Türk kırtasiye sektörünün uluslararası arenasına 63 ülkeden 7 bin 231 profesyonel ziyaretçi

Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından, Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliği ile 28 Şubat – 2 Mart 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı; kırtasiye sektörünün tüm paydaşlarını buluşturdu. 4 gün boyunca 21 ülkeden 330 marka, 242 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen ve 63 ülkeden 7 bin 231 iş insanının ağırlayan fuar uluslararası pazarların ilgisini çekmeye devam ediyor.

İş bağlantılarında pozitif sonuçlara imza atıldı
Ziyaretçileri ve katılımcıları için iş odaklı bir fuar ortamı sunan Uluslararası İstanbul Kırtasiye ve Ofis Fuarı’nı değerlendiren Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “Tüyap Fuarcılık Grubu olarak TÜKİD iş birliğiyle düzenlediğimiz Avrasya coğrafyasının en prestijli buluşması olan fuarımız başarısını arttırarak yoluna devam ediyor. İlk kez 2017 yılında 3 salonda 10 bin metrekarelik alanda düzenlemeye başladığımız fuar, bu yıl 5 salonda toplam 16 bin metrekarelik alanda gerçekleşti. Avrupa standartlarında üretim yapan 7 ülkeden 18 doğrudan katılımcı, yurt içinden 192 yerli, 20 ülkeden 32 firma temsilciliği ve  330 markanın yerini aldığı fuar, Türk kırtasiye sektörünün uluslararası alandaki gücüne güç katıyor” ifadelerini kullandı.

Hedeflenen ziyaretçi kitlesinin bu yıl da fuarda ağırlandığını belirten Ulusoy, “Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu başta olmak üzere Türkiye genelinde toplam 73 ilden fuarımıza ziyaretçi gelirken, Balkanlar, Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Asya, Afrika, Kafkasya ve Orta Doğu’da 63 ülkeden 1.012’si yabancı olmak üzere fuar boyunca toplam 7 bin 231 profesyonel ziyaretçi, katılımcılarımızla buluşarak önemli iş bağlantılarına imza attı. Fuarımız bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısında yüzde 20, yabancı ziyaretçi sayısında da ise yüzde 7 artış oranı yakalayarak başarılı bir grafik sergiliyor. Dört gün boyunca gerçekleşen iş bağlantıları ile sektör ticaretine katma değer sağlayan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı uluslararası arenadaki yerini her yıl sağlamlaştırıyor” dedi.
 
Marka değeri her geçen yıl artan fuara yabancı sektör ilgisi memnun etti
Fuarda ziyaretçilerin aradıkları uluslararası nitelikte iş bağlantılarını kurma şansı yakaladığını belirten Tüm Kırtasiyeciler Birliği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, fuarın marka değerinin her geçen yıl üzerine koyduğunu vurgulayarak, “Yurt içi ve yurt dışından gelen perakendeci ve toptancı meslektaşlarımızın bu yılki ilgisinden son derece memnunuz. Tüyap Fuarcılık Grubu ile 2017 yılından beri gerçekleştirdiğimiz Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda sektör profesyonellerini yine ağırladık. Farklı coğrafyalarda bulunan 63 ülkeden ve ülkemizin 73 şehrinden fuara gelen önemli alıcılar, kırtasiye ve ofis dünyasının en yeni ve en popüler ürünlerini sergileyen sektörün lider firmaları ile dört gün boyunca iş bağlantıları kurarak ticarete ortak oldular. Güzel ve verimli geçirdiğimiz fuarda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Hem tasarım hem de üretim açısından dünyayla yarışabilecek bir potansiyeli olan, geniş kapsamı ve alanlarında en büyük üreticiler olan katılımcıları ile dikkat çeken fuarda, kırtasiye, yazı, ofis ve hobi malzemeleri, lisanslı ürünler, oyuncak ve hediyelik eşyaların, animasyonlu ahşap yapbozlar gibi farklı ürün grupları aynı çatı altında sergilendi.  Bu yıl ilk defa Çarşamba – Cumartesi günleri arasında dört gün boyunca ziyaret edilebilen fuarda,  ziyaretçiler bir yandan ticaret yaparken diğer yandan Salon 7 içerisinde oluşturulan etkinlik alanında 2000 parçalık yapbozu tamamlayarak keyifli zaman geçirdiler. 

2025 yılı hazırlıkları başladı
Kırtasiye sektöründe lider konumda olan katılımcılarıyla, nitelikli yerli ve yabancı ziyaretçisiyle memnuniyet yaratan fuar, 2025 yılı hazırlıklarına da şimdiden başladı. 19 – 22 Şubat 2025 tarihlerinde gerçekleşecek Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, sektörün pazar payının büyümesi için yeni stratejiler planlayarak yol almaya devam ediyor. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN