Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına “52 Ülkeden 301.827 Ziyaretçi” “Yurt dışı Ziyaretçi Sayısında %50 Rekor Büyüme”

 Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına                               
“52 Ülkeden 301.827 Ziyaretçi”
“Yurt dışı Ziyaretçi Sayısında %50 Rekor Büyüme”

7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan 75 bin m2 alanda, 20 ülkeden 420 firma ve firma temsilciliğinin, 1216 markanın katılımıyla hazırlanan

BURTARIM 2017 Bursa 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Bursa 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, 

15 Ekim 2017 Pazar günü saat 19.00’da Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sona erdi. 

Her geçen yıl sektördeki yerini sağlamlaştıran, yapılan iş bağlantıları ile kıtalararası köprüleri kurmaya devam eden Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, ziyarete açık kaldığı 5 gün boyunca yurt içinden 79 ilden, yurt dışından 4 kıtada bulunan 52 farklı ülkeden gelen toplam 301.827 kişi tarafından ziyaret edildi. Traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayan, yaratılan iş hacmi ile ülke ve bölge ekonomisine güç katan Fuarlar sektörün yüzünü güldürdü. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Desteği ile Yabancı Ziyaret Sayısında %50 Büyüme Oranı

Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük buluşmalarından biri olan Fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “Tüyap olarak 6 şehirde düzenlediğimiz tarım fuarları arasında ayrı bir yeri olan bu fuarlar dikkat çekmeye devam ediyor.  Bu yıl da sektörden beklediği ilgiyi gören fuarlarda, T.C. Ekonomi Bakanlığı organizasyonu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ve Tüyap yurtdışı ofislerinin etkin çalışmaları ile geçtiğimiz yıla göre yabancı ziyaretçi sayısında %50 büyüme oranı yakalandı.  Almanya, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Karadağ, Katar, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Pakistan,  Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yunanistan ve Yeni Zelanda’dan organize edilen 1.100 iş adamı yaptığı ticari iş birliktelikleri ile ülke ihracat hacmini arttırdı. Yurt içinden ise 79 ilden gelen 2000’e yakın otobüs ile sektör ilgililerinin ve profesyonellerin fuarda olması sağlandı. 

Önümüzdeki yıl 10 – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında Tüyap Bursa çatısı altında 16. kez düzenleyeceğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarında tekrar bir arada olmayı diliyoruz” dedi. 

Ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunan Fuarlar süresince katılımcı firmalar ürün lansmanlarını, sektördeki yeniliklerini ilk defa fuar alanında tanıttılar. 

İkili İş Görüşmeleri Organize Edildi

KOSGEB ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile 12 Ekim Perşembe günü Fuar merkezimizde bulunan Uludağ Konferans Salonu’nda, yurt dışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında ikili iş görüşmeleri düzenlendi.  

Bursa Tarım Paneli 4. Kez Gerçekleşti

Fuarlar ile eş zamanlı; TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve Bursa Ziraat Odaları işbirliğinde; akademisyen, üreticiler, üretici örgütleri ve ziraat mühendislerinin katılımıyla bu yıl dördüncü kez “Gıda Güvenliği ve Tam Bağımsızlık İçin TARIM” temalı Bursa Tarım Paneli organize edildi. Söz konusu panel 13 – 14 Ekim 2017 tarihlerinde Çekirge Konferans Salonu'nda gerçekleşti. 

Fuarlar; Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, 
 
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 
T.C. Ekonomi Bakanlığı, 
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), 
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, 
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, 
Bursa Ticaret Borsası, 
Bursa Ziraat Odaları, 
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi,
Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, 
KOSGEB 
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak,
Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlandı. 

Detaylı Bilgi İçin

KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için www.burtarim.com, www.bursatarimfuari.com,  www.bursahayvancilikfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN