Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Kapılarını Açtı

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları
Kapılarını Açtı
 
Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük buluşmalarından biri olan Burtarım 2017 ve Bursa 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı,  11 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 12.00’de Bursa Vali Vekil Abidin Ünsal,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Harun Seçkin, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Erkan Yaslıoğlu, Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Sezai Çelik, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) Yönetim Kurulu Üyesi Güven Çetin, bursa şehir protokolü, çok sayıda davetli ve basın mensuplarının yer aldığı tören ile Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.
 
7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan 75 bin m2 alanda, 420 firma ve firma temsilciliğinin, 1216 markanın katılımıyla hazırlanan Fuarların, bu yıl da 300 binden fazla ziyaretçiyi Tüyap Bursa çatısı altında ağırlaması hedeflenmektedir.  
 
7 İklim Coğrafyasına Hitap Ediyor
 
Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar geniş bir coğrafyaya hitap eden Fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “Konusunda ülkemizin ve bölgesinin önemli buluşması niteliğinde olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları kapılarını açıyor. Tüyap olarak 6 şehirde düzenlediğimiz tarım fuarları arasında ayrı bir yeri olan bu fuarlar, ülkemizde düzenlenen tarım tüm tarım fuarları arasında 7 iklim coğrafyasına hitap eden en temel özelliği ile dikkat çekmektedir.  Traktörden fidana, süt sağım sitemlerinden sulama sistemlerine kadar geniş ürün grubunu barındıran Fuarlar modern tarımın tüm süreçlerini gözler önüne seriyor. 50 farklı ülkeden organize edilen yabancı alım heyetleri, yurt içinden neredeyse tüm şehirlerden gelecek iş adamları ile sektörün ticari iş hacmine katkı sağlamasını hedeflediğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına tüm ilgilileri bekliyoruz.” dedi.
 
Lansmanlar Dikkat Çekti   
 
Ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunacak olan Fuarlar ilk gününde gerçekleşen lansmanlar ile sektördeki yeniliklerini ilk defa fuar alanımızda tanıtıldı.  
 
Geçtiğimiz Yıla Göre Yabancı Ziyaret Sayısında %50 Büyüme Oranı
 
Kıtalar arası köprüleri kuran Fuarlar; Tüyap yurtdışı ofislerinin etkili çalışmaları,               T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası özel organizasyonu ile Afganistan, Almanya, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Kanada, Karadağ, Katar, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, Singapur, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yunanistan ve Yeni Zelanda’dan organize edilen 1000’nin üzerinde iş adamına ev sahipliği yapacaktır. Bu yıl da ülkemizin 78 ilinden organize edilen 2000’e yakın otobüs ile sektör ilgililerinin ve profesyonellerin fuarda olması sağlanmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 
İkili İş Görüşmeleri Organize Ediliyor
 
KOSGEB ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile 12 Ekim Perşembe günü Fuar merkezimizde bulunan Uludağ Konferans Salonu’nda, yurt dışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında ikili iş görüşmeleri düzenlenmektedir. 
 
 
 
 
 
 
Fuarlar kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından,
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB),
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası,
Bursa Ticaret Borsası,
Bursa Ziraat Odaları,
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi,
Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği,
KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak,
Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanmaktadır.
 
Detaylı Bilgi İçin
 
KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için www.burtarim.com, www.bursatarimfuari.com,  www.bursahayvancilikfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Girişin ücretsiz olduğu söz konusu Fuarlar, 11 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında                09.30 – 19.00 saatlerinde ziyaret edilebilecektir.
 
TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN