SAMSUN MOBİLYA VE DEKORASYON FUARI’ NA ZİYARETÇİ AKINI

GÖZ KAMAŞTIRAN TASARIMLAR SAMSUN’DA 37.986 ZİYARETÇİYLE BULUŞTU
 
“Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan “SAMSUN MOBİLYA DEKORASYON 2017” 2.Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, 7- 12 Mart 2017 tarihlerinde, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 
Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz;
 
Yüksek Kalitede ve İnovatif Ürünler
“Samsun ve Karadeniz” markasının ön plana çıkarıldığı Samsun 2.Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda, Samsun’un mobilya üretim merkezlerinden birisi haline gelerek, Türkiye genelinde ilk üç sırada yer alması adına önemli bir adım atıldı. Fuara katılan firmalar, üretim, tasarım ve inovasyon konusunda ne kadar yüksek kalitede ürünler ürettiklerini tüm ziyaretçilere bir kez daha gösterdi. Yüksek kalitedeki ürünler ile Samsun Mobilyası yakın zamanda yurt içi ve yurt dışı ticarette Türkiye’nin en önemli Mobilya üreticisi ve ihracatçısı olacağını kanıtladı.
 
Tamamı Özel Dekorlu Fuar Stantları Göz Kamaştırdı
Fuara katılan üretici firmaların, ürün ve tasarımlarını sergilemek için özenle hazırladıkları stantların kalitesi, bir önceki fuarında üzerine çıkarak, sergilenen ürünlerin kalitesini daha çarpıcı bir biçimde sergiledi.
 
Mobilya ve Dekorasyon Ürünleri Tasarım Yarışması
Samsun 2.Mobilya Dekorasyon Fuarı kapsamında Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİD) ile beraber Mobilya ve Dekorasyon Ürünleri tasarım yarışması düzenlendi.  Jüri üyeleri mimar Tolga AĞARCIKLIOĞLU, sektör temsilcisi Cafer DURSUN, 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmail İŞERİ ve Sema ARIMAN “Stant, Yatak Odası, Yemek Odası, Koltuk Takımı, Baza Başlık, Ofis, TV Ünitesi” kategorilerinde en iyi tasarımları belirledi. 8 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilen ödül töreni ile en iyi tasarımların üreticisi olan 8 firma plaket ödüllerini aldı.
 
Ülke Genelinden ve Yurtdışından 37.986 Profesyonel Ziyaretçi
37.986 profesyonel ziyaretçinin ağırlandığı fuarda; yurt içinden gelen ziyaretçilerin bayilik ve ürün tedariği konularında ikili iş görüşmeleri ve ticari bağlantılar yapmalarının yanı sıra,  İran, Azerbaycan ve Gürcistan’ dan gelen 148 kişilik iş adamı heyeti, yurt dışında yer alan üretim tesisleri, perakende mağazaları ve mağaza zincirlerinde Samsun ve Karadeniz Mobilyasını satmak, Samsun’dan ve Karadeniz’den ürün tedariği (ithalat) yapmak için önemli iş görüşmeleri ve ön protokoller gerçekleştirdiler.
 
Tüm katılımcı firmalarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.
 
 
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN