Makine, yazılım, otomasyon ve havacılık sektörünün lider firmaları Eskişehir Endüstri Fuarı’nda yerini aldı

Eskişehir’in Ar-Ge, Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye’nin havacılık, savunma ve makine sanayindeki yerli üretim gücünü ortaya koymak üzere üçüncü kez ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.
 
27 - 30 Eylül’de gerçekleşecek olan fuarda, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketleri, imalat sanayi ve teknoloji üreten nitelikli tedarikçilerin katılımı ile gerçekleşecek B2B iş görüşmeleri kapsamında bir pazarlama platformu oluşturulacak. Fuar süresince “Vizyoner Genç” ve “Teknoloji Sokağı” etkinlikleri de gerçekleştirilecek.
 
Mevcut sanayi alt yapısıyla yatırımcıların tercih ettikleri bir bölge konumunda olan Eskişehir, oturmuş organize sanayi bölgesi ve tesisine başlanan gelişim alanlarıyla cazibesini her geçen gün artırıyor. Ülkemizin önde gelen uçak motor üreten tek fabrikası ve dizel lokomotif motoru üreten tek fabrikası da Eskişehir’de yer alıyor. Eskişehir ayrıca, ülkemizin en yüksek kapasiteli buzdolabı ve kompresör fabrikasına da ev sahipliği yapıyor. Tüm bu özellikler Eskişehir’i, sanayi ve savunma açısından kilit bir merkez konumuna getiriyor. 
 
Eskişehir Endüstri Fuarı yükselen bir değer
Sanayi ve savunma açısından önemli bir merkez olan Eskişehir’de üçüncü kez gerçekleşecek olan Eskişehir Endüstri Fuarı, Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı, 27 - 30 Eylül 2023 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. 2 ayrı salondan oluşan 12 bin metrekarelik kapalı alanda; üretim makineleri, otomasyon, elektrik elektronik, yazılım ve havacılık sektörlerindeki ana firmalar ile Ar-Ge firmaları, alt yükleniciler, tedarikçiler, yan sanayi konularındaki lider firmalarının son teknoloji ürünleri sergileniyor. 
 
“Eskişehir bu fuarı bekliyor”
Fuarda yer alan tüm sektörlerin Türkiye ekonomisi için kritik sektörler olduğunun altını çizen Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü şöyle konuştu: “Her bir sektör de ülkemizin kalkınması için kritik seviyede olan sektörler. Tüyap Fuarcılık Grubu olarak bu sektörleri üç senedir aynı çatında altında buluşturmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. 27  - 30 Eylül 2023 tarihleri arasında, sektör profesyonellerini bir araya getirme hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dört gün boyunca gerçekleşmesi öngörülen önemli iş bağlantıları ile ticaretin kalbi Eskişehir’de atacak.  Fuarı birlikte hazırladığımız destekçilerimiz de var gücüyle fuardaki iş birliği fırsatlarını artırmak, fuar içeriğini zenginleştirmek için katkı sağlıyorlar. Tüm sektör oyuncularını makine, havacılık, savunma ve imalat sektörlerinin nabzını tutmak üzere fuarımıza bekliyoruz “ dedi.
 
B2B görüşmeler ve etkinlikler gerçekleşecek
Fuarın en önemli etkinliklerinde biri olan B2B görüşmeler bu yıl da Eskişehir Ticaret Odası’nın koordinasyonunda fuarla birlikte eş zamanlı olarak, sektör profesyonelleri ile katılımcı firmalarımızı, savunma sanayinin önemli firmalarıyla bir araya gelme ve işbirliği için zemin oluşturma imkanı sunacak.  Eskişehir Ticaret Odası Fuar Merkezi’nde ikili görüşme alanında gerçekleşecek olan görüşmeler için online sistem üzerinden randevu alınabilecek. Fuar süresince ayrıca; “Vizyoner Genç” ve Teknoloji Sokağı etkinlikleri de yer alacak
 
Güçlü destekçilerle etki alanını genişletiyor
Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Eskişehir Ticaret Odası iş birliğiyle düzenlenen Eskişehir Endüstri Fuarı, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla,  T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ile etki alanını genişletmeye ve derinleştirmeye devam ediyor. 
 
Eskişehir Endüstri Fuarı, ilk üç gün 10.00-19.00, son gün ise 10.00-18.00 arası açık olacak.
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN