BUDMA 2018

 
 2018 yılının ilk fuar katılım organizasyonunu Polonya, Poznan şehrinde yaptık.
 
Geçen yıl Poznan'a Varşova üzerinden havayolu ile ulaşım sağlamış ve rötarlardan kaynaklanan sıkıntılardan dolayı yorulmuştuk. Bu yıl önce Berlin’e havayolu ile, oradan da Poznan’a keyifli bir tren yolcuğu ile ulaştık. Kesinlikle bu yılki tercihimizin geçen seferkinden daha rahat olduğuna ekip olarak karar verdik. 2 gün önce Poznan’da standların son dokunuşlarını yaptık, eksikleri tamamladık. Alman ekolünden gelen Polonyalı standçı firma stand konstrüksiyonu konusunda iyi iş çıkardı.
 
Birçok fuarda yaşadığımız fuar alanı ve otel arası mesafe sıkıntısını Budma fuarında yaşamadık. Geçen yıl olduğu gibi yine fuar alanının tam karşısında, yürüme mesafesinde bulunan otelde kaldık. Her zamanki gibi fuardan 2 gün önce sergilenecek ürünlerin sandıklarını standlara indirdik ve 1 gün önce de firmaları alana getirerek yerleşimi tamamladık.
 
Poznan bu yıl beklentilerimizin aksine daha ılımlı bir hava ile bizleri karşıladı ve fuar boyunca hava durumu korkulan derecelere ulaşmadı. Küçük bir şehir olan Poznan’da ziyaret edilebilecek en önemli yer Old Market Square adı verilen bölgedir.
 
Orta Avrupa'da inşaat sektörünün en büyük buluşma noktası olan ve 22.000 m2 brüt alan üzerinde, 22 ülkeden 700 katılımcı ile hazırlanan BUDMA 2018, 40. Uluslararası Yapı ve Yapı Teknolojileri Fuarı, 30 Ocak 2018 tarihinde törensiz bir biçimde açıldı. 4 gün süren fuarı yaklaşık 45 bin kişi gezdi, özellikle Baltık ülkelerinden gelen ziyaretçiler firmalarımıza fazlasıyla ilgi gösterip, ciddi bağlantılar kurdular.
 
Tüyap Yurtdışı Fuarlar olarak,  toplam 566 m2 alan üzerinde, 18 firma ile Milli Katılım organizasyonunu gerçekleştirdik. Katılımcılarımızın yoğun geçirdiği bir fuardı ve Türkiye Ticaret Ateşesi de 1. ve 2. günler Varşova'dan gelerek standları ziyaret etti. Fuarın konseptinde Budma fuarının yanına çift sayılı yıllarda şömine tek sayılı yıllarda kapı pencere bölümleri yer almaktadır. Önümüzdeki yıl Kapı ve Pencere Teknolojilerinin organize edileceği Budma 2019’da daha fazla katılımcı ile yer almayı planlamaktayız.
 
Firmalarımız, fuarda beklentilerinin üzerinde ilgi gördüklerini, Polonya'daki BUDMA Fuarına 2019'da da katılım yapmaktan mutlu olacaklarını ifade ettiler. Fuarın son günü organizatör yetkilileri ile gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıda 2019 senesindeki gıda ve mobilya fuarlarını masaya yatırdık, gerekli koşulların sağlanması durumunda bu fuarlara da Milli katılım organizasyonu gerçekleştirebileceğimizi belirttik.
 
Fuarımızı sorunsuz bir biçimde tamamladık ve bütün firmalarımızın ürünlerini sandıklamasını bekledikten sonra fuar alanından ayrıldık. Geri dönüşümüzü de önce tren ile Berlin’e oradan da Türkiye’ye THY ile gerçekleştirdik.
 
 
 
Şimdi sırada, 20-23 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan bir başka yapı fuarı, InterbuildExpo Kiev Ukrayna Fuarı vardır.

Sevgi ve Saygılar sunuyoruz.
 
TÜYAP YURTDIŞI FUARLAR GRUBU
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN