60 ülkeden iş insanı Türk üreticilerden Türk mermeri almak için Bursa Blok Mermer Fuarı’na geliyor

Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu ülkemizde yedinci kez düzenlenecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, doğal taş sektörünü,
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanıyor.
 
Doğal taş sektörünün marka fuarı olan Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İlk yılında 550 blok mermerin sergilendiği, bugün itibariyle 50 bin metrekare alanda sergilenecek 2.200 blok mermerin alıcılarını beklediği dev fuar, dört gün boyuca sektörün nabzının Bursa’da atmasını sağlayacak.
 
Üreten ve zengin ülkemizin marka fuarında taş çeşitliliği dikkat çekiyor
 
Sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alan ve merakla beklenen Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nın gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarlarda ticaret hacmine yön verdiğini vurgulayan Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Mermer rezervleri konusunda dünya lideri olan ülkemiz, gerçekleştirdiği doğal taş ihracatı ile dikkat çekmektedir. Tüm dünya ülkelerinin seksen yıl boyunca taleplerini karşılayacak ölçüde mermer rezervine sahip Türkiye’de, mermer ocaklarının sayısı ve limana yakın lokasyonu ile öne çıkan Bursa’da yedinci kez gerçekleşecek fuar, oluşturacağı iş hacmi ile ülke ekonomisine katma değer sağlayamaya devam ediyor” dedi.
 
Ersözlü ayrıca, “Gerek ulusal gerekse uluslararası ziyaretçilerin yakından takip ettiği fuar, Ekim ayında Türkiye’nin vitrini olmaya devam ediyor. Ülkemizin hemen hemen tüm ocaklarından çıkarılan yüksek kalitede, 650 farklı renk ve desendeki 2.200 blok mermerin işlem görmeden sergileneceği Bursa Blok Mermer Fuarı, 7 salondan oluşan 50 bin m2’lik kapalı ve açık alanda gerçekleşiyor. Sergilenen blokların 50 bin tona yaklaşan toplam ağırlığı nedeni ile “Sektörün En Ağır Fuarı” olarak bilinen fuar, aralarında yeni ülkelerinde bulunduğu 60 ülkeden davetli iş insanlarını sektör ile buluşturmaya hazırlanıyor.   Hindistan başta olmak üzere Tayland, Endonezya, İspanya, İtalya, Mısır, Kuveyt, ABD, Yunanistan, Portekiz gibi birçok ülkeden gelecek iş insanları, Türk mermerini Türk üreticisinden almak için fuarımızda olacak. Fuar süresince gerçekleşecek ve dört gün boyunca sürecek olan B2B görüşmeleriyle sektör ticaretine katma değer sağlayan dünyanın tek blok mermer fuarı, 25 – 28 Ekim’de kapılarını açmak için hazırlıklarını tamamladı. Fuarın ilk yılından itibaren destekleyen ve kısa sürede geldiği son noktada büyük katkıları olan BTSO, İMİB ve MADSİAD’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 
Fuar paydaşlarıyla çok daha güçlü
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) organizasyonunda, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) ve Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) iş birliğiyle hazırlanan fuarda,  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri bulunuyor.
 
Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı ziyaretçilerini bekliyor
 
Fuarda blok mermer, limestone, oniks, iş ve ocak makineleri, sektörel dernekler ve yayınlar profesyonel ziyaretçilerle buluşacak. Fuar hakkında daha detaylı bilgiye www.blokmermerfuari.com web sitesinden erişilebilecek.
 
Doğal taş sektörünün en büyük buluşması, 25 Ekim Çarşamba, 26 Ekim Perşembe, 27 Ekim Cuma ve 28 Ekim Cumartesi günleri 10.00 – 18.30 saatlerinde ziyaret edilebilecek.
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN