Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı, GPD etkinlikleriyle hareketleniyor Yeniliklerin öncüsü

Dünyanın öncü cam endüstrisi konferansı (Glass Performance Days) GPD, bölgesel etkinlikler ayağını, 7 – 10 Mart, 2018 tarihlerinde 4. kez İstanbul’da düzenliyor. Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı ile birlikte gerçekleşecek GPD programı, camın tasarımı, kullanımı ve işlenmesindeki yeniliklere özel bir vurgu yapacak.  
 
REED TÜYAP tarafından inşaat sektörünün temel taşlarından pencere, kapı ve cam endüstrilerinin tüm bileşenlerini bir araya getirmek için yola çıkan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, geçen yıl olduğu gibi bu yılda çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünyanın öncü cam endüstrisi konferansı (Glass Performance Days) GPD, bölgesel etkinlikler ayağını, 7 – 10 Mart, 2018 tarihlerinde 4. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenliyor. Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı ile birlikte gerçekleşecek GPD programı, camın tasarımı, kullanımı ve işlenmesindeki yeniliklere özel bir vurgu yapacak.  

Teknoloji ve bilgiyi paylaşarak yaymanın bir GPD geleneği olduğunu belirten GPD Yönetim Kurulu Başkanı Jorma Vitkala, bu yıl geçen yıllardan farklı olarak, yeni teknolojinin verimli bir şekilde tanıtımını sağlamayı amaçlayan İnovasyon Köşesi etrafında konumlandırılmış, fuar sergi alanı içinde yer alan bir etkinlik planladıklarını söyledi. Bu alanda start-up firmalarının ve tanınmış markaların en son yeniliklerini hem seminer hem fuar katılımcılarına sunma fırsatı bulacağını söyleyen Vitkala, “GPD semineri ve Inovasyon Köşesi tüm fuar ziyaretçilerine ücretsiz olacak. Bu inovasyon etkinliğinde yer almak veya konuşmacı olmak isteyen herkesi, özet sunumlarını ve önerilerini web sitemiz üzerinden bizimle paylaşmaya davet ediyoruz. Talep üzerine start-up firmalar ve araştırma enstitüleri için katılım desteğimiz de olacaktır.

İstanbul’da Orijinal Konseptler

GPD İstanbul 2018’nin İstanbul’da düzenlenen önceki üç etkinliğe kıyasla oldukça farklı olduğunun altını çizen Vitkala, “Etkinlik yeni bir alanda, yeni bir zaman çizelgesine bağlı kalınarak düzenlenecek. GPD artık fuar alanının içinde, inovasyon alanı ile entegre halde düzenleniyor. Daha önceki etkinliklerin 200-300 civarında katılımcısının olduğunu varsayarsak, 90’dan fazla ülkeden 60.000’in üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapan bir fuarla iç içe yapılacak seminere katılımın daha yüksek olacağı çok açık. Öte yandan 2018’de geçmiş yılları yakalayan bir katılım bekliyoruz. Son 3 yılın katılımcılarını dikkate aldığımızda bu etkinlik sonunda, bölgeden toplam 1.000’in üzerinde cam endüstrisi profesyoneli cam dünyasına dair mesajlarımızı paylaşmış veya bilgi havuzumuza katkıda bulunmuş olacak. Bu bölge koşullarına uygun ancak aynı zamanda cam endüstrisindeki son gelişmeleri de kapsayan bir program oluşturmamızı sağlayacak. Yeni trendler, teknolojiler ve uygulamalar hakkında sunumların İngilizce/Türkçe simültane tercüme ile gerçekleşmesi etkinliğin verimini arttırıyor. Katılımcıları, mimari ve yapısal tasarım konularından kullanılan cam tipleri hakkında bilgilere çeşitleri vaka çalışmaları bekliyor. Cam işleme firmaları da operasyonlarının kalite ve karlılığını arttıracak cam işleme teknolojileri hakkında bilgilerden faydalanabilecekler”  dedi.

Geçtiğimiz günlerde Şişecam’ın organize ettiği Uluslararası Cam Komisyonu (ICG) konferansına oturum başkanı olarak katılma şansı yakaladığını söyleyen GPD Yönetim Kurulu Başkanı Jorma Vitkala, “Bu vesileyle tüm dünya pazarları ve trendleri üzerine genel bir GPD 2017 özeti paylaşımında bulundum ve 2018’de İstanbul’da gerçekleşecek etkinliğimizde kullanılacak çok sayıda değerli geri bildirim aldım. ICG konferansına katılan çok sayıda uluslararası konuşmacı Avrasya’nın ticaret merkezindeki heyecan verici ve profesyonel atmosferden çok etkilendiler. Yenilik ve gelişime gösterilen samimi ilgi özellikle takdire şayandı.“ ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN