Doğaltaş Sektörünün Marka Fuarına Ziyaretçi Akını “42 Ülkeden 22 Bin 765 Profesyonel Ziyaretçi

30.10.2018Katılımcı firmaların en kaliteli ve seçkin ürünlerini sergilediği Türkiye’de konusunda tek ihtisas fuarı” olan Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı ziyaretçilerden tam not aldı. 24 Ekim 2018 Çarşamba günü kapılarını açan Fuar; 27 Ekim 2018 Cumartesi günü T.C. Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i ağırlayarak saat 18:30’da sona erdi.
 
“42 Ülkeden Gelen 22 Bin 765 Profesyonel ile Sektör Ticaretine Güç Kattı”
                                                                      
Başarılı geçen Fuarı değerlendiren TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “İlk yılında 550 blok mermerin yer aldığı fuar, dört yılın sonunda 5 kat büyüyerek tonu 250 dolardan 4000 dolara kadar değişen, toplam değeri yaklaşık 20 milyon dolar olan  2.500 blok mermerin 8 ayrı salon ve açık alandan oluşan 60 Bin m2 alanda sergilendiği fuar tam not alarak sona erdi.  Katılımcı firmaların en kaliteli ve seçkin ürünlerini sergilediği Türkiye’de konusunda tek ihtisas fuarı”,  Çin ve Hindistan başta olmak üzere 42 ülkeden ve yurt içinden ise 41 şehirden gelen 22 Bin 765 profesyonel tarafından ziyaret edildi.
 
Sergilenen blok mermerlerin neredeyse tamamına yakının ilk 2 günde satıldığı Fuar, uluslararası niteliği ile yurt dışında bilinirliğini yükselterek marka değerini güçlendirmeye devam ediyor.  Kıtalar arası köprüyü kuran Bursa Blok Mermer Fuarı süresince, T.C. Ticaret Bakanlığı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Uludağ İhraracatçı Birlikleri ve Tüyap yurtdışı ofisleri organizasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu Çin ve Hindistan başta olmak üzere Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Bahreyn, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Endonezya, Filistin, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İtalya, Karadağ, Kanada, Katar, Kazakistan, Kosova, Kuzay Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Nepal, Rusya, Sırbistan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan gelen alım heyetleri, yurt içinden ise 42 şehirden gelen profesyonel ziyaretçi ağırlandı. Dördüncü yılında olmasına rağmen sektörde ses getiren fuar, oluşturduğu iş hacmi ile sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç kattı.
 
Önümüzdeki Sene Rezervasyonları Şimdiden Yapıldı
 
Türkiye’nin önde gelen blok üreticilerinden oluşan katılımcı firmaların fuardan memnun olarak ayrıldığını söyleyen Ersözlü, “Önümüzdeki yıl 23 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında 5. kez sektörü bir araya getirecek fuara, sektör temsilcilerimiz şimdiden ön rezervasyonlarını yaptırdı. Fuarcılık konusunda Bursa’ya değer katan BTSO’ya; desteklerinden dolayı MADSİAD’a ve fuara katılan firmalarımıza teşekkür ederim” dedi.
 
Türkiye’nin hemen hemen her bölgesindeki ocaklarından çıkarılan farklı renk ve desendeki en kaliteli ve seçkin blokların yanı sıra İtalya ve Bulgaristan mermerinin de sergilendiği fuar oluşturduğu iş hacmi ile sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katıyor.
 
Söz konusu Fuar; TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ve Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle, T.C. Ticaret Bakanlığı, Kosgeb ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alarak hazırlanmaktadır.
 
Saygılarımızla,
TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.
 
 
 
 
Özge ŞAHİN
Proje Pazarlama Müdürü
ozgesahin@tuyap.com.tr           
T: 0 224 211 50 81 / 2144
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN