Yılın ilk kitap fuarı Adana’da açıldı

01.01.2024Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Fuar, on altı yıldır binlerce kitapseveri bölgenin tarihini, doğasını ve edebiyatını keşfetmeye davet ediyor. Yayınevleri ve yazarların katılımıyla gerçekleştirdiğimiz fuar, çeşitli kültürel etkinlikler ile kitap tutkunları için unutulmaz bir kültür şöleni sunuyor. Kitapseverler, bölgenin renkli geçmişi, eşsiz doğası ve özgün edebiyat geleneği hakkında bilgi edinirken, aynı zamanda yeni kitaplar keşfetme fırsatı bulacaklar” dedi.
Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, “Anadolu’da bir kitap fuarının 16 yıl boyunca sürmesi hem kent için hem yayıncılığımız için büyük bir kazançtır. Dilerim uzun yıllar çok daha fazla sayıda okura ve yayıncıya dokunarak, çoğalarak devam eder. Kitap dünyası, hem bireysel hem toplumsal gelişime katkılarıyla, hem de tüm alanlara kaynak ve içerik sağlamasıyla, ülkesel kalkınmanın en önemli temellerinden biridir. Tüm sektörümüze, paydaşlarımıza, okurlarımıza “kitap şenliğimize hoş geldiniz” diyorum ve herkesi Çukurova 16. Kitap Fuarı’nda kitaplarla buluşmaya davet ediyorum” dedi.
Çukurova 16. Kitap Fuarı, 13-21 Ocak 2024 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatlerinde, son gün olan 21 Ocak 2024 tarihinde ise 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuarda kitaplar, süreli yayınlar, gazete ve dergi yayıncılığında faaliyet gösteren katılımcılar, medya kuruluşları ve yayın faaliyetinde bulunan önemli sivil toplum kuruluşları ürünlerini sergileyerek, ziyaretçilerle bir araya gelecekler.  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN