Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Uluslar Arası Ziyaretçi Rekoru Kırarak Sektör Açısından Önemini Bir Kez Daha Kanıtladı

25.03.2019Reed Tüyap tarafından, 6-9 Mart 2019 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 20. Avrasya Pencere, 11. Avrasya Kapı ve 9. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 27 ülkeden 614 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 12.376’sı uluslar arası olmak üzere toplam 68.440 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.
Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2019 bu yıl yeni bir rekora imza atarak bir önceki yıla göre %22’lik bir artışla 116 ülkeden 12.376 uluslar arası ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Sektörün ihracat beklentilerini karşılama anlamında son derece önemli olan uluslar arası ziyaretçilerin fazlalığı katılımcıların yüzünü güldürürken, Güney Amerika, Sahra Altı Afrika, Doğu Asya, Batı Avrupa gibi bölgelerden gelen ziyaretçi sayısındaki gözle görülür artış fuarın global düzeyde her geçen yıl daha güçlü ve prestijli bir konuma geldiğini kanıtlar nitelikteydi.

En Çok Ziyaretçinin Geldiği 10 Ülke;
  • İran
  • Bulgaristan
  • Irak
  • Makedonya
  • Kosova
  • Sırbistan
  • Romanya
  • Cezayir
  • Libya
  • Ukrayna
   Ziyaretçilerden Tam Not Alan Etkinlikler
               
Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları ticari bir platform olmanın ötesinde sektörün dününün, bugününün ve geleceğinin tartışıldığı, sektör en yeni teknoloji ve trendlerin, en son ürünlerin görücüye çıktığı bir platform olma özelliğini sürdürdü. PÜKAB tarafından düzenlenen “Aktör Cephenin Gelecekteki Rolü” paneli, GALSİAD tarafından düzenlenen “Türkiye’de Sıfıra Yakın Enerjili Binalar Öncesinde Teoriden Uygulamaya Çephe Çözümleri Önerileri” ,  “Mimari Yapılarda Alüminyum Sistemlerinin Kullanımı ve Güncel Yaklaşımlar”, “Metal Kabukların Mimariye Kattığı Fonksiyonellikler” seminerleri, GALSİAD ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / Aluteam iş birliğiyle yapılan “Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuarı (ASTEL)” tanıtımı,  ORSİAD tarafından düzenlenen “2. Kapı Çalıştayı” gibi etkinlikler ile sektör profesyonellerini yakından ilgilendiren birçok konu masaya yatırıldı.
4-7 Mart 2020’de Görüşmek Üzere…
Titiz ve gayretli çalışmalar sonucu her geçen yıl uluslar arası düzeyde bilinirliğini arttıran, sektörle olan iş birliğinden güç alarak her geçen yıl katılımcıları için daha verimli bir ortam sunan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları gelecek yıl da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçilerini ağırlayacak. Sektörün öncü dernekleri PÜKAD, PÜKAB ve GALSİAD iş birliği ile düzenlenen 4-7 Mart’taki bu büyük buluşmayı kaçırmayın. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN