Interbuild 2018

Tüyap Yurtdışı Fuarlar grubu olarak senenin ikinci fuarını Ukrayna Kiev’de gerçekleştirdik. INTERBUILD fuarı bu sene yeni bir salonda hazırlandı. Daha önce Eurovizyon şarkı yarışmasının düzenlenmiş olduğu Uluslararası fuar alanı geçen seneki salona göre daha büyük ve konforluydu.

Kiev’e Thy ile direkt uçuş gerçekleştirip, Kiev’deki yeni fuar alanında ilk defa fuar organize edeceğimiz için herhangi bir aksaklığa sebep olmaması adına fuar alanına 2 gün erken gidip, kurulum hazırlıklarımızı tamamladık. Fuarın ilk günü sakin olmasına rağmen diğer günlerdeki ziyaretçi sayısı firmalarımız tarafından fazlasıyla memnuniyetle karşılandı. Yeni fuar alanı şehrin diğer tarafında olduğu için otelimize yaklaşık 45 dakika uzaklıktaydı. Nakliye şirketi ile koordineli çalışmamız sonucunda firmaların ürünlerini taşıyan sandıkları, fuarın başlamasına 2 gün kala standların önüne teslim ettik. Fuarın başlamasına 1 gün kala firmalarımızın da standlarına gelmeleriyle birlikte hazır olan sandıklar açılıp kurulum gerçekleştirildi. 

Doğu Avrupa'da inşaat sektöründe en hızlı gelişme eğilimi olan ve 25.000 m2 brüt alan üzerinde, 9 ülkeden 500 katılımcı ile organize edilen ve bizim Milli Katılımını gerçekleştirmiş olduğumuz INTERBUILD 2018, 33. Uluslararası Yapı ve Yapı Teknolojileri Fuarı, 20 Mart 2018 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Organizatörden alınan tahmini rakamlar doğrultusunda fuarı 35 bin kişi ziyaret etmiş olduğu söylendi. 


Tüyap Yurtdışı Fuarlar olarak,  toplam 300 m2 alan üzerinde, 11 firma ile Milli katılım organizasyonunu gerçekleştirdik.. Firmalarımızın açısından son derece verim aldıkları ve çok memnun oldukları bir fuardı. Türkiye Büyükelçimiz ve Ticaret Ateşemiz fuarın ilk günü firmalarımızın standlarını tek tek ziyaret edip, kendilerine yakın ilgi gösterdi. Tüyap standımızda firmamızı ve fuarlarımızı tanıtan kitapçıklar sergiledik, Kültür Bakanlığından alınan broşürleri dağıttık. Ayrıca Tüyap olarak firmalarımıza fuar süresince catering hizmeti sağladık. Türkiye Milli katılımını 1. ve 3.salonlarda gerçekleştirdik. Diğer salonda ise seramik firmaları yer alıyordu. Son 2 seneki organizasyonlarımızı göz önüne aldığımızda, önümüzdeki sene Interbuild fuarımıza daha fazla firma getirebileceğimiz düşüncesindeyiz.

Fuarımızda yer alan 11 firmanın yarısından fazlası, fuardan önce bu kadar olumlu sonuçlar beklemediklerini bizimle paylaştı. Firmalarımız ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, Ukrayna’nın önümüzdeki senelerde inşaat hamlelerinin farkında olduklarını ve bu nedenle yeniden katılabileceklerini belirttiler. Son gün ana organizatörle yapılan görüşmede önümüzdeki sene organize edilecek fuar için fikir alışverişinde bulunuldu. Kendilerinden farklı sektörler hakkında bilgi beklemekteyiz. Genel anlamda başarılı bir fuar geride bıraktık. Dönüşümüzü de aynı şekilde Thy ile direkt İstanbul’a yaptık.


Şimdi sıra, 09 - 12 Nisan 2018 tarihleri arasında Cezayir’de organize edeceğimiz Djazagro fuarında… 


Sevgi ve Saygılarımızla,
TÜYAP YURTDIŞI FUARLAR GRUBU ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN