TARIM SEKTÖRÜNÜN BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK BULUŞMASI TÜYAP DİYARBAKIR TARIM HAYVANCILIK FUARI ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

TÜYAP DİYARBAKIR FUAR VE KONGRE MERKEZİ’NDE 18 NİSAN SALI GÜNÜ KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇAN DİYARBAKIR 8. TARIM HAYVANCILIK FUARI 22 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ SONA ERDİ.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi ve Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), T.C. Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve KOSGEB’in değerli destekleri alınarak 18 Nisan 2017 tarihinde Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açılan Diyarbakır 8. Tarım Hayvancılık Fuarı 22 Nisan  Cumartesi günü sona erdi.

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “ Ziyaretçi Rekoru Kıran Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı, Tarım Sektörünün Bölgedeki En Büyük Buluşması Olduğunu Bir Kere Daha Gösterdi.”

Alagöz, “Sektörün bölgede beklenen buluşması haline gelen ve 103 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla bu sene sekizinci kez düzenlenen Fuar,  yurtiçinden 22 ilden gelen ilgililer ile yurtdışından Irak, Bahreyn, Kuveyt, Suudi Arabistan’dan gelen toplam 103.500 kişi tarafından ziyaret edilerek, tarım ve hayvancılık sektörlerine büyük ivme kazandırdı.” dedi.

Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri, Hayvansal Üretim Makineleri, Sera Teknolojileri, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum-Fide-Fidan ve Bahçecilik İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Agro Bilişim, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri-İlaçları-Ekipmanları konularında onlarca ürün ve makinenin ziyaretçilerin ilgi ve beğenisine sunulduğu Fuar’da, yurtiçi ve yurtdışından gelen sektör ilgilileri ile katılımcı firmalar aynı çatı altında bir araya gelerek, ziyaretçiler yeni tarım teknoloji ve ürünleri ile tanışarak verimli iş görüşmeleri yapma fırsatı yakaladı ve tarım hayvancılık konusunda bölge yatırımlarına da ışık tutacak ticari bağlantılar yapıldı.

Yurtdışı Alım Heyetleri ile Katılımcı Firmalar Arasında İkili İş Görüşmeleri Gerçekleştirildi.

Yurtdışından gelen Alım Heyetleri ile 19 Nisan tarihinde İkili İş Görüşmeleri gerçekleştirildi. Başarılı geçen görüşmeler sonrasında önemli iş bağlantılarının yapılmasına imkan sağlandı,  ülke ve bölge ihracatı için önemli adımlar atıldı.

Fuar Süresince Düzenlenen Zirve ve Paneller ile Konusunda Uzman Panelistler ile Sektör Profesyonelleri Bir Araya Gelerek Tarım Sektörünün Gelişmesine Yönelik Bilgi Alışverişinde Bulunuldu.

Fuar kapsamında, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ve konusunda uzman gazeteci, akademisyen ve sektörün önde gelenlerinin
katılımıyla düzenlenen

1. TARIM HAYVANCILIK ZİRVESİ’ nde, Tarım Ekonomisi, Tarımda Teknolojik Gelişmeler ve Sektördeki Değişimler, Türkiye’de ve Bölgede Tarımın Katma Değer Üretimindeki Payı, Tarımda İnovasyon, Tarımsal Örgütlenme konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen panellerde ise, tarım hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kurumlar, akademisyenler ile bir araya gelerek, sektördeki güncel konularla ilgili bilgilendirildi.
Tüyap Diyarbakır 8. Tarım Hayvancılık Fuarı’na destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, katılımcı firmalara, ziyaretçilere ve basın mensuplarına teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi için:
Gözde Ocak BAŞTIMAR
gozdeocakbastimar@tuyap.com.tr
0533 632 13 47
0412 339 01 02 ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN