TÜYAP SAMSUN 3.İNŞAAT FUARI ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

“Ülke Genelinden 33.278 Profesyonel Ziyaretçi”
 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Samsun Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN İNŞAAT FUARI 2017 3.Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ve Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu HONGYANG katılımlarıyla 23 - 26 Mart 2017 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.
 
Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz;
İnşaat Sektörü Samsun’ da Markalaşıyor
Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz fuarımızı ülke genelinden 33.228 kişi ziyaret etti. Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle fuara damgasını vuran katılımcı firmalar önümüzdeki yıllarda ülke genelinde ve yurt dışında markalaşarak bölgeyi ve kendilerini inşaat sektöründe öne çıkaracaklarını tekrar gözler önüne serdi.
8 Ülkeden Gelen Yabancı İş Adamı Heyetleri, Stant Açan Firmalar ile İlk Temaslarını Samsun 3.İnşaat Fuarı’nda Gerçekleştirdi 
  Lübnan, Tunus, Irak, Kuveyt, İran, Gürcistan, Mısır, Suudi Arabistan, Çin’den Samsun 3.İnşaat Fuarı’na gelen iş adamları, katılımcı firmalarımız ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
Suudi Arabistanlı iş adamları su tankeri, seramik ve kapı, Iraklı iş adamları ise çelik kapı, küvet ve yer döşemeleri firmaları ile satın alma öncesi önemli bağlantılar kurdu. İranlı iş adamları çelik kapı, ofis ve daire içi kapı, banyo dekorasyonu ve küvet üreticisi firmalar ile ülkelerinde gerçekleştirecekleri projeleri için birebir iş görüşmeleri yaptı. Gürcistan’dan gelen ve otel projeleri için katılımcı firmalardan tuğla, kiremit ve güneş enerjisi firmaları görüşen yabancı iş adamları, detaylı bilgiler alarak fiyat teklifleri ve proje süreçlerinin devamı için önemli iş bağlantıları oluşturdu.
Fuar süresince yurtdışından gelen iş adamları Uluslararası mal ve hizmet satın alımları, bayilik ve inşaat projeleri hakkında önemli bağlantılar kurarak, ülke ve bölge ihracatı için çok önemli ve faydalı adımlar attı.
İş Görüşmeleri, Ön Anlaşmalar ve Gerçekleşen Satışlar
İzmir’ den Antalya’ ya, Çorum’dan Erzurum’a kadar 20’den fazla şehirden Samsun 3.İnşaat Fuarını ziyaret etmeye gelen sektör firmaları, katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdular. Samsun 3.İnşaat Fuarı süresince önemli satışlar, satın almalar gerçekleşti ve firmalara 2017’nin ilk çeyreğinde önemli ve pozitif finansal ivme kazandırdı. Kurulan ticari bağlantılar, önümüzdeki dönemlerde de, pek çok ürün satışı ve anlaşmanın gerçekleşeceğinin sinyallerini verdi.
Sektörel Paneller Mühendis ve Mimarları Samsun’ da Buluşturdu
“TMMOB Makine Mühendisleri, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri ve Elektrik Mühendisleri Samsun Şubelerinin desteği ve işbirliği ile hazırlanan “Kentsel Dönüşüm, Yapı Denetim ve Yangın Tesisatları ve Mevzuattaki Değişiklikler, Yangın Algılama Sistemleri” konularında düzenlenen paneller ile Bölge ve ülke genelinden mühendis ve mimarlar Samsun 3.İnşaat Fuarı’nda buluşturdu. Konusunda yetkin panelistler tarafından sektörle ilgili gelişmeler, güncel sorunlar ve çözümleri hakkında detaylı bilgiler verilen panellerde, ülke genelinden fuara gelen dinleyicilerin sorularıyla katılım gösterdikleri interaktif etkinlikler önümüzdeki yıllarda sektör ve sektör mensuplarını bir araya getireceğini kanıtladı.
 
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN