Kültür şehri Bursa’da Kitap Fuarı yoğun ilgi ile sona erdi, 240 bin 763 kitapsever yayınevleriyle buluştu

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi desteği ile düzenlenen Bursa 19. Kitap Fuarı,  20 Mart 2022 Pazar akşamı yoğun ilgi ile sona erdi. Fuarı, bu yıl 240.763 kitapsever ziyaret etti.
 
Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü
 
Bursa 19. Kitap Fuarı’nın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Tüyap Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “2 yıllık bir aradan sonra Bursa Kitap Fuarı’nda bir arada olmanın heyecanını yaşadık.  Bu yıl 293 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Bursa 19. Kitap Fuarı’nda, on gün boyunca düzenlenen panel, söyleşi, atölye çalışmaları, çocuk etkinlikleri ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.  Fuarı,  Bursa ve çevre illerden, okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı 51.077 olarak kaydedildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kitapseverlerin fuara ilgisi hafta sonları yoğunlaştı.  Tüyap Fuarcılık Grubu olarak düzenlediğimiz her kitap fuarında bölgenin kültürel gelişimine yadsınamaz katkılar sunuyoruz, Adana ve Bursa ile başladığımız buluşmalarımıza diğer illerimizde devam edeceğiz” dedi.
 
Fuar destekçileriyle güçlü
 
İlhan Ersözlü ayrıca, “Fuarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm ziyaretçilerimize, katılımcılarımıza ve yazarlarımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl 20. kez düzenlenecek Bursa Kitap Fuarı’nda tekrar bir arada olmayı diliyoruz. Bu vesileyle fuarımızın hazırlanmasında yıllardır iş birliği içinde olduğumuz Türkiye Yayıncılar Birliği başta olmak üzere, T.C. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Mili Eğitim Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi ve desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Fuarımızın okuma alışkanlıklarımızı olumlu yönde etkilemesini temenni ediyorum” sözlerini kullandı.
 
Bursa Kitap Fuarı’nı takip edin
Fuarla ilgili en güncel haberler, konuk yazarlar, ulaşım bilgileri, etkinlikler ve imza günlerine www.bursakitapfuari.com sitesinden; facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarından takip edebilirsiniz.
 
 
TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor.
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN