Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşmasına dünyadan ve Türkiye’den ziyaretçi akını damga vurdu!

10.10.2021Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşması BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden ve Türkiye’nin 67 şehrinden gelen ziyaretçiler tarafından oldukça geniş bir katılımla başladı. İlk gününde 37 bin 163 ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, Balkan ülkelerinin tamamı, Rusya-Ukrayna bölgesi, Gürcistan, Azerbaycan ve Orta Asya ülkeleri, Körfez ülkeleri, Fas, Tunus, Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra; Kenya, Uganda, Senegal, Etiyopya gibi Orta Afrika ülkeleri ve İran’dan gelen yabancı iş insanlarının akınına uğradı. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda firmayı bir araya getiren fuar, katılımcıları verimli iş birlikleri ile buluşturdu. Fuarda şovlar eşliğinde düzenlenen traktör ile hız ve manevra, balya yükleme gibi nefes kesen yarışmalar, oldukça renkli görüntüler yarattı.
 
BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nda en yeni teknolojiler gözler önüne serilirken, Fuar Arena’da şovlar eşliğinde düzenlenecek yarışmaların da startı verildi. Fuar Arena’da kurulan parkurda farklı ekipmanlar kullanılarak yapılan yarışmalarda ter döken katılımcılar, görsel bir şölen yarattı. Katılımcılar, traktör ile hız ve manevra, balya yükleme gibi yarışmalar aracılığıyla en yeni teknolojilerle donatılan ekipmanları deneyimleme fırsatına da erişti. Milli sporcu Burcu Çetinkaya ve tarım sektörünün tanınan simalarından Ömer Kuloğlu’nun sunumuyla gerçekleşen yarışmaların birincileri sürpriz hediyelerle ödüllendirildi. Katılımcılar, fuararena.com web sitesi üzerinden kayıt yaptırarak, fuar süresince 9 Ekim tarihine kadar düzenlenecek yarışmalara katılma şansı elde edecek.
 
İlk günde 37,163 profesyonel ziyaretçi
Tarım ve hayvancılık sektörünün 2 yıl aradan sonraki en büyük buluşmaları olan BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 4 gün süresince binin üzerinde yabancı iş insanı ile ulusal ve uluslararası ölçekte 200’e yakın firmayı bir araya getirmeyi hedefliyor. Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından,TARMAKBİR iş birliği ile düzenlenen fuarların ilk gününde tarım ve hayvancılığın alanına giren en yeni teknolojilerkatılımcılar ve ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Fuarın ilk gününde yurt dışından 50’nin üzerinde ülkeden ve yurt içinden 67 şehirden 37,163 profesyonel ziyaretçinin ağırlanması katılımcı firmaların yüzünü güldürdü.
 
 
Sektör fuara olan ilgiden memnun
Fuarın son 2 yıldır tarım sektöründe yapılan en büyük fuar organizasyonu olması, katılımcıların memnuniyetini arttırdı. Pandemi tedbirlerinin titizlikle uygulandığı fuara katılan firmalar, 2 yıllık aranın ardından bir araya gelerek fuarın ilk gününde verimli iş birliklerine yönelik adımlar attı. Pandemi şartlarına rağmen oldukça geniş katılımla gerçekleşen fuarda, sektör beklentilerinin üzerine çıkan bir tablo çizildi. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda firmanın fuarda temsil gücü oluşturması, katılımcıların memnuniyet düzeyini artırdı. Fuarın sunduğu firma çeşitliliği, memnuniyet düzeyindeki artışta başrol oynadı.
  
Büyük çaplı alımlar bekleniyor
Fuarda sergilenen ürünler aracılığıyla tarım ve hayvancılık sektörünün ulaştığı son nokta gözler önüne serildi. Fuara yönelik yabancı ilgisinin Türkiye’den büyük çaplı alımları da beraberinde getireceği belirtiliyor. Hem katılımcı hem de ziyaretçi sayıları açısından beklentinin üzerinde bir katılımla başlayan fuarın, ihracat faaliyetlerine büyük bir değer kazandırması beklentiler arasında ilk sırada yer alıyor. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN