Dünya Ticaret için TÜYAP'a geldi

13.10.2020 

Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlarımızı yeniden yüz yüze gerçekleştirmeye başladık. Yeni dönemde ilk fiziki fuarımız olan 33'üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 10 Ekim'de kapılarını açtı. Yurt içinden ve yurt dışından ilginin oldukça yüksek olduğu fuar şimdiye kadar 50 ülkeden binlerce ziyaretçi ağırladı. Sağlık Bakanlığı'nın tüm yönergelerine uygun düzenlenen fuarda "Ticaret İçin Önce Sağlık" ilkesine göre tüm süreçler kurgulandı. .


50 ülkenin iş insanları buluştu

WoodTech 2020'de Almanya, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, İsviçre, İtalya, Lihtenştayn ve Türkiye dahil 8 ülkeden 79 firma ve firma temsilciliğinin 19 farkı ürün grubunda yer alan ürünleri sergileniyor. Fuar açıldığı günden bugüne 50 ülkeden binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Ziyaret eden ülkelerin başında A.B.D Almanya, Bulgaristan, Rusya, Birleşik Krallık ve diğer Avrupa ülkeleri bulunuyor. Yeni pazarlara açılmak isteyen sektör temsilcilerinin de takip ettiği Wood Tech Fuarı; Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, Kosova, Makedonya, Moldova, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna olmak üzere 11 ülkeden, Tüyap organizasyonuyla gelen alım heyetlerini katılımcılarıyla buluşturuyor.

 


Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop:

Ticaretin normalleşmesi için fiziki fuarlar bu dönemde daha da önem kazanacak. Woodtech fuarında misafirlerimizin dörtte birinden fazlası yurt dışından gelenlerden oluşuyor. Sadece Türkiye'nin değil, yakın coğrafyanın da buluşma noktası olmayı hedefliyoruz.

 


Geniş Kapsamlı tedbirler alındı

Pandemi nedeniyle fuarda alınan tedbirler sosyal mesafe ve maske ile sınırlı değil… Geniş kapsamlı tedbirlerin giriş alanından itibaren uygulandığı fuarda, kalabalık yönetiminin sorunsuz olması adına 2 bin 250 metrekare üzerine kurulan kayıt alanından fuara giriş yapılıyor. Fuar alanında olası bir sağlık sorunu ile karşılaşılması durumunda fuar alanının dışına bir 'izolasyon odası' kuruldu. Sağlık görevlisinin bulunduğu izolasyon odası her kullanımdan sonra özel dezenfekte ilaçları ile steril hale getiriliyor. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsünün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olmamızın haklı gururunu yaşamaktayız.