Mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektörü 25. İntermob Fuarı'nda buluşacak

30 Eylül - 3 Ekim 2023 tarihleri arasında Büyükçekmece - İstanbul'daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan 25. İntermob Fuarı, mobilya yan sanayi ve aksesuarları alanının önde gelen firmalarına ev sahipliği yapacak.

İntermob Fuarı, Avrasya bölgesinin en büyük uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyor ve 30 Eylül - 3 Ekim tarihlerinde ziyaretçilere kapılarını açacak. Bu yılki fuarın, mobilya yan sanayisinin uluslararası arenada daha fazla tanınmasına katkı sağlaması bekleniyor ve 130 ülkeden 40 bin sektör profesyonelinin katılımı öngörülüyor.

İntermob Fuarı, RX Tüyap organizasyonuyla gerçekleştirilecek ve Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER) ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı'nın destekleriyle Büyükçekmece - İstanbul'daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde sektörün öncü firmalarını ağırlayacak.

Fuar, toplamda 120 bin metrekarelik kapalı alanda gerçekleşecek ve sektörün farklı alanlarına odaklanacak. Orman ürünleri, yonga levha, kapak, panel, profil kaplama, kenar bandı, mobilya aksesuarları ve sistemleri, mobilya kimyasalları, boyalar, yapıştırıcılar, üretim malzemeleri ve ekipmanları, döşemelik malzeme ve ekipmanları, kumaş ve sünger kesme makineleri gibi kategorilerde 550'den fazla yerli ve yabancı firma ve temsilci, ürünlerini fuar ziyaretçileriyle buluşturacak.

Tüyap Fuarcılık Grubu'nun deneyimi, Tüyap'ın yurt dışı ofislerinin çalışmaları ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı'nın destekleriyle birlikte, fuara 130'dan fazla ülkeden toplam 40 bin nitelikli sektör profesyonelinin katılması öngörülüyor. RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, İntermob'un Avrasya'nın önde gelen mobilya yan sanayi fuarı olduğunu vurgulayarak, katılımcıların çevre dostu uygulamalarını, malzemelerini ve teknolojilerini sergileyerek sektöre ilham kaynağı olduğunu söyledi. Bu yıl daha fazla ziyaretçi, daha fazla firma ve geniş bir ürün yelpazesi ile daha verimli bir fuar dönemi hedeflediklerini belirtti.

MAKSDER Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Çınar, İntermob Fuarı'nın sektör için önemini vurgulayarak, her yıl artan dayanışma ve iş birliği ile fuarın sektöre güç ve değer kattığını belirtti. Ayrıca, Türk mobilya aksesuar sektörünün dünya çapında tanınır hale geldiğini ve bu başarının İntermob Fuarı'nda gözlendiğini dile getirerek, daha fazla ziyaretçinin fuara katılmasını beklediklerini ifade etti.
 
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN