Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi 2022 yılı fuarlarına hazırlanıyor

21.01.2022Karadeniz Bölgesi’nin gelişen uluslararası ticaret potansiyelinin merkezinde en büyük ve en önemli fuar alanı olma özelliğine sahip Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi,  iki ayrı sergileme salonu, fuaye ve açık alan ile toplantı salonlarından oluşan toplam 52.000 m2 alanı ile 2022 fuarlarına hazırlanıyor.
 
Tüyap Fuarcılık, Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2014 yılında düzenlediği ilk fuar projesinden 2021 yılı sonuna kadar başarı ile gerçekleştirdiği toplam 31 fuar ile sektördeki 43 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi ile fuarcılık sektörünün lideri olarak 2022 fuarlarının çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
 
Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı ile start verilecek  
 
Üretim değerleri, bölgeden yapılan ihracatı, ekonomiye olan katkısı dikkate alındığında bölgenin çekim merkezi haline gelmiş olan Samsun’da farklı sektörlerde düzenledikleri  fuarlar ile başarılı buluşmalara ev sahipliği yaptıklarını belirten Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Samsun fuarlarımıza geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz Tarım Fuarı ve ardından Kasım ayında düzenlediğimiz Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı ile tekrar başladık. Başarılı sonuçlarla kapattığımız bu fuarların ardından, 2022 fuarlarının hazırlıklarına yoğun bir şekilde başladık. Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2022 yılında düzenlenecek olan ve katılımcılarının nitelikleri ile büyük etki oluşturan Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, Samsun İnşaat Fuarı, Samsun Tarım Hayvancılık Fuarı ile Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, ilgili sektörlerin önemli organizasyonları haline gelmiş, sektörlere yön veren, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunan fuarlar olarak yerlerini almıştır. Düzenlenecek fuarlar, ilgili sektörlerdeki gelişmeleri, yenilikleri ve fırsatları profesyonel ziyaretçilerle aynı çatı altında buluşturarak, bu sektörlerin gelişmesinde ve yeni pazarlara açılmasında önemli bir rol üstlenecek. Sektör temsilcilerinin teknolojik yenilik ve gelişmeleri takip edebileceği, ziyaretçilerin ise en yeni ürün ve hizmetleri yakından görme, kendilerine en uygun çözümleri inceleme ve değerlendirme fırsatı bulacağı fuarlar, bölge ekonomisine ve ilgili sektörlere büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
 
 
 
Mobilya sektörünün bölgedeki beklenen buluşması Mart’ta
 
Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği desteği ve Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) iş birliği ile düzenlenecek olan Samsun Mobilya Fuarı’nın bu sene de mobilya sektörünün Karadeniz Bölgesi’ndeki buluşma noktası olacağını belirten Ersözlü, “Türkiye’nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan Samsun’da, bu sene altıncısını gerçekleştireceğimiz Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile klasikten moderne, avangarttan özel tasarıma kadar birçok farklı seçenekte mobilyanın 2022 trendleri yurt içi ve yurt dışından özellikle Balkanlar, Orta Doğu ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler’den gelecek perakende mağaza sahipleri, mimarlar, müteahhitler ve firmaların satın alma yetkilileri başta olmak üzere sektör profesyonellerinin ve son tüketicinin beğenisine sunulacak. Ayrıca, fuarda gerçekleşecek iş bağlantıları ile de bölgede faaliyet gösteren mobilya üreticilerinin ihracat hacimlerinin arttırılması ve ‘Samsun’ markasının hedef ülkelere tanıtılması öngörülüyor. Fuarda, ihracat yapan sanayicilerimiz yeni pazarlara girme şansı yakalayacak. Daha önce hiç ihracat yapmayan firmalarımız da aynı şekilde yeni iş birliklerine imza atarak hedef ülkelere açılma şansı yakalayacak”dedi.
 
İnşaat sektörü Mayıs’ta bir araya gelecek
 
Samsun’un özellikle son yıllarda inşaat sektörü kapsamında bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer aldığını belirten Ersözlü, “Samsundaki hızlı gelişime paralel olarak altyapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili yatırımlarda, her geçen gün artış olduğu göze çarpmaktadır, dolayısıyla bu anlamda sektör açısından önemli bir pazar oluşmuştur. İşte bu noktada Samsun İnşaat Fuarı bu pazarlara hitap eden önemli bir buluşma olacak, bu sektörlere yönelik tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek, inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetlerin geniş bir yelpazede sergileneceği, sektörün nabzının tutulduğu bir platform olmasının yanında yurt içi ve yurt dışından hedef ülkelerden gelecek sektör profesyonelleriyle yapılacak ikili görüşmeler neticesinde oluşacak iş hacmi ile gerek inşaat sektörüne,  gerekse bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bölge yatırımlarının gelişmesine de vesile olacaktır” dedi.
 
Tüyap Samsun’un 2022 yılı fuarları Eylül ayında düzenlenecek Samsun Tarım Fuarı, Kasım ayında düzenlenecek Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı ile devam edecek.
 Fuarlar hakkında detaylı bilgilere ve güncel takvime https://www.tuyap.com.tr/samsun web sitesinden ulaşılabilecek. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN