Konya Tarım Fuarı 282.613 Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı

15.04.2015

T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU Beyefendi, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın M. Mehdi EKER, Konya Valisi Sayın Muammer EROL, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK ve çok sayıda davetlinin katıldığı bir törenle 24 Mart 2015 Salı günü Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılan ve konusunda Avrasya coğrafyasının en büyük Fuarı olan, KONYA TARIM 2015 13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, 28 Mart Cumartesi akşamı sona erdi.

Kuruluşumuz TÜYAP Konya Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, 7 ayrı salonda 66. 000 m2 kapalı, 20.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 86.000 m2’lik sergileme alanında,18 ülkeden 1143 marka, 381 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile hazırlanan Fuar, 5 gün boyunca 54 ülke ve 75 ilden gelen 282.613 ziyaretçiyi Konya’da Tüyap çatısı altında bir araya getirdi.

5 gün boyunca yurt içinden ülkemizin tüm bölgelerinden, yurt dışından ise farklı coğrafyaları / kıtaları kapsayan 54 ülkeden (Afganistan, Amerika, Almanya, Arnavutluk, Belçika, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Danimarka, Irak, İran, İspanya, İsrail, İtalya, K.K.T.C. Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Libya, Makedonya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbeksitan, Pakistan, Romanya, Rusya, S. Arabistan, Sırbistan, Slovenya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan, Dağıstan, Tacikistan, Gürcistan, Gana, Çin, Fransa, Kolombiya, G. Kore, G. Afrika, Kuveyt) gelen yüz binleri Konya’da buluşturan Fuar, katılımcı firma standlarında gerçekleştirilen dünya ve ülke lansmanları ile önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Türk tarım sektörünün dünyaya tanıtıldığı en önemli ve en verimli buluşma noktası olmuştur.

Fuarımıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, gelecek yıl; 22 - 26 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Konya Tarım 2016 Fuarımıza tüm ilgilileri saygı ile davet ederiz.

 

TÜYAP KONYA FUARCILIK A.Ş

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN