Oyun kurucu değişti, çıta yükseldi

TÜYAP’ta ilk kez düzenlenecek olan İstanbul Oyuncak Fuarı’nın çıtası yükseldi. Oyuncakçılar Derneği Başkanı Yakup Kireçci, ‘TÜYAP ile birlikte iş hacmi ve katılımcı bazında en büyük fuarımızı gerçekleştireceğiz. Orta Doğu’nun lideri, Avrupa’nın ikincisi olacağız’ dedi. TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy ise, İstanbul Oyuncak Fuarı’nı dünya ile rekabet edebilecek seviyeye getireceklerini belirtti
 
 
Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri ile Oyuncakçılar Derneği (OYDER) güçlerini birleştirdi. 15 yıldır OYDER tarafından desteklenen İstanbul Oyuncak Fuarı bu yıl ilk kez TÜYAP iş birliği ile 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. İstanbul Oyuncak Fuarı 2018’in, iş birliği ile hedefleri de yükseltildi. OYDER Başkanı Yakup Kireçci, Oyuncak Fuarı’nın 15’incisini, TÜYAP ile ise ilkini düzenlediklerini söyleyerek, “Hem katılımcı hem iş hacmi olarak şimdiye kadar ki en büyük fuarımızı gerçekleştireceğiz. TÜYAP’ın desteği ile Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Rusya’nın içinde bulunduğu bölgenin en büyük fuarı olacağız. Avrupa’da da ikinciliğe yükseleceğiz” dedi.
 
Oyuncak robotlar şov yapacak
Oyuncak sektöründe geçen yıl Anadolu da 5 satış etkinliği düzenlendiğini anlatan Kireçci, “Onlar satışa odaklı fuarlar. İstanbul Oyuncak Fuarı ise ihtisas fuarı olarak öne çıkıyor. Fuarımızda oyuncaktaki son teknoloji yenilikleri görücüye çıkacak, oyuncak robotların şovlarını izleyeceğiz. 100 binlerce dolarlık iş bağlantıları yapılacak” diye konuştu.
 
Dünya ile rekabet edebilecek
Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy ise, “Oyuncak sektörünün bugüne kadar ihtiyaç duyduğu kaliteli hizmet anlayışı ve hedef odaklı yürütülen pazarlama faaliyetleri ile fuarı zirveye taşıyacağız” dedi. Ulusoy, hedeflerinin bir iki yıl içinde fuarı dünyanın önde gelen fuarları ile rekabet edebilecek konuma ulaştırmak olduğunu vurguladı.
 
130 katılımcı firma, 10 bin ziyaretçi
Fuarda, peluşlardan yapbozlara, tahta oyuncaklardan dış mekan ürünlerine, zeka geliştirici oyuncaklardan robotlara akla gelen tüm oyuncak ürünleri sergilenecek. 2 salonda 10 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek fuara; Adel, Dolu Oyuncak, Dede Oyuncak, Pilsan, Neco, Adore Oyuncak, Armağan Oyuncak’ın aralarında bulunduğu 130 firma katılacak. Ayrıca TÜYAP’ın yurt dışındaki 6 ofisi, 26 ülkedeki temsilcilik ağı ile yoğun bir tanıtım çalışması yapılarak, yabancı firma katılımı en üst düzeye çıkarılacak. Anadolu’dan gelen 600 katılımcı firma ise, iki gece TÜYAP ve OYDER tarafından ağırlanacak. Fuara 10 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor.
 
 
TÜYAP Hakkında: Türkiye’de fuarcılık sektörü 1979 yılında, TÜYAP ile birlikte düzenli bir ticari faaliyet olarak ülkenin gündemine girdi. TÜYAP, kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde bin 618 ve yurt dışında 38 ülkede 177 fuar düzenledi. 123 ülkeden 302 bin 436 katılımcı kuruluşa, 200 ülkeden 55 milyon 722 bin 878 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşudur. TÜYAP Grubu 700 çalışanı ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi, Türkiye geneli 14 ofisi ve 6 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları hazırlamaktadır.
 
OYDER Hakkında: 1994'te kurulan Oyuncakçılar Derneği (OYDER) üretici, ihracatçı, ithalatçı, toptancı ve perakendecilerden oluşan oyuncak sektörünün tüm aktörlerini bünyesinde barındırıyor. OYDER, gelişen ve gelecek vaat eden oyuncak sektörünün, sorunlarının ve başarılarının tek bir ağızdan duyurulmasında etkin rol oynuyor.
 
 
Detaylı bilgi için…                                                                            CitiPR Derya Dursun
0539 681 20 91
deryadursun@citipr.com.tr
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN