Ekonominin Lokomotifi Fuarlar Yeniden Başlıyor

15.03.2021 

Yeni dönemde dijital uygulamalarla zenginleştirilmiş fiziki fuarların bütünleştiği ‘hibrit’ fuarcılığın öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu, 2021 yılında yurt içinde 70’e yakın fuar düzenleyecek. Fuarcılık sektörünün lideri Tüyap, gelecek hafta yüz yüze fuarlarına yeniden başlıyor. Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Ekonominin lokomotifi olan fuarlarımıza yeniden başlayacağımız için heyecanlıyız. Ekonomiye hız kesmeden katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.


Oyuncak Fuarı ile sezon başlıyor

Tüyap, bu yıl yurt içi fuarcılık takvimini, 16-19 Mart 2021 tarihlerinde 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’nı düzenleyerek uygulamaya başlayacak. Oyuncak sektörünün Avrasya’daki ilk yüz yüze uluslararası fuarının dijital bölümü geçen yıl Eylül ayında “B2B Networking Günleri” adı altında gerçekleştirilmişti.

 


İkinci fuar, kırtasiye sektörüne özel…

Kırtasiye sektörünün 2021’deki en önemli buluşması olan 5. Uluslararası Okul, Kırtasiye, Kağıt, Ofis Malzemeleri ve Oyuncak Fuarı ise 22-27 Mart 2021 tarihlerinde TÜKİD iş birliğiyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, bu yıl Avrasya coğrafyasında düzenlenecek uluslararası nitelikte ilk yüz yüze kırtasiye fuarı olacak.

 


Fuarcılığa bahar, Karavanist’le gelecek

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Nisan ayında ise son dönemde birçok insanın yeni yaşam alanı olan karavanlara ev sahipliği yapacak. Karavan dünyasının en gözde modelleri, Tüyap’ın 3-11 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenleyeceği İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı Karavanist’te sergilenecek.

 


Savunma sanayinin gururu Tüyap’ta…

Elbette ekonominin başkenti İstanbul’da yıl boyu fuarlar hız kesmeyecek. 25-28 Mayıs tarihleri arasında savunma sanayinin nabzının attığı IDEF’21 15. Savunma Sanayii Fuarı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde düzenlenecek. Pandemiden önce olduğu gibi fiziki fuar olarak gerçekleştirilecek IDEF’21’e yurt içinden ve yurt dışından 1.000’in üzerinde firmanın katılması ve fuarı devlet erkânı başta olmak üzere 75 binin üzerinde savunma sanayi profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.