Samsun

MENÜ
 • Park Inn by Radisson Samsun
  ADRES

  Cumhuriyet Mah. Akal Sok. No: 9 55310 Tekkeköy – Samsun

  TELEFON

  +90 362 312 55 55

  Web Sitesine Git

ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM

Samsun – Ordu Karayoluna çıktıktan sonra Tekkeköy Kavşağı’na kadar devam edin ve sanayi bölgesine doğru dönün. Döndükten sonra 100 metre kadar devam edin ve sağa dönün. Samsun Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşacaksınız.

TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM

Piazza Alışveriş Merkezine giden toplu taşıma araçlarını kullanarak Piazza Piazza Alışveriş Merkezi önünde inebilirsiniz. İndikten sonra Mert Irmağı’na doğru 200 metre kadar yürüyün ve sola dönüp 300 metre kadar düz devam edin Tüyap Samsun Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşacaksınız. Yürüyüş mesafesi 6-10 dakika kadardır.

FUAR DÖNEMLERİ ÜCRETSİZ SERVİSLERİMİZ

Fuar dönemleri, Cumhuriyet Meydanı'ndan Samsun Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'ne yarım saatte bir, Samsun Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nden Cumhuriyet Meydanı'na ise saatte bir ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır.

SAMSUN

Karadeniz'in ticaret başkenti diye bilinen Samsun, eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açılarından gelişmiş; kalkınmada birinci derecede öncelikli bir kenttir. Karadeniz'e kıyısı olan ülkelere doğrudan ulaşım olanaklarının artmasıyla bölgesinin en güçlü ticaret merkezlerinden biri olmuştur.

Sekiz bin yıllık geçmişe sahip olan Samsun, şarap, zeytin, üzüm, tütün üretiminde tarih boyunca hep önemli bir mevkide bulunmuştur. Günümüzde yüzölçümünün %47'si tarım alanlarından oluşan Samsun'da belli başlı tahıllar, baklagiller, endüstriyel bitkiler yetiştirilmektedir. Son dönemlerde artan yatırımlarla birlikte organik tarımın da yapıldığı şehirde üretilen ürünler yurtiçi ve yurtdışına dağıtılmaktadır. Karadeniz'in en fazla sosyoekonomik gelişim gösteren bölgesi olan Samsun'da tarımın yanı sıra tarım, gıda, inşaat, mobilya, denizcilik sektörleri de önemlidir.

Samsun Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için; https://samsun.goturkiye.com/