ve tamamlayıcı ambalaj ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlara yönelik çözümleri bir araya getiren Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı,  bu yıl bir rekora imza atarak 108 ülkeden 59.326 sektör temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu. REED TÜYAP ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğiyle düzenlen fuar; özel bölümlerinin yanı sıra Türkiye ambalaj sektörünün tüm yeniliklerini bir araya getirerek katılımcı ve ziyaretçilerden tam not aldı.

BEKLENEN BULUŞMANIN TARİHİ BELLİ OLDU

13-16 ARALIK 2018

“Hedefimiz Maden, Başlangıç Noktamız Maden Türkiye Fuarı”

Türkiye 2023’te dünyanın en güçlü 10 ekonomisi içinde yer almayı, 2071 yılı için küresel güç olmayı hedefliyor. Ülkelerin refah ve gelişmişlik düzeyleri ile madencilik sektöründeki faaliyetlerinin yakın bir ilişkisi göz önüne alındığında, madencilik alanındaki yüksek potansiyeli ile Türkiye’nin 2071 yılı hedefinin yolu, madencilik faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmekten geçecektir. 

YILIN İLK KİTAP FUARI ADANA’DA AÇILIYOR

Kuruluşumuz TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı, 6-14 Ocak 2018 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

Tüyap Samsun Gıda Fuarı 31.140 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi.

"KARADENİZ’İN GIDA İHTİSAS FUARI, BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI"
 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, KOSGEB, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samsun Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası (TÜGİS), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Karadeniz Perakendeciler Birliği (KARADENİZ PERDER), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR)’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN GIDA 2017, 2.Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı, 23 - 26 Kasım 2017 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ nde sektörü bir araya getirdi. 

TÜYAP KİTAP ve SANAT FUARLARI ZİYARETÇİ REKORUYLA SONA ERDİ

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP tarafından düzenlenen ARTİST 2017 / 27. İstanbul Sanat Fuarı, 12 Kasım 2017 Pazar akşamı saat 19.00’da rekor sayıda kitapsever ve sanatseverin ziyaretiyle sona erdi. Fuarlarımız, geçtiğimiz yıla oranla %20’ye yakın artış göstererek 742.445 ziyaretçiye ulaştı.

Önemli İş Bağlantılarına Ev Sahipliği Yapan TÜYAP SANTEK 2017 FUARI Büyük Başarıya İmza Attı

 Kuruluşumuz TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından Kocaeli Sanayi Odası işbirliği, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’in değerli destekleri ile hazırlanan SANTEK  4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, 2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşti.

THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU!

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. tarafından Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği (DESMÜD) işbirliği ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR), Uluslararası Hububat Bilimi ve Teknolojisi Birliği (International Association for Cereal Science and Technology - ICC) desteği ile TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da 29 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek WORLD MILL TECH 2018 - Dünya Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı’nın Resmi Hava Yolu, THY oldu.

TÜYAP Samsun 3. Tarım Fuarı Ziyaretçi Rekoru Kırdı

TÜYAP Samsun 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, tarım sektörünün devlerini ağırladı. 5 gün süren fuarı yurt içinden 48.300 kişi, yurt dışından ise 211 kişi ziyaret etti. Büyük ilgi gören Fuar, geçen yıla göre ziyaretçi sayısını yüzde 15 artırarak kendi rekorunu kırdı.

Spor dünyası, Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda buluştu

SPOR VE AKTİF YAŞAM FUARI, YAKLAŞIK 68 BİN ZİYARETÇİYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
 
93 farklı markayı bünyesinde barındıran 133 firma ve firma temsilcisi,Spor ve Aktif Yaşam Fuarıziyaretçileriylebir araya geldi

İDEV 2017 Fuarı 42.064 Kişi Tarafından Ziyaret Edilerek Başarı ile Tamamlandı.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından 27-30 Nisan 2017 tarihlerinde
Kocaeli’de düzenlenen İDEV 2017 Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı bölge ekonomisine canlılık getirdi. 
 
Tüyap Anadolu Fuarları AŞ tarafından Kocaeli Ticaret Odası işbirliği; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, MOBESKO, Kocaeli Müteahhitler Birliği ve Kocaeli Terziler Odası’nın değerli destekleri ile hazırlanan İDEV 2017 – 3. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı, şehir protokolünün yoğun katılımı ile görkemli bir açılışın ardından toplamda 42.064 kişi tarafından ziyaret edilerek başarı ile tamamlandı

TÜYAP SAMSUN 3.İNŞAAT FUARI ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

“Ülke Genelinden 33.278 Profesyonel Ziyaretçi”
 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Samsun Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN İNŞAAT FUARI 2017 3.Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ve Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu HONGYANG katılımlarıyla 23 - 26 Mart 2017 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

SAMSUN MOBİLYA VE DEKORASYON FUARI’ NA ZİYARETÇİ AKINI

GÖZ KAMAŞTIRAN TASARIMLAR SAMSUN’DA 37.986 ZİYARETÇİYLE BULUŞTU
 
“Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan “SAMSUN MOBİLYA DEKORASYON 2017” 2.Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, 7- 12 Mart 2017 tarihlerinde, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Samsun EV’leniyoruz 2017 Stant Açan Firmaları ve Ziyaretçileri Memnun Etti

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 9-12 Şubat 2017 tarihlerinde
Samsun’ da düzenlenen EV’leniyoruz Fuarı, bölge genelinden on binlerce ziyaretçiyi ağırladı. 
 

Bursa Endüstri Zirvesi ekonomiyi canlandırdı

Türkiye makine imalat sektörü 4 farklı fuarda bir araya geldi
60 ülkeden 44 bin 665 ziyaretçi


Metal ve saç işleme teknolojileri, kalıp yan sanayi ve otomasyon sektörlerinin tüm paydaşlarını tek çatı altında bir araya getiren
Bursa Endüstri Zirvesi, bu yıl büyük ilgi görerek 60 ülkeden 44 Bin 665 sektör temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu. 

Blok Mermer İhracatına ‘Bursa’ Dopingi

15 Milyon Dolarlık Blok Mermerlerlerin Tamamına Yakını Satıldı
Bursa 3. Uluslararası Blok Mermer Fuarını 40 Ülkeden 21 Bine Yakın İş Profesyoneli Ziyaret Etti.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına “52 Ülkeden 301.827 Ziyaretçi” “Yurt dışı Ziyaretçi Sayısında %50 Rekor Büyüme”

 Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına                               
“52 Ülkeden 301.827 Ziyaretçi”
“Yurt dışı Ziyaretçi Sayısında %50 Rekor Büyüme”

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Kapılarını Açtı

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları
Kapılarını Açtı
 
Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük buluşmalarından biri olan Burtarım 2017 ve Bursa 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı,  11 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 12.00’de Bursa Vali Vekil Abidin Ünsal,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Harun Seçkin, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Erkan Yaslıoğlu, Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Sezai Çelik, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) Yönetim Kurulu Üyesi Güven Çetin, bursa şehir protokolü, çok sayıda davetli ve basın mensuplarının yer aldığı tören ile Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. 

Alagöz: Fuarlarımız ile Adanamızın Ekonomisine ve Gelişimine Katkı Sağlamaya Çalışıyoruz

02.10.2017

TÜYAP Adana Fuarcılık, 2006 yılından bu yana düzenlediği sayısız fuar ile önemli başarılara imza atıyor. Çukurova Bölgesinin ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, 2017 yılının ilk yarısını başarı ile tamamladıklarını açıkladı. Yurtdışından ve yurtiçinden pek çok firmanın birbiri ile ticari bağlantı kurmalarına vesile oldukları için mutluluk duyduklarını dile getiren Alagöz; Mobilya-Dekorasyon, Tarım - Sera Bahçe ve EV’leniyoruz Fuarlarında ziyaretçileri ve katılımcı firmaları birçok etkinliğin beklediğini duyurdu. 

Mobilya Sektörünün Dünya’ya Açılan Kapısı Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarına Geri Sayım Başladı

02.10.2017

Mobilya sektörünün nabzı Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarında atacak. Mobilya sektörünün Dünya’ya açılan kapısı Adana’da bu yıl 11.si düzenlenecek olan Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı, 3- 8 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Pek çok ülkeden ziyaretçilerin ağırlanacağı fuarda; klasikten moderne, avangarttan özel tasarıma kadar birçok seçenekten mobilya sergilenecek.

Matbaa Dünyası 4-8 Ekim 2017 Tarihleri Arasında Printtek 2017 ‘de Tüyap’da

19.09.2017

Geleceğin Baskı Teknolojilerini Keşfetmek İçin Buluşuyor

Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, Spor Endüstrisinin Büyümesini Sağlayacak

24.08.2017

Türkiye’nin lider fuar şirketi TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. tarafından 14-17 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece-İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, spor endüstrisinin büyümesini sağlayacak. Federasyonlardan spora yatırım yapan markalara, fitness merkezlerinden ünlü sporculara kadar spor ailesinin tüm paydaşlarının yer alacağı fuarı, yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda federasyonlar ile spor kulüpleri çeşitli aktiviteler düzenlerken dünya şampiyonu bilardocu Semih Saygıner de çok özel bir bilardo gösterisi gerçekleştirecek. Etkinlik kapsamında ayrıca 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda madalya kazanan atletlerin katılacağı İmza Günü, Bayanlar 3 Bant ve Bayanlar Pool (Amerikan) Bilardo Turnuvası, Marmara Kulüpler Kick Boks Turnuvasıve Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri de düzenlenecek.

Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Sırrı Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda… Sporseverler Eylül’de Tüyap’ta Buluşuyor

24.08.2017

Sektörün önemli markaları, sporseverler ve sağlıklı yaşama önem verenler, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ‘Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda buluşuyor.

Konfeksiyon Makinesi Fuarı 20-23 Eylül 2018 Tarihlerinde Kapılarını Açacak!

23.08.2017

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 2018 yılında dünyanın en büyük Konfeksiyon Makinesi Fuarı’nda yerinizi almak için gecikmeyin!

15. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde!

23.08.2017

14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, tekstil makinelerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ITM 2018- Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve aynı tarihte düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, birbirlerini doğrudan ilgilendiren kapsamları ile tekstil sanayini adeta ziyaretçilerin ayağına getiriyor.

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı ve Teması Belirlendi

23.08.2017

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.  tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecektir. TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Sayın Ayla Kutlu 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir.

Avrasya Pencere, Kapı, Cam Fuarları 2018 Yılı İçin Hedef Büyütüyor

23.08.2017

Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları gösterdikleri istikrarlı büyüme ile sektörün en önemli buluşması olmayı sürdürüyor. Fuarlarımız  7-10 Mart 2018 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör profesyonelleri ile buluşacak!

34.086 Kişilik Rekor Ziyaretçi

23.08.2017

EXPOMED,  İstanbul’u 4 gün boyunca medikal sektörün kalbi haline getirdi!

Worte Bewegen-Sözcüklerin Etkisi TÜYAP’ta!

06.06.2016

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu ALMANYA !

5 million dollars of business during Tüyap’s first face to face fair

30.10.202033rd International Wood Processing Machines, Cutting Tools, Hand Tools Fair WoodTech 2020, which is the first face-to-face specialized fair under Tüyap's roof, was flooded by domestic and foreign investors during the recent era. Fair organized by Reed Tüyap Fairs Inc. in collaboration with Woodworking Machinery and Side Industries Businessmen Association(AIMSAD), received full marks from its participants. WoodTech 2020, which is an example for the world as to how to organize a fair under pandemic conditions, has been visited by 6,382 business people from Turkey and abroad. While the majority of the visitors consisted of the qualified investors, more than half of the companies participating in the fair experienced the satisfaction of receiving orders during the term of the fair.

Tüyap Fuarları ile 1.5 Milyon İş Bağlantısı Artık Dijital’de!

​Tüyap Fuarcılık Grubu müşterilerini ikili görüşmelerin olmadığını dönemde de desteklemeye devam ediyor. Akıllı eşleşme programını tüm katılımcılarına ücretsiz olarak açan Tüyap 365 gün boyunca müşterilerine iş bağlantıları sunmaya devam edecek.

Ürünleriniz Dünyaya Açılsınmı

MYTÜYAP
KATILIMCI PROFİLİM NEDEN DOLU OLMALI?

Ürünleriniz Dünyaya Açılsın

MYTÜYAP
KATILIMCI PROFİLİM NEDEN DOLU OLMALI?

7.Kayseri Mobilya Fuarı'nda Güç Birliği...

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş tarafından, Kaymos, Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği işbirliği ve Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ve KOSGEB'in destekleri ile 19-23 Nisan 2017 Tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanında gerçekleştirilecektir.

KAYSERİ 7. MOBİLYA FUARI 55.830 KİŞİ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş tarafından Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ve KOSGEB'in değerli destekleri ve Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) işbirliği ile 19-23 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenen K.MOB 2017 Kayseri 7. Mobilya Fuarı şehir protokolünün yoğun katılımı ile görkemli bir açılışa ev sahipliği yaparak toplamda 55.830 kişi tarafından ziyaret edilmiştir

Kayseri 6. Mobilya Fuarı Başlıyor...

K.MOB 2016 Kayseri 6.Mobilya Fuarı, kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası, Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği, Kayseri Mobilya Gelişim Komitesi ve KOSGEB’in değerli destekleri ile 20–24 Nisan 2016 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Kayseri Mobilya Fuarı Açıldı..

Sektörde faaliyet gösteren önemli firmaların katılımı ile “Endüstriyel Mobilyanın Başkenti” Kayseri’nin en önemli iş platformu Kayseri Mobilya Fuarı; kuruluşumuz TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş tarafından Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ve KOSGEB'in değerli destekleri ve Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) işbirliği ile 19-23 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de mobilya sektörünün büyük buluşmasına ev sahipliği yapacaktır.

Maktek, 2017’de İzmir’de!

24.08.2017

Yıllardır İstanbul’da başarı ile düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı, 2017’de İzmir’de! Makina Sektörünün en büyük buluşması MAKTEK Fuarı, İzmir’de Ege Bölgesi’nin imalat endüstrisine yön vermeye hazırlanıyor. 2 yılda bir İzmir’de düzenlenecek MAKTEK İzmir Fuarı, sektörün güçlü buluşmasına ev sahipliği edecek.

Diyarbakır Kitap Fuarı Kapandı

26.05.2014

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle ile bu beşincisi düzenlenen Diyarbakır Kitap Fuarı 25 Mayıs 2014 Pazar akşamı 19.00'da Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde sona erdi.

Gıda Sektörünün Bölgedeki Büyük Buluşması Başlıyor!

15.09.2015

Kuruluşumuz Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş tarafından, Adana Gıda Toptancıları Derneği iş birliği ile, ÇUKUROVA GIDA / GIDA-TEK FUARI 2015 – Adana 9. Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Unlu Mamuller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı, ADANA AMBALAJ FUARI ile eş zamanlı olarak 2 - 5 Aralık 2015 tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Konya Tarım Fuarı 282.613 Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı

15.04.2015

T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU Beyefendi, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın M. Mehdi EKER, Konya Valisi Sayın Muammer EROL, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK ve çok sayıda davetlinin katıldığı bir törenle 24 Mart 2015 Salı günü Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılan ve konusunda Avrasya coğrafyasının en büyük Fuarı olan, KONYA TARIM 2015 13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, 28 Mart Cumartesi akşamı sona erdi.

Tarım Sektörü Samsun’da Bir Araya Geliyor!

15.09.2015

Kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere Samsun Valiliği...

Tarım ve Hayvancılık Sektörünün Merakla Beklenen Buluşması Ekim Ayında Bursa’da!

15.09.2015

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı beraberinde, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ...

Bölgenin En Büyük Buluşması!

15.09.2015

Kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Mimarlar Odası, Makine Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası işbirliği ile hazırlanan SAMSUN İNŞAAT 2015 Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı 02-05 Nisan 2015 tarihleri arasında TÜYAP SAMSUN FUAR ve KONGRE MERKEZİ’ inde gerçekleştirilecektir.

Bölgenin En Büyük Tarım Fuarı 18 - 22 Kasım Tarihleri Arasında Tüyap Adana' da!

15.09.2015

T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU Beyefendi, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın M. Mehdi EKER, Konya Valisi Sayın Muammer EROL, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK ve çok sayıda davetlinin katıldığı bir törenle 24 Mart 2015 Salı günü Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılan ve konusunda Avrasya coğrafyasının en büyük Fuarı olan, KONYA TARIM 2015 13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, 28 Mart Cumartesi akşamı sona erdi.

Bursa Blok Mermer Fuarı, 25 Kasım 2015 Tarihinde Kapılarını Açacak!

15.09.2015

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, MADSİAD Mermer, Maden, Üretici ve Sanayi İş Adamları Derneği işbirliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak hazırlanan BURSA BLOK MERMER FUARI 2015 Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı, 25 - 28 Kasım 2015 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Plastik Sektörünün Beklenen Organizasyonu PLAST EURASIA İSTANBUL 2015, 25. Büyük Randevuya Hazırlanıyor.

08.09.2014

3 – 6 Aralık 2015 Bu Tarihleri Ajandanıza Not Edin!
Plast Eurasia İstanbul 2015; 25. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı

Gıda ve İçecek Üreticilerinin Yatırım İhtiyaçları İçin İstanbul Gıda-Tek 2015 Fuarı 22-25 Ekim 2015 Tarihleri Arasında Tüyap’ ta!

10.12.2013

İstanbul Gıda-Tek 10. Gıda ve İçecek Teknolojileri Fuarı; 22-25 Ekim 2015 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da gerçekleştirilecek.