FOODEX SAUDI 2017, CİDDE – SUUDİ ARABİSTAN, 5. Uluslararası Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı

Senenin son yurtdışı Milli Katılımını, Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde, 12-15 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen FOODEX SAUDI 2017, 5. Uluslararası Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda toplam 300m2 üzerinde, 11 Türk Firma ve Ekonomi Bakanlığı standıyla gerçekleştirdik.

Kurulum için fuar alanına gittiğimiz zaman, alanda yapılan yenileme çalışmalarının geçen seneye göre fuar alanını daha modern bir görünüme kavuşturduğunu fark ettik. Firmalarımızın ürünlerinin standlara teslimi, havaalanı gümrüklerinde yaşanan yoğunluktan dolayı biraz geç olsa da kurulumu sorunsuz  tamamladık.

Reed Fuarcılık tarafından organize edilen Foodex Saudi Fuarı, 9.800 m2 alan üzerinde, 300’ü aşkın firma ile 4 dört gün boyunca 12.000 dolayında ziyaretçi ile gerçekleşti. Türkiye dışında, Brezilya, İtalya, İspanya, Katalonya, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Cezayir, Ürdün gibi ülkeler de fuarda Milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. Toplam 300m2 ile fuarda en büyük ve en çok dikkat çeken ülke konumunda olmanın keyfini yaşadık.

Foodex Saudi 2017, Arap Yarımadasında organize edilen en önemli fuarlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Çevre ülkelerden gelen ziyaretçi profili ve sayısı bu durumun en önemli göstergesidir. Reed Fuarcılık ile Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz başarılı ortaklığımızı Suudi Arabistan fuarında da doğal olarak sürdürdük. Fuar öncesinde katılımcı firmalarımızın bilgileri Reed ile paylaşılmış ve fuarda firmalarımıza nitelikli ziyaretçilerin gelmesi sağlanmıştır.

Ekonomi Bakanlığı tarafından talep edilen tanıtım standı eksiksiz bir biçimde yapılmış ve hem ziyaretçilerin ilgisine hem de firmalarımızın hizmetine sunulmuştur. Cidde Başkonsolosumuz Akif Menevşe ve Ticaret Müşavirimiz Bilge Dönmez, fuarın ilk gününde firmalarımızı tek tek ziyaret ederek Suudi Arabistan ile ilgili bilgiler aktarmışlardır.
Fuarın açılısını gerçekleştiren Suudi Prensi Abdullah Bin Saud ile katılımcı firmalarımızın çoğunun standı ziyaret edilmiş ve bu durum ülkemizin ve firmalarımızın fuarda itibarını artırmıştır. Fuar alanının içinde ve dışındaki birçok noktada, Türkiye Milli Katılımını ön plana çıkaracak görseller kiralanmıştır. Aynı zamanda 2018 Ambalaj Fuarımızın tanıtım broşürleri de Tüyap standından ziyaretçilere dağıtılmıştır.

Genel itibariyle firmalarımızın memnun ayrıldığı FOODEX SAUDI fuarıyla birlikte 2017 senesindeki fuarlarımız da son bulmuş olmaktadır.

Bu vesile ile Tüyap Yurtdışı Fuarlar grubu olarak hepinizin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu bir 2018 yılı dileriz.

  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN