Army 2018

09.10.2018Fuar alanı toplamda 4 salon ve açık alanı ile 257.600 m2 brüt alanda, son derece modern ve kullanışlı bir biçimde dizayn edilmiştir. Fuar, 84 ülkeden 1254 katılımcı ile düzenlenmiş, katılan ülkeler Ermenistan, Çin, Belarus, Pakistan, Hindistan, Slovakya, Kazakistan ve Türkiye olmuştur. Fuar alanı şehir merkezine yaklaşık 70km uzaklıkta bulunmasına rağmen fuarın gördüğü ilgi yüksek seviyedeydi.
 
Army 2018 Savunma Sanayi Fuarı, 21 – 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. 162m2 üzerinde gerçekleşen ve Savunma Sanayi sektöründe Rusya coğrafyasında ilk kez düzenlenen  Türkiye Milli Katılımı, ana koridor üzerinde ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaşmıştır. İlk gün Rus Savunma Bakanı stantlarımıza özel ziyarette bulunmuş, bu durum firmalarımızı gerçekten etkilemiştir.
 
Rusya, NATO standartlarına geçme hedefiyle Türk firmalar için yeni bir Pazar olarak gözükmektedir. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda Türkiye Milli Katılımının büyüyerek devam edeceğini düşünüyoruz.
 
Fuar alanında bulunan Army fuarına özel ürün mağazalarında satılan içecekler, konserve, giyim, hediyelik eşyalar askeri kullanıma uygun tarzda tasarlanmış ve fuarın marka olması yolunda önemli doneler vermekteydi.
 
Fuar katılımcılarının büyük çoğunluğu fuardan memnuniyetini dile getirmişler ve önümüzdeki yıl düzenlenecek fuarda tekrar Tüyap ile katılma isteklerini belirtmişlerdir. Bizler de, IDEF Fuarımızdan aldığımız güçle, firma sayımızı ve Milli Katılım alanımızı arttırarak bu organizasyonda Türkiye bayrağını dalgalandırmaya devam etmek niyetindeyiz. Bu yıl düzenlenen milli katılım, bayrama denk gelmesi ve doların aşırı artışı nedeniyle beklediğimiz m2’ye ulaşmamış olmasına rağmen önümüzdeki yıl istenen boyutlara ulaşacağımıza inanıyoruz.
 
Moskova’dan bahsedecek olursak, görülmesi gereken metro durakları, kızıl meydanı, kremlin sarayı, GUM alışveriş merkezi, geniş caddeleri, Sovyet izlerini taşıyan binaları, tarihi Arbat Sokağı ile görülmesi gereken bir şehirdir.
 
Bilgilerinize sunuyoruz.
 
TÜYAP Yurtdışı Fuarlar Grubu ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN