Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8. kez kapılarını açtı

Kırtasiye sektöründe Avrasya bölgesinin en büyük fuarı unvanını taşıyan Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 28 Şubat tarihinde kapılarını açtı. Türk firmalarının farklı coğrafyalara ulaşarak ihracat kapasitelerini artırmak adına köprü vazifesi gören Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda sektörün ihtiyacı olan tüm ürünler yer alıyor. Fuar, 2 Mart’a kadar İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından, Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) desteği ile düzenlenen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Fuarın açılışına çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
28 Şubat – 2 Mart 2024 tarihleri arasında açık kalacak olan fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da kırtasiye sektörünü bir araya getiriyor. Her sene ağırladığı ziyaretçi sayısını ve ülke çeşitliliğini artırarak dünya kırtasiye sektörünün vazgeçilmezi haline gelen fuar, ziyaretçileri ve katılımcıları için iş odaklı bir fuar ortamı sunuyor.
Türk kırtasiye sektörünün uluslararası alandaki gücünü artırmayı hedefleyen fuar, Avrupa standartlarında üretim yapan katılımcı firmaları ile dikkat çekiyor. 198’i yerli 12’si yabancı olmak üzere 20 ülkeden 242 firma, 32 temsilci ve 323 marka fuarda yer alıyor. Avusturya, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Çekya, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Almanya, Hindistan, Endonezya, İran, İtalya, Japonya, Hollanda, Kore Cumhuriyeti, İspanya, Tayvan ve İngiltere’den katılımcıların yer aldığı fuarda kırtasiye ve ofis dünyasının en yeni ve en popüler ürünleri Tüyap çatısı altında sergileniyor.
Kırtasiye, yazı, ofis ve hobi malzemeleri, lisanslı ürünler, oyuncak ve hediyelik eşyaların sergilendiği fuar, animasyonlu ahşap puzzlelar ve yaratıcı ürünler ile ziyaretçilerine inovatif bir dünya sunuyor. Bu yıl ilk defa Çarşamba – Cumartesi günleri arasında dört gün boyunca ziyarete açık kalacak fuarda, ziyaretçiler Salon 7 içerisinde oluşturulan etkinlik alanında bulunan 2000 parçalık puzzle’ı tamamlayarak keyifli bir zaman geçirecekler.

Yabancı sektör profesyonelleri fuarı ziyaret edecek
Yapılan yoğun tanıtım çalışmaları sonunda yurt içinden 75 ilden, yurt dışından ise Balkanlar, Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Asya, Afrika, Kafkasya, Orta Doğu’dan 85’in üzerinde ülkeden iş insanlarını fuara beklediklerini belirten Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuara katılımın yüksek olduğunu belirterek, “Fuar sonunda yurt içi ve yurt dışından toplam 10 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekliyoruz. İlk kez 2017 yılında 3 salonda 10 bin m2 alanda düzenlemeye başladığımız fuar, bu yıl 5 salonda toplam 16 bin metrekare alanda ziyarete açıldı. Bu yıl 85 farklı ülkeden ve yurt içinden 75 ilden 7000’e yakın online kayıt yaptıran sektör profesyoneli fuarı ziyaret edecek. Fuarımızın tüm sektör için bol kazançlı olmasını diliyorum” dedi.

Marka değeri her geçen yıl artmaya devam ediyor
Sektörün en önemli buluşmasını yurt içi ve yurt dışından birçok sektör temsilcisinin ziyaret edeceğini belirten Tüm Kırtasiyeciler Birliği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, aynı zamanda fuarın marka değerinin her geçen yıl üzerine koyduğunu vurgulayarak, “Yurt içi ve yurt dışından gelen perakendeci ve toptancı meslektaşlarımız ile yabancı misafirlerimizi 2017 yılından beri ağırlamaya devam ediyoruz. Sektörün lider firmalarının bir arada olduğu ve en yeni ürünlerini sergilediği fuarımızı ziyaret edecek misafirlerimiz, sektördeki en yeni trendleri ve son gelişmeleri yakından görme fırsatı bulacak. Şimdi sıra dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerimizin sektöre sahip çıkarak bu en büyük buluşmayı yerinde takip etmeleri” ifadelerini kullandı. 

Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, 28 Şubat–2 Mart 2024 tarihlerinde 09.00–19.00, 02 Mart 2024 tarihinde ise 09.00–18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı bir ihtisas fuarı olması nedeniyle perakende satış yapılmıyor ve 15 yaş altı misafirler ziyaretçi olarak kabul edilmiyor. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN